MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/prof-alojzy-z-nowak-nowym-rektorem-uniwersytetu-warszawskiego

Prof. dr hab. Alojzy Nowak, obecny dziekan Wydziału Zarządzania UW, został 17 czerwca br.  rektorem Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie 45. rektorem w historii Uniwersytetu Warszawskiego. W głosowaniu na rektora oddano 375 głosów, 374 były ważne. Rektor-elekt otrzymał 208 głosów, jego kontrkandydaci – prof. Paweł Strzelecki, dziekan Wydziału MIM – 106 głosów, prof. Andrzej Tarlecki, prorektor  ds. kadrowych i polityki finansowej – 60. Głosowanie przeprowadzono w pięciu lokalizacjach, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

W niespodziewany sposób zakończyła się rozgrywana w bieżącym roku szkolnym (2019/2020) XXII Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”, organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich na zlecenie Ministerstwa Edukacji  Narodowej.

Centrum Myśli Jana Pawła II po raz 16. rozpoczyna nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. O finansowe wsparcie ze strony miasta oraz udział w specjalnie przygotowanym programie edukacyjnym mogą ubiegać się warszawscy uczniowie i studenci. Wnioski można składać od 26 czerwca.

Czy mogę pokazać uczniom film pobrany z sieci? Gdzie mogę znaleźć utwory, z których mogę korzystać zgodnie z prawami autorskimi? Czy mogę używać prywatnego laptopa łącząc się ze swoją klasą? Na te i wiele innych pytań odpowiadał Sebastian Wasiołka, ekspert od edukacji interaktywnej i kształcenia zdalnego z ramienia VULCAN w ramach darmowego webinarium dla nauczycieli poświęconego bezpieczeństwu w sieci. To nie koniec webinarów od VULCANA, wkrótce dostępne będą kolejne.

Na początku czerwca br., rozstrzygnięto przetarg na dostawę zintegrowanego systemu zarządzania uczelnią dla Akademii Pomorskiej w Słupsku. Spośród zgłoszeń, Władze Akademii zdecydowały się na rozwiązanie firmy Kalasoft Sp. z o.o. Wdrożenie nowych funkcjonalności usprawni zarządzanie placówką i stworzy nowe udogodnienia dla studentów. Kolejne etapy działań, takie jak wdrożenie dopasowanych do potrzeb uczelni modułów, będą stopniowo realizowane w najbliższym czasie.

Ponad 500 osób wzięło udział w webinarium "Internacjonalizacja w czasach pandemii", które odbyło się 16 czerwca na autorskiej platformie Perspektyw.  Do dyskusji zaproszono szefów i przedstawicieli głównych instytucji, które organizują procesy umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego: MNiSW, KRASP, NAWA, FRSE oraz rektorów-elektów z uczelni publicznych i niepublicznych.

W rankingu 56 najlepszych na świecie kierunków studiów magisterskich z finansów Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w ścisłej czołówce. Ranking opublikował 15 czerwca 2020 r. dziennik „Financial Times”.

O tym, co pandemia zmieniła w postrzeganiu przyszłości uczelni polskich, z dr hab. Katarzyną Śledziewską (WNE UW), dyrektor zarządzającą DELab UW, oraz z dr hab. Renatą Włoch (WS UW), koordynatorką DELab UW, rozmawia Magda Tytuła.

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na dzień otwarty ONLINE – 27 czerwca 2020 o godz. 12:00.

MBA Cyfrowa Transformacja to innowacyjne studia adresowane do menedżerów i właścicieli firm, którzy dostrzegają znaczenie internetu i technologii cyfrowych, i chcą wykorzystać wynikające z nich szanse, by szybko rozwinąć swój biznes lub go zdefiniować na nowo.

Wszystkich zainteresowanych terminem publikacji Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 uprzejmie informujemy, że odbędzie się to na początku lipca, tradycyjnie tuż po zakończeniu pisemnych egzaminów maturalnych. Przygotowujemy się na formułę dużego wydarzenia online, z udziałem gości oficjalnych oraz rektorów najlepszych uczelni. Na jakim etapie prac jesteśmy?

Czołówka polskich uczelni uzyskała znakomite wyniki w opublikowanym 10 czerwca najnowszym rankingu QS: Uniwersytet Warszawski awansował o 28 pozycji i zajął 321 miejsce, Uniwersytet Jagielloński awansował o 12 pozycji (na 326 miejsce), a Politechnika Warszawska awansowała o 10 pozycji (do grupy 511-520). Do grona tysiąca najlepszych na świecie awansowała Politechnika Śląska. Co jest przyczyną tego sukcesu?

Od 20 lat w czerwcu maturzyści byli już po egzaminach i czekając na świadectwa dojrzałości, podejmowali decyzje dotyczące strategii rekrutacji na studia. W roku pandemii, maturalny maraton dopiero się rozpoczął, po wielu tygodniach izolacji i nauki zdalnej. Ten rocznik młodych ludzi zdecydowanie zasługuje na pomoc przy wyborze kierunku studiów i uczelni!

Blisko dwie trzecie polskich pracowników jest gotowych do przekwalifikowania się do zupełnie nowego zawodu. Przyczyna? Zmiana sytuacji na rynku pracy wywołana wybuchem pandemii. Kto dziś szuka zatrudnienia w innej branży i jakie zawody cieszą się największym zainteresowaniem wśród potencjalnych kandydatów? 

Mimo różnych słabości najlepsze uczelnie przyciągają wybitne umysły, są ostoją racjonalizmu i rozsadnikiem innowacji. Pandemia wykazała, że to nie wystarczy.

Fundacja Leading Cities zaprasza do udziału w trzeciej edycji programu AcceliCity dla startupów z obszaru Smart City. W każdej z poprzednich edycji uczestniczyło minimum 500 startupów z ponad 40 krajów. Nagrodami były płatne wdrożenia pilotażowe w miastach, a także udał w największych targach Smart City w Barcelonie czy promocja nw polatformie bee smart city. W tym roku dodatkowo pojawiły się również wysokie nagrody pieniężne (100 i 25 tysięcy dolarów) ufundowane przez partnera QBE. W programie nie jest wymagany wkład własny.

Do 18 czerwca br. wybrano w sumie 96 rektorów, w tym 74 w uczelniach akademickich (na 108) oraz 22 w uczelniach zawodowych (na 33). W ciągu najbliższych tygodni poznamy prawie wszystkich JM nowej kadencji.

Ponad 272 tysiące tegorocznych absolwentów liceów i techników przystępuje do egzaminu maturalnego – w nietypowej porze i nietypowych okolicznościach. Nie będzie giełdy pytań przed salą ani serdecznych uścisków po wyjściu z egzaminu. Mają być: maseczki, płyny dezynfekujące, dystans, ostrożność. Ale to nadal najważniejszy egzamin w życiu, kamień milowy, na którym budujemy kolejne lata życia.
I dlatego Perspektywy życzą Maturzystom 2020 zdrowia i tradycyjnego połamania piór!

Przemysław Skrodzki,  absolwent Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, został powołany na dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski jest prorektorem ds. współpracy międzynarodowej i krajowej Uniwersytetu Śląskiego, profesorem w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa UŚ. Specjalizuje się w prawie konstytucyjnym, administracyjnym i cywilnym. Od 2003 roku pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego. Na uczelni pełni także funkcje przewodniczącego Rady Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych, wiceprzewodniczącego senackiej komisji organizacji i rozwoju, koordynatora ds. praktyk studenckich na Wydziale Prawa i Administracji. Autor licznych publikacji naukowych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt