MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Na Uniwersytecie Zielonogórskim powstaje pierwsza w kraju grupa słuchaczy na kierunku politologia „40 plus”. Nieodpłatne studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie) są adresowane do osób, które ukończyły 40. rok życia.

Oferta skierowana jest do ludzi aktywnych zawodowo, którzy z różnych względów nie mogą lub nie chcą studiować w tradycyjnym trybie. Jej ideą jest realizacja zajęć dydaktycznych w dni powszednie, w godzinach popołudniowych i wieczornych – wyjaśniła rzeczniczka uczelni w Zielonej Górze Ewa Sapeńko.

Podjęcie studiów w ramach tej formuły wiąże się z korzystaniem z pełni praw studenckich wraz z prawem ubiegania się o stypendia. Studia „40 plus” będą się odbywały zgodnie z planem i programem zajęć na kierunku "politologia".

Zgodnie z przyjętymi przez uczelnię zasadami, przedmiot społeczno-humanistyczny realizowany w I semestrze pierwszego roku będzie przedmiotem narzuconym, a nie wybieranym przez studenta.

Ponadto uczelnia zastrzega, że studenci tej grupy będą mogli studiować tylko w ramach specjalności „relacje międzynarodowe”, a grupy wykładowe będą tworzone dla całego rocznika studiów na kierunku "politologia", natomiast ćwiczenia, seminaria i laboratoria będą prowadzone wyłącznie dla studentów „40 plus”.

Zasady rekrutacji są takie same jak na tradycyjne studia, tj. ranking świadectw. Od 15 lipca do 16 września będzie można dokonać rejestracji elektronicznej i składać dokumenty.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt