MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ranking MBA 2013

Ranking MBA 2012

Ranking MBA 2012

Galeria zdjęć z Gali MBA 2013

Ranking MBA 2013

Już 20 listopada o 11.00 w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie poznamy organizatorów najlepszych studiów MBA w Polsce. Wyniki Rankingu MBA Perspektywy 2014, przeprowadzanego cyklicznie przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, są wskazówką dla wszystkich planujących te prestiżowe, ale wymagające wielkiego wysiłku studia dla elity biznesu. Ogłoszenie wyników poprzedzi panel ekspercki na temat rangi programów MBA w oczach pracodawców i przyszłości tych studiów.

Program "Executive MBA" Akademii Leona Koźmińskiego, "Canadian Executive MBA" Szkoły Głównej Handlowej i "Warsaw-Illinois Executive MBA" Uniwersytetu Warszawskiego to triumfatorzy Rankingu MBA Perspektywy 2013. Wyniki rankingu zostały ogłoszone 4 lipca podczas uroczystej gali w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

WIEMBA dostarcza wartości

Pierwszy kurs MBA według amerykańskiego standardu kształcenia menedżerów wprowadził do Polski prof. Andrzej Koźmiński, który wcześniej wykładał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.

W studia MBA trzeba zainwestować nie tylko niemałe pieniądze, ale także czas i dużo determinacji. Czy warto i dlaczego warto? Kto kształci najlepiej, najefektywniej, w zgodzie ze światowymi standardami? Na te pytania odpowiada nasz kolejny, czwarty już Ranking MBA Perspektywy 2013.

W Szkole Głównej Handlowej 39 absolwentom XVI I XVII edycji programu Canadian Executive Master of Business Administration wręczono dyplom ukończenie studiów. Warszawska uczelnia realizuje ten program od 1995 r. we współpracy z École des Sciences de la Gestion Université du Québec à Montreal (ESGUQAM). Od tego czasu dyplom CEMBA odebrało 484 słuchaczy.

Kryzys powoduje zmianę zapotrzebowań rynku pracy, oczekiwań pracodawców, zadań jednostek biznesowych. Stąd oferta instytucji kształcących menedżerów musi zmieniać się stosownie do realnych zmian wokół nas. W dobie kryzysu menedżerom potrzebna jest innego rodzaju wiedza – jak sprawnie zarządzać organizacją w turbulencyjnych czasach. Wymaga się od nich sprawnego prognozowania, planowania, budżetowania, podejmowania decyzji.

WIEMBA

W wielu miejscach na globie dyskutuje się na temat roli edukacji we wzroście gospodarczym i społecznym. Jeden z wątków dyskusji dotyczy studiów z dziedziny zarządzania, w tym flagowego jej „produktu” – studiów MBA.

Prawie co ósme przedsiębiorstwo współfinansuje lub finansuje studia MBA dla swoich pracowników. Jednak posiadanie dyplomu tych studiów jest warunkiem decydującym o zatrudnieniu jedynie dla 10 proc. badanych przedsiębiorstw.

Executive MBA

Programy MBA realizowane w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej są w ciągły sposób dostosowywane do zmieniającego się świata. Zajmuje się tym specjalny zespół programowy, w skład którego wchodzą zarówno międzynarodowe i polskie autorytety naukowe, jak wybitni praktycy gospodarczy.

Programy MBA w Rankingu Perspektyw sa oceniane w siedmiu grupach kryteriów: preferencje pracodawców, opinia absolwentów, studenci programu, kadra dydaktyczna, merytoryczne cechy programu, wsparcie procesu kształcenia, ranga i prestiż programu. Poniżej zamieszczamy tabelkę programów MBA według opinii absolwentów.

Jakość kształcenia kadry menedżerskiej w Polsce w kontekście Rankingu MBA Perspektywy 2012 to temat debaty zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach Konwersatorium „Czwartki u Ekonomistów”.

Gospodarz i organizator - Krakowska Szkoła Biznesu UE w Krakowie - zgromadziła liczne grono uczestników (ponad 120 os.); przedstawicieli nauki i biznesu, absolwentów i studentów studiów MBA. Tegoroczna edycja Międzynarodowego Kongresu MBA odbywała się  pod hasłem „Wyścig po Talenty”.  Tematyka skupiła się m.in na sukcesie firm wynikającym z maksymalnego wykorzystania potencjału drzemiącego w utalentowanych managerach i pracownikach.

 Tego tytułu nie ma w żadnym polskim akcie prawnym dotyczącym szkolnictwa wyższego. Mimo to za odbycie podyplomowych studiów MBA i uzyskanie cenionego na świecie tytułu Master of Business Administration (magistra zarządzania biznesem) poważni ludzie płacą w Polsce poważne pieniądze, nawet powyżej 15 tysięcy Euro. Są w dodatku przekonani, że robią znakomity interes!

 Studia MBA dają przepustkę do kariery na najwyższych stanowiskach. Wśród absolwentów zarówno uczelni polskich jak i zagranicznych są prezesi największych firm w każdym sektorze, dyrektorzy, specjaliści najwyższego szczebla, a nawet politycy, sportowcy i podróżnicy.

 MBA (Master of Business Administration) to studia jedyne w swoim rodzaju. Wymyślili je Amerykanie ponad 100 lat temu i od tego czasu rozprzestrzeniły się po całym świecie.

 Światowe rankingi programów MBA od lat ogłaszane są przez czasopisma ekonomiczne jak Financial Times, The Economist, The Wall Street Journal czy Forbes. Popularne są też rankingi publikowane w Internecie na stronach poświęconych edukacji np TOP MBA oraz ranking Eduniversal, tworzony przez francuską agencję ratingową.

 GMAT – Graduate Management Admission Test – jest wystandaryzowanym egzaminem, który jak twierdzą jego organizatorzy, pomaga uczelniom prowadzącym studia magisterskie i doktoranckie z zarządzania wyłonić dobrych kandydatów, zaś kandydatom – znaleźć odpowiednie dla nich uczelnie.

 Grzegorz Lewiński, ubiegłoroczny absolwent studiów Euro*MBA, prowadzonych przez konsorcjum europejskich uczelni, w tym Akademię Leona Koźmińskiego, mówi o zaletach studiów.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt