MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
NCBR przeznaczy 7,5 mld zł na dofinansowania projektów innowacyjnych w budżecie na 2022 rok Zainteresowaniem cieszą się projekty związane ze sztuczną inteligencją i transformacją energetyczną.

W ciągu niespełna pół roku na Politechnice Opolskiej rozpocznie działalność pierwsze w Polsce centrum wiedzy o dostępności i upowszechniania zasad projektowania uniwersalnego w obszarze designu i przedmiotów codziennego użytku.

Społeczności akademickie trzech uczelni: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego uczestniczyły w debacie pt. „Po co nam Związek Uczelni im. Daniela Fahrenheita?”.

Politechnika Białostocka jest kolejną uczelnią, która dołącza do grona partnerów akademickich Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej, po raz pierwszy w Polsce, uzyskali prestiżowy grant EUROfusion Engineering Grants (EEG). Międzynarodowy zespół badaczy z PŁ, Niemiec i Francji będzie wspólnie pracował nad systemem monitorującym wytwarzanie plazmy termojądrowej.

Kolejne kraje dołączyły do programu Horyzont Europa. Gruzja i Armenia podpisały umowy przyznające im status państw stowarzyszonych z unijnym programem badań i innowacji.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to najstarsza i jedna z najlepszych uczelni przyrodniczo-rolniczych w Polsce.

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021 zajmuje drugie miejsce wśród uczelni rolniczych. Kształci blisko 16 000 studentów na 39 kierunkach studiów (w tym 11 prowadzonych w języku angielskim) – od weterynarii, technologii biomedycznej, architektury krajobrazu, przez ekonomię, informatykę, po dietetykę i Organic Agriculture and Food Production (ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności w języku angielskim).

Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni uważa, że nie ma problemu, którego nie dałoby się rozwiązać. Jako szachista i wielbiciel zagadek walczę z każdym tematem tak długo, aż wpadnę na pomysł, jak poradzić sobie z daną kwestią – mówi prof. dr hab. inż. kpt.ż.w. Adam Weintrit.

Pandemia pokazała nam wszystkim, że zdrowie jest naprawdę najważniejsze – takie przeświadczenie towarzyszy prof. dr. hab. Piotrowi Wachowiakowi, rektorowi Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Dołącz do III Edycji Shesnnovation Academy i przez 6 miesięcy wspólnie z nami przekuj swój pomysł w biznesową rzeczywistość. Dzięki Shesnnovation powstało już 25 startupów technologicznych. Twój może być następny!

Zdążyliśmy przed wprowadzonymi w połowie grudnia restrykcjami covidowymi! W dniach 6-9 grudnia odbył się kultowy Women in Tech Camp. w którym  wzięło udział 300 osób. Było wspaniale - intensywnie, inspirująco, pozytywnie, biało i pięęknie! :) Podczas 4-dniowego wydarzenia spotkało się 160 niezwykłych, mądrych i pełnych energii studentek pasjonujących się nowymi technologiami. Uczestniczki Campu przyjechały do Bukowiny Tatrzańskiej (dla niektórych na sam koniec świata) z 34 uczelni z całej Polski, a także kilkunastu szkół średnich. To one będą teraz zmieniać nasz świat na lepszy.

Jest ich blisko 85 tysięcy, przyjechali na studia do Polski ze 189 krajów. W naszym konkursie nagradzamy najwybitniejszych, najbardziej zaangażowanych – tych, którzy są prawdziwymi ambasadorami polskich uczelni.

O świątecznych rytuałach i przestrzeniach obcości z prof. dr. hab. Cezarym Obrachtem-Prondzyńskim z Zakładu Antropologii Społecznej Instytutu Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego rozmawia dr Beata Czechowska-Derkacz

W najnowszym rankingu Eduniversal, prezentującym najlepsze szkoły biznesu z całego świata, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odniósł potrójny sukces. Utrzymał pozycję lidera wśród polskich uczelni, stanął na podium w klasyfikacji szkół z Europy Wschodniej, zajmując trzecie miejsce oraz jako jedyny w naszym kraju kolejny raz otrzymał „5 Palmes of Excellence”.

Amerykańska gospodarka mimo pandemii nabiera tempa i potrzebuje pracowników, tyle że teraz potrzebni są pracownicy wykształceni z dyplomem. Pula młodzieży kończących koledże nie wystarcza, zresztą i ona się kurczy. Stanowy University of North Carolina, wykorzystując pandemiczne fundusze osłonowe, postanowił pomóc przedsiębiorcom poprzez szeroki program zdalnego kształcenia osób w wieku ponad 25 lat.

Na 54. miejscu opublikowanego przez „Financial Times” rankingu najlepszych szkół biznesu w Europie znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego. Koźmiński jest też jedyną polską uczelnią, którą docenił brytyjski dziennik, umieszczając ją w swoim prestiżowym rankingu.

Rektor GUMed ma wątpliwości, czy uczelnie zawodowe są w stanie kształcić lekarzy na odpowiednim poziomie.

Łotwa rozpoczęła walkę o otwarcie drzwi uczelni dla zagranicznej kadry dydaktycznej, ale same uczelnie się temu sprzeciwiają. Dlaczego nie chcą konkurować z zagranicznymi profesorami?

W poniedziałek 6 grudnia w Auli Lubrańskiego Collegium Minus na UAM odbyło się trzecie z kolei spotkanie w ramach cyklu Areopag Uniwersytetów. Tym razem zaproszeni do dyskusji goście starali się odpowiedzieć na pytanie, jak epidemia koronawirusa wpłynęła na relacje osobiste i społeczne.

Ruszył kurs języka polskiego na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach. Potrwa do czerwca 2022 roku

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt