MegaBaza edukacyjna Perspektywy®We czwartek 23 września Salon Maturzystów gościł w północno-wschodniej części kraju, by rozwiać wszelkie wątpliwości na temat matury 2022 i omówić te kierunki na studiach, do których droga prowadzi przez dobrze zdany egzamin z chemii.

Blisko 3 tysiące uczniów ostatnich klas liceów i techników z województwa małopolskiego z wzięło udział w wirtualnym Salonie Maturzystów 22 września. Przypomnijmy: do matury pozostało już niewiele ponad 7 miesięcy!

To rozwiązanie nowoczesne, perspektywiczne i przede wszystkim bezpieczne – tak o dyplomach cyfrowych mówi dr inż. Mirosław Płaza, kierownik ICT&IoTcyberLAB na Politechnice Świętokrzyskiej (PŚk). To pierwsza w Polsce uczelnia, która zdecydowała się skorzystać z technologii blockchain do certyfikowania dyplomów ukończenia studiów. Wraz z tradycyjnym dokumentem link do zabezpieczonej przed sfałszowaniem cyfrowej kopii dyplomu zapisanej na blockchainie oraz unikalny klucz pozwalający na jej odczytanie odebrało pierwszych 29 absolwentów PŚk.

20 września w Warszawie odbyła się konferencja WorldSkills Poland, podczas której poznaliśmy skład polskiej kadry narodowej, która będzie reprezentować Polskę na EuroSkills w Graz. 22-26 września w Austrii, gdzie odbędzie się największy europejski konkurs umiejętności branżowych. Uczestnicy będą walczyć o zaszczytny tytuł Mistrza Europy. Polska kadra narodowa wystąpi aż w 16 konkurencjach.

We wtorek Salon Maturzystów gościł uczniów ze śląskich liceów i techników oraz publiczność z całej Polski zainteresowaną szczególnie maturą z informatyki, prowadzącą na studia wymagające cyfrowych kompetencji.

Uniwersytet Szczeciński był gospodarzem Zachodniopomorskiego i Lubuskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2021, który odbył się online 20 września. Wzięło w nim udział blisko 2 tysiące maturzystów.  

Lubelski Piknik Naukowy 19 września 2021 r. Plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

23 września w Pałacu Staszica w Warszawie odbędzie się II edycja konferencji Our Future Forum organizowanej przez Our Future Foundation - fundację zrzeszającą studentów czołowych polskich i zagranicznych uniwersytetów. Przedstawiciele polskiego biznesu, instytucji publicznych, a także licealiści i studenci spotkają się, by dyskutować, o tym jak walczyć z wykluczeniem i nierównościami w dostępie młodych ludzi do edukacji.

Wprawdzie większość inauguracji odbędzie się tradycyjnie w okolicach 1 października, to Nowy Rok Akademicki 2021/22 trwa już w najlepsze (zresztą formalnie zaczyna się on 1 września i trwa do 31 sierpnia). Można odnieść wrażenie, że świat edukacyjno-akademicki postanowił za wszelką cenę wszystkie przesuwane od półtora roku kongresy, konferencje i narady zorganizować właśnie teraz, aby spotkać się wreszcie face to face i zarazem uprzedzić „czwartą falę”… Miałem okazję przekonać się kilkakrotnie, jak wygląda teraz kalendarz prof. Arkadiusza Mężyka, przewodniczącego KRASP – cztery duże wydarzenia dziennie to minimum. Podziwiam i… współczuję! Jak ten (nie)rozpoczęty Rok Akademicki 2021/22 będzie wyglądał?

W ramach uzupełnienia oferty wyjazdów na targi stacjonarne, a także chcąc dotrzeć do kandydatów na ważnych dla Polski rynkach, dostęp do których jest obecnie z różnych względów utrudniony, wzbogacamy jesienną ofertę "Study in Poland" o szereg wydarzeń online.

Jesienią 2021 roku wracamy – w trybie podwyższonego rygoru sanitarnego – do promocji polskiego szkolnictwa wyższego na zagranicznych targach stacjonarnych.

Zapraszamy serdecznie do udziału w programie Study in Poland - w roku akademickim 2021/22 prowadzić będziemy jego szesnastą już edycję! Program międzynarodowej promocji oferty polskich uczelni prowadzony jest wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

Do egzaminu maturalnego pozostało niespełna 8 miesięcy. Jak się do niego przygotować, na co zwrócić uwagę podczas powtórek, które kierunki studiów są najbardziej atrakcyjne dla przyszłorocznych maturzystów? Na te i wiele innych pytań można było otrzymać odpowiedź podczas Mazowieckiego Salonu Maturzystów 2021, który odbył się online 17 września.

Jest to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami realizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę INTEL.

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło cztery nowe konkursy w programach: OPUS, SONATA, PRELUDIUM BIS i POLONEZ BIS. Wsparcie na badania mogą otrzymać badacze i badaczki o różnym stażu i doświadczeniu, i naukowcy z zagranicy, którzy przyjadą prowadzić badania w Polsce.

W Leśnym Zakładzie Doświadczalnym Uniwersytetu Rolniczego w Krynicy Zdroju odbyła się Konferencja Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych.

Jak wynika z badania OECD największy wzrost opłat za studia licencjackie w ciągu ostatniej dekady miał miejsce na uniwersytetach finansowanych ze środków publicznych w Wlk. Brytanii. Istnieje obawa, że studenci zagraniczni mogą je kwestionować, gdyż zajęcia odbywają się głównie online.

Walne Zebranie delegatów Polskiego Towarzystwa Neurologicznego wybrało prof. dr hab. Alinę Kułakowską z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prezesem elektem PTN.

Dr hab. Dominik Antonowicz, prof. UMK z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych został dyrektorem Ośrodka Analiz Strategicznych – nowej uniwersyteckiej jednostki, której rolą będzie doradzanie władzom w kluczowych kwestiach dotyczących przyszłości uniwersytetu.

Uniwersytet Aalto w Finlandii uruchomił bezpłatny kurs online dla studentów zagranicznych. Ma on przybliżyć im fińską kulturę pracy i pomóc w przebiegu kariery.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt