MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Wystartował Salon Maturzystów Perspektywy 2021, przeznaczony dla uczniów ostatnich klas liceów i techników przygotowujących się do matury w maju 2022. 16 września w onlinowym wydarzeniu na platformie Perspektyw wzięło udział ponad dwa tysiące uczniów z województw lubelskiego i podkarpackiego, powitanych przez uczelnie-gospodarzy Salonu: Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Rzeszowski.

W miniony weekend odbyła się długo oczekiwana I edycja Konferencji Polki w medycynie. Udział w niej wzięło blisko 300 uczestniczek, w wersji “na żywo” i “online”.

Trudne powroty do szkoły stacjonarnej, rola edukacyjnych raportów i opracowań po pandemii, zgubne nawyki w polskich szkołach oraz „inne” szkoły z całego świata – to tylko wybrane elementy programu nadchodzącej, drugiej edycji Kongresu „Zmiana edukacji”. Dwudniowe wydarzenie gromadzące entuzjastów zmian w edukacji odbędzie się online na platformie HOPIN w dniach 29-30 września. Udział jest bezpłatny. 

15 września na Politechnice Wrocławskiej oficjalnie pojawiły się trzy nowe wydziały w tym Wydział Informatyki i Telekomunikacji (WIT), największa tego typu jednostka w Polsce.

Pandemia COVID-19 zmieniła dotychczasowy system nauczania.  Fundacja Citi Handlowy oraz Fundacja Stocznia wierzą jednak, że nawet z tak trudnego zakrętu można wyjść obronną ręką. Dlatego też przygotowały Poradnik wychow@wcy – materiał, który ma pomóc zadbać o dobrostan uczniów polskich szkół. Twórcy Poradnika wyszli z założenia, że technologie, które szturmem wdarły się do polskiej szkoły, nie powinny z niej zniknąć wraz z końcem pandemii, ale stać się jej integralną częścią.

Europejskie Centrum Biznesu ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2021. Szczyt odbędzie się w dniach 4-5 października br. w Lublinie w Filharmonii im. H. Wieniawskiego Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

To ostatni dzwonek, by zdecydować o wyborze studiów. Czym się kierować, podejmując decyzję? Myśl perspektywicznie i wybierz studia z przyszłością, które zagwarantują ci zawodowy sukces. Wsparcie znajdziesz podczas ostatnich w tym roku Dni Otwartych Online w Uczelniach Vistula.

Kultowy „Informator dla Maturzystów 2022” udostępniony zostanie uczniom najstarszych klas liceów i techników już w najbliższy  czwartek, 16 września, w nowoczesnej formule interaktywnego e-booka. Publikację tę Perspektywy przygotowały już po raz 31!

Wydatki na zajęcia pozalekcyjne rosną z roku na rok – tak wynika z corocznych badań przeprowadzanych przez CBOS. Już od 14 września br. nastąpi przełom na tym rynku – uczniowie liceów i techników będą mogli korzystać z platformy edukacyjnej Memby, oferującej zajęcia w innowacyjnej interaktywnej formule online w znacznie niższych cenach.

Last minute w Koźmińskim –  weź udział w dniu otwartym online i zobacz, na które kierunki II stopnia zdążysz się jeszcze zapisać.

Wśród stu najlepszych na świecie studiów magisterskich z zarządzania, których ranking ukazał się 13 września br. w „Financial Times”, znalazł się kierunek z Akademii Leona Koźmińskiego. Zwycięzcą rankingu jest szwajcarski Uniwersytet St. Gallen. 

Organizowany pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji i Nauki Salon Maturzystów 2021 rozpocznie się 16 września, a uczelniami-gospodarzami pierwszego dnia będą: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Uniwersytet Rzeszowski. Podczas trwającej do 29 września kampanii edukacyjnej online organizowanej przez Perspektywy, maturzyści uzyskają informacje na temat przygotowania do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia.

Sesja panelowa „Strategic consolidation and critical mass formation for promoting research excellence” była jednym z wydarzeń podczas II konferencji przeglądowej „Inicjatywy Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB), która odbyła się 8-9 września na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Dyskusję prowadził prof. Peter Massen ze Szwecji, a udział wzięli w niej: prof. Marek Kwiek z UAM, prof.  Łukasz Albrecht z PŁ, prof. Michał Nowicki z UMed Poznań i prof. Andrzej Kruk z UŁ.

Ponad 19 mln zł dofinansowania z UE trafi do Politechniki Poznańskiej na realizację projektów badawczych, dotyczących m.in. obserwacji obiektów satelitarnych, a także wykorzystania sztucznej inteligencji w analizie i modelowaniu zbiorów danych medycznych.

Prof. Radosław Owczuk, dziekan Wydziału Lekarskiego oraz kierownik Katedry i Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, został prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii (PTAiIT).

Dziesięć lat temu utworzono w Polsce niezależną agencję grantową, której celem jest finansowanie najlepszych projektów w zakresie badań podstawowych. Narodowe Centrum Nauki, świętujące właśnie swój jubileusz, oficjalnie rozpoczęło działalność 4 marca 2011 r., a już kilkanaście dni później ogłosiło pierwsze konkursy. 

Komitet Polityki Naukowej (KPN), pod kierownictwem prof. Marka Pawełczyka, rekomenduje potrzebę kontynuowania przez środowiska akademickie oraz wspierania inicjatyw tworzenia i wykorzystania instytucji federacji oraz innych form konsolidacji. Jednocześnie przedstawia szereg istotnych zaleceń.

Zadbanie o stabilną sytuację kadrową i zapewnienie uczniom odpowiedniego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego – to główne wyzwania z jakimi mierzą się obecnie dyrektorzy szkół niepublicznych. Z badania „Barometr Edukacji Niepublicznej”, przeprowadzonego przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe, wynika również, że dyrektorzy są raczej zadowoleni z kondycji własnych szkół, ale nie z sytuacji w polskim szkolnictwie.

Pandemia COVID-19 zmieniła sposób funkcjonowania oraz pokazała nowe korzyści płynące z rozwoju technologii. Jak skutecznie zaadaptować się do szybko zmieniającego się świata, a przy okazji uporządkować wszechobecny chaos? Odpowiedź na to pytanie można uzyskać już 21-22 września podczas V edycji konferencji Masters&Robots organizowanej przez Digital University. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji światowych autorytetów.

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu powołano wczoraj Koalicję na rzecz organizacji zawodów EuroSkills 2027 Polska.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt