MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ranking MBA 2012

Ranking MBA 2012

Ranking MBA 2011

Galeria zdjęć z Gali MBA 2012

Ranking MBA 2012
WIEMBA dostarcza wartości

Co stanowi o przewadze konkurencyjnej WIEMBA na rynku studiów MBA?
Marek Wiśniewski, absolwent XIX edycji, dyrektor zarządzający i członek zarządu Polchar sp. z o. o. wymienia po kolei: zdobywanie, pogłębianie i systematyzowanie wiedzy teoretycznej – to jeden z zasadniczych elementów tych studiów, ale nie najważniejszy. 

Gospodarz i organizator - Krakowska Szkoła Biznesu UE w Krakowie - zgromadziła liczne grono uczestników (ponad 120 os.); przedstawicieli nauki i biznesu, absolwentów i studentów studiów MBA. Tegoroczna edycja Międzynarodowego Kongresu MBA odbywała się  pod hasłem „Wyścig po Talenty”.  Tematyka skupiła się m.in na sukcesie firm wynikającym z maksymalnego wykorzystania potencjału drzemiącego w utalentowanych managerach i pracownikach.

CEMBA – strzał w setkę

Właśnie trwa rekrutacja na 19 edycję studiów, albo jak tu mówią – kohortę. Idzie bardzo dobrze – z zadowoleniem podkreśla MichEL Librowicz, koordynator programu CEMBA ze strony kanadyjskiej, dumny z 500 (prawie) absolwentów, spośród których bardzo wielu robi karierę i w biznesie, i w polityce.

Mistrzowie Zarządzania BiznesemDyrektorzy najlepszych programów MBA oraz grono znakomitych gości wzięli udział (5 czerwca br.) w uroczystym ogłoszeniu wyników Rankingu MBA Perspektywy 2012 w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

ALK daje pewność

Kto myśli, że studia MBA to nieformalne spotkania biznesowe w miłym gronie z udziałem profesora i w nobilitujących aulach akademii – bardzo się myli!

Jakość kształcenia kadry menedżerskiej w Polsce w kontekście Rankingu MBA Perspektywy 2012 to temat debaty zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach Konwersatorium „Czwartki u Ekonomistów”.

 Tego tytułu nie ma w żadnym polskim akcie prawnym dotyczącym szkolnictwa wyższego. Mimo to za odbycie podyplomowych studiów MBA i uzyskanie cenionego na świecie tytułu Master of Business Administration (magistra zarządzania biznesem) poważni ludzie płacą w Polsce poważne pieniądze, nawet powyżej 15 tysięcy Euro. Są w dodatku przekonani, że robią znakomity interes!

 Studia MBA dają przepustkę do kariery na najwyższych stanowiskach. Wśród absolwentów zarówno uczelni polskich jak i zagranicznych są prezesi największych firm w każdym sektorze, dyrektorzy, specjaliści najwyższego szczebla, a nawet politycy, sportowcy i podróżnicy.

 12 400 złotych brutto – to średnie wynagrodzenie absolwentów MBA w Polsce. W kontekście średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (3 568 złotych) to wysoka płaca, ale dość skromna w porównaniu ze średnim wynagrodzeniem absolwenta Harvard School of Business, które również wynosi 12 000 miesięcznie, tyle że dolarów.

 Z badania opinii pracodawców przeprowadzonego w kwietniu 2012 przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (próba 300 losowo wybranych respondentów z grupy pracowników działów HR średnich i dużych firm o zasięgu ogólnopolskim, z - w większości - zagranicznym kapitałem) wynika, że cenią oni przede wszystkim on the job traning.

MBA według absolwentówNajlepsze studia MBA prowadzi – zdaniem absolwentów – Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej. Najwyżej ocenili oni merytoryczną wartość programów, kadrę naukowo-dydaktyczną oraz korzyści, jakie przynoszą studia MBA na Politechnice Warszawskiej w karierze zawodowej.

 MBA (Master of Business Administration) to studia jedyne w swoim rodzaju. Wymyślili je Amerykanie ponad 100 lat temu i od tego czasu rozprzestrzeniły się po całym świecie.

 Światowe rankingi programów MBA od lat ogłaszane są przez czasopisma ekonomiczne jak Financial Times, The Economist, The Wall Street Journal czy Forbes. Popularne są też rankingi publikowane w internecie na stronach poświęconych edukacji np TOP MBA oraz ranking Eduniversal, tworzony przez francuską agencję ratingową.

 GMAT – Graduate Management Admission Test – jest wystandaryzowanym egzaminem, który jak twierdzą jego organizatorzy, pomaga uczelniom prowadzącym studia magisterskie i doktoranckie z zarządzania wyłonić dobrych kandydatów, zaś kandydatom – znaleźć odpowiednie dla nich uczelnie.

 Grzegorz Lewiński, ubiegłoroczny absolwent studiów Euro*MBA, prowadzonych przez konsorcjum europejskich uczelni, w tym Akademię Leona Koźmińskiego, mówi o zaletach studiów.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt