MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Ekonomika zdrowia i analityka danych, czyli Health Economics and Big Data Analytics (HEBDA) to nowe studia II stopnia na kierunku ekonomia, uruchamiane od najbliższego roku akademickiego w Akademii Leona Koźmińskiego. Są to studia dualne o profilu praktycznym, prowadzone w języku angielskim. Dualność kształcenia polega na tym, że duża część zajęć ma charakter praktyczny i odbywa się bezpośrednio u pracodawców.

Już po raz dziesiąty przyznano finansowanie na badania podstawowe doświadczonym naukowcom w konkursie MAESTRO, a po raz ósmy uczonym planującym utworzenie zespołu badawczego w konkursie SONATA BIS. Po raz ostatni rozstrzygnięto natomiast konkurs HARMONIA na projekty realizowane w ramach współpracy międzynarodowej.

Ogólnopolski konkurs Talent za Talent jest organizowany przez studenckie Stowarzyszenie Cognitis, z przeznaczeniem dla maturzystów. Nagradzamy młodzież wykazującą się wyjątkowymi zdolnościami przywódczymi oraz szerokim portfolio działań w zakresie społecznym, naukowym, sportowym czy charytatywnym.

Ruszyły zapisy na warsztaty SmartUP Academy, w trakcie których młodzież będzie poszerzać wiedzę z zakresu chemii i biochemii. Odbywające się we współpracy z Wydziałem Chemii Politechniki Warszawskiej zajęcia będą składać się z części teoretycznej oraz praktycznych doświadczeń bazujących na przedstawionej wcześniej teorii. Warsztaty kierowane są do osób w wieku 15-19 lat chcących rozwinąć swoje umiejętności związane z przedmiotami ścisłymi i przyrodniczymi.

Urząd do Spraw Cudzoziemców przygotował podręcznik wyjaśniający jak zadbać o legalny pobyt cudzoziemca chcącego studiować w Polsce. Materiał jest dedykowany pracownikom uczelni, którzy zajmują się rekrutacją i obsługą studentów zagranicznych. Może być także przydatny samym cudzoziemcom rozpoczynającym lub kontynuującym studia. Poradnik można pobrać ze strony Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Aż 30 młodych ludzi z Polski odwiedzi jedną z najlepszych uczelni na świecie – University of Oxford, a 51 otrzyma wsparcie mentorskie. Do konkursu myOXperience, organizowanego przez TDJ Foundation i Project Access Polska, zgłosiło się prawie tysiąc uczniów szkół średnich.

Daj się zaskoczyć! Przyjdź w dniach 19-21 marca 2019 na kampus Politechniki Wrocławskiej! Spotkasz tam ponad 100 pracodawców, z których każdy będzie rekrutował na staże, praktyki i do pracy.

Nowe technologie umożliwiają pracę z dowolnego miejsca na świecie, z czego chętnie korzystają polscy pracownicy. Już 60 proc. z nich może wykonywać swoje obowiązki poza biurem. Sprawdziliśmy, w których branżach pojawia się najwięcej ofert pracy zdalnej.

Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej zaprasza uczniów klas maturalnych zdających egzamin dojrzałości z biologii na poziomie rozszerzonym do udziału w III edycji „Biologicznego last minute, czyli błyskawicznej powtórki przed maturą”.

 Druga edycja projektu Geografia – lubię to rozpocznie się 1 marca 2019r. Wykłady dla maturzystów zdających egzamin z geografii  odbywać się będą w Szkole Głównej Handlowej w piątki o godzinie 18:00.

6 lutego 2019 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej nagrodzone zostały najlepsze licea i technika w Śląskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Szczególnym powodem dumy śląskich władz edukacyjnych i ich społecznego otoczenia jest niezwykły sukces szkół technicznych w tegorocznej edycji rankingu: aż 14 techników śląskich znalazło się wśród 100. najlepszych szkół technicznych w kraju, z czego aż 11. – w pierwszej pięćdziesiątce!

Rozmowa z Timothy S. Mesconem, wiceprezesem Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) odpowiedzialnym za Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Dyrektorzy i uczniowie najlepszych szkół z województwa pomorskiego zostali nagrodzeni podczas gali Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników, która odbyła się 7 lutego na Politechnice Gdańskiej. Zwycięzcom gratulowało grono znakomitych gości: pomorskich parlamentarzystów z wicemarszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, przedstawicieli środowiska akademickiego, władz samorządowych, dyrektor OKE w Gdańsku, liczni reprezentanci otoczenia gospodarczego PG.

Dla wszystkich Czytelników, Sympatyków i Partnerów mamy znakomitą wiadomość: "Perspektywy" są liderem najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce wśród miesięczników!

Drodzy Uczniowie, zapraszamy Was do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Poznajmy się".  Udział w Konkursie może być dla Was pasjonującą przygodą, szansą na poznanie ciekawych ludzi i zawarcie nowych znajomości!

W związku z obchodzonym dziś Dniem Bezpiecznego Internetu, Facebook ogłasza start Biblioteki edukacji cyfrowej w Polsce. Biblioteka edukacji cyfrowej to platforma zawierająca zasoby przydatne dla nauczycieli – przede wszystkim plany lekcji – dzięki którym mogą pomóc młodym ludziom w wieku 11 do 18 lat w rozwijaniu umiejętności potrzebnych do poruszania się w cyfrowym świecie, rozważnego odbierania informacji oraz odpowiedzialnego tworzenia treści i dzielenia się nimi.

Podczas uroczystego koncertu w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 31 stycznia 2019 r. Muzeum Śląskie otrzymało Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. To najwyższe wyróżnienie, nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawane jest osobom lub instytucjom wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

W Polsce będzie to już 8 edycja tej międzynarodowej  inicjatywy. Jest organizowana przez polski oddział Vital Voices w sobotę, 9 marca 2019, w godz. 9.00 – 15.00 w Łazienkach Królewskich w Warszawie!

W dniach 20-25 stycznia br. w Arubie odbyło się 37. Międzynarodowe Sympozjum: Clinical Update in Anaesthesiology, Surgery and Perioperative Medicine zorganizowane przez Mount Sinai Hospital (New York), podczas którego student 6. roku kierunku lekarskiego English Division WUM – Alexander Woltersom otrzymał 1. nagrodę za przeprowadzone badania.

Zastanawiasz się, czy można zacząć studia zimą? A może źle wybrałeś i chcesz zmienić uczelnię? Nie musisz czekać z wymarzonymi studiami do października – zacznij już dziś! Na osoby, które zdecydują się na przeniesienie z innej uczelni czeka 20% zniżki!

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt