MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
W Katowicach w ramach szczytu Cyfrowego ONZ-IGF 2021 podpisane zostało porozumienie w sprawie utworzenia Śląskiego Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych CYBER SCIENCE.

Prof. dr hab. Zbigniew Zwoliński z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Sieci Naukowej Analiz Geoprzestrzennych.

KUL rozpocznie jesienią 2023 roku kształcenie przyszłych lekarzy. Powołany został Konwent na rzecz utworzenia i rozwoju kierunku lekarskiego na KUL.

Ponad 5 mln zł przeznaczyła w 2021 roku Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) na stypendia dla 395 białoruskich studentów.

Od 30 listopada br. trwa nabór wniosków do inicjatywy Uniwersytety Europejskie. Termin upływa 22 marca 2022 roku o godz. 17.00 czasu obowiązującego w Brukseli.

Komisja Europejska opublikowała zaproszenie do składania wniosków w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności na 2022 rok.

Prof. Cezary Cieśliński z Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał Nagrodę FNP 2021 w obszarze nauk humanistycznych i społecznych za rozwiązanie kluczowych problemów deflacjonistycznej teorii prawdy.

Prof. Grzegorz Pietrzyński z Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika PAN w Warszawie otrzymał nagrodę FNP 2021 w obszarze nauk matematyczno-fizycznych i inżynierskich za precyzyjne wyznaczenie odległości do Wielkiego Obłoku Magellana.

Prof. Jacek Jemielity z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał Nagrodę FNP 2021 w obszarze nauk chemicznych i o materiałach za opracowanie chemicznych modyfikacji mRNA jako narzędzi do zastosowań terapeutycznych i badań procesów komórkowych.

Prof. Bożena Kamińska-Kaczmarek z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie otrzymała Nagrodę FNP 2021 w obszarze nauk o życiu i ziemi za odkrycie mechanizmów, które powodują, że glejaki złośliwe tak przeprogramowują komórki odpornościowe, aby wspierały rozwój tych nowotworów mózgu.

Trzeciego grudnia Zgromadzenie Ogólne PAN dokonało wyboru 33 nowych członków rzeczywistych i 35 członków korespondentów Polskiej Akademii Nauk. W tym dostojnym gronie znaleźli się rektorzy i prorektorzy uczelni akademickich. Członek rzeczywisty PAN: prof. Jerzy Lis (AGH). Członkowie-korespondenci PAN: prof. Piotr Stepnowski (UG), prof. Marek Pawełczyk (PŚl), prof. Mariusz Malinowski (PW) i prof. Dariusz Mikielewicz (PG).   

Członkowie PAN są wybierani przez Zgromadzenie Ogólne PAN spośród uczonych, którzy wyróżniają się szczególnym dorobkiem naukowym i autorytetem oraz posiadają nieposzlakowaną opinię. W sumie liczba członków PAN nie może przekroczyć 350.
Godność członka rzeczywistego PAN lub członka korespondenta przysługuje dożywotnio.

Wszystko da się zrobić, gdy jest energia i chęć do działania – przekonuje prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Polskim uczelniom najbardziej dziś potrzeba spokoju i zapewnienia przewidywalnej przyszłości – twierdzi prof. dr hab. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Cieszy mnie, że dzisiejszych studentów cechują luz i pewność siebie – mówi prof. dr hab. Celina Olszak, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Misją Nagrody Środowiskowej Gwiazdy Umiędzynarodowienia, przyznawanej po raz piąty, jest wyłonienie, nagrodzenie oraz promocja osób mających wybitne osiągnięcia w umiędzynarodowieniu polskich szkół wyższych.

Wczoraj, rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik otrzymał wiadomość o jednomyślnym zatwierdzeniu wniosku PŁ o uzyskanie statusu pełnoprawnego członka europejskiego konsorcjum skupiającego innowacyjne uczelnie. Oznacza to, że łódzka uczelnia techniczna dołącza do elitarnej sieci the European Consortium of Innovative Universities ECIU.

Tylko w tym roku zapotrzebowanie na usługi Full Stack Developerów wzrosło aż o 30% - wynika z danych Devire przygotowanych na prośbę Kodilla.com. Wszechstronne kompetencje programistów na tym stanowisku są szczególnie cenne dla banków, instytucji finansowych oraz prężnie rozwijających się sektorów e-commerce i medycznego. Tymczasem w Polsce jest tylko 12,2% tego typu specjalistów. 

Od 20 grudnia do 9 stycznia w szkołach podstawowych i średnich wprowadzono wprowadzona będzie nauka zdalna. – Po tym terminie dzieci i młodzież wróci do nauki w trybie stacjonarnym – poinformowało 7 grudnia Ministerstwo Zdrowia.

Działania marketingowe, zaplanowane strategie, wyniki sprzedaży i wiele więcej. Wszystkie te obszary muszą być na bieżąco analizowane w celu oceny efektywności i wyłapywania elementów wymagających poprawy. Monitorowanie działań jest niezbędne do odczytywania efektów i skuteczności. Marketing, jako jedna z najbardziej niestabilnych i najszybciej ewoluujących branż wymaga jeszcze dokładniejszej, bieżącej lub regularnej analizy. Zmieniające się niemal nieprzerwanie realia oraz wymagania wymuszają stałe monitorowanie skuteczności działań, aby można było zapobiegać porażkom dokonując korekt odpowiednio szybko. Jak jednak poradzić sobie z analizą? Jakie metody i narzędzia wybrać oraz skąd czerpać informacje? Tego wszystkiego dowiesz się poniżej.

Wybór studiów to w pewnym sensie życiowa decyzja, bo to wykształcenie w dużej mierze determinuje naszą przyszłość. Zobacz, jakie kierunki studiów były atrakcyjne w 2020 roku i które zapewnią zatrudnienie w najbliższych dziesięcioleciach.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt