MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do czwartej edycji programu stypendialnego BONA FIDE. Polscy studenci, zdobywający wykształcenie na renomowanych uczelniach zagranicznych, mogą ubiegać się o dofinansowanie czesnego w wysokości nawet 200 tys. zł. Wnioski należy składać on-line do 15 marca 2021 r. W trzech dotychczasowych edycjach programu BONA FIDE przyznano aż 22 stypendia na łączną kwotę ponad 2 mln złotych.

Jesteś tegorocznym maturzystą i chcesz podjąć studia I stopnia lub jednolite magisterskie? Zapraszamy na pierwszy w tym roku dzień otwarty w Koźmińskim. Z uwagi na sytuację epidemiczną, wydarzenie odbędzie się w formule ONLINE na profilu uczelni na Facebooku.

Ruszyła rekrutacja do 16. edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Ten najdłużej działający program Fundacji im. Lesława Pagi, pomaga w rozwoju zdolnym i utalentowanym studentom i absolwentom, którzy nie tylko chcą rozwijać się na rynku finansowym, ale także rozumieją, że biznes opiera się na dobrych relacjach i zaangażowaniu. To program dla przyszłych liderów branży.

Dziś rozpoczyna się ostatni sprawdzian przed majowym egzaminem – próbna matura dla rocznika, który od roku uczy się głównie zdalnie. Ma być bezpiecznie i trochę łatwiej niż na „zwykłej” maturze.

Już 10 marca rusza XXIII edycja największych Inżynierskich Targów Pracy w Małopolsce, organizowanych przez Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków. W tym roku, w trosce o zdrowie uczestników i prelegentów, wydarzenie będzie przeprowadzone w formie online.

To prawdziwa zielona uczelnia techniczna – tak w dyskusji przed głosowaniem scharakteryzował SGGW prof. Krzysztof Zaremba, rektor Politechniki Warszawskiej.

Do Zespołu Uniwersytetu Gdańskiego dołącza Piotr Kowalczuk – były wiceprezydent Miasta Gdańska, który od lat aktywnie wspierał edukacyjne inicjatywy Perspektyw i uczestniczył w Gdańskim Salonie Maturzystów oraz Rankingu Liceów i Techników. Z tym większą radością przyjmujemy informację o jego nowym stanowisku. 

Prof. Bohdan Macukow został przewodniczącym Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych kadencji 2021 – 2025.

Ogłoszenie przez ministra Przemysława Czarnka projektu nazywanego „Pakietem Wolności Akademickiej” i skierowanie go w lutym do Sejmu wzbudziło emocje i kontrowersje nie tylko w środowisku naukowym. Bo czy faktycznie będzie on służyć wolności i swobodzie wyrażania poglądów, czy w praktyce jej ograniczeniu? W jakim stopniu uczelnie zachowają swoją niezależność od decyzji władz państwowych czy ingerencji organizacji z nimi związanych?

Zgodnie z programem, startujemy w marcu z serią wirtualnych targów edukacyjnych „Study in Poland”. Odbędą się one w krajach, z których co roku przyjeżdża do nas prawie 70 procent ogółu studentów zagranicznych w Polsce! Pierwsze spotkanie już 17 marca – naszymi gośćmi będą kandydaci na studia z Gruzji i Armenii.

Zaledwie 15 miesięcy przed kolejnymi wyborami rząd Węgier kontynuuje transformację uniwersytetów w kraju, oddając połowę kontroli fundacjom zarządzającym aktywami kontrolowanymi przez Fidesz. Uniwersytety w Debreczynie, Szegedzie i Peczu miały dwa tygodnie na podjęcie decyzji, czy chcą przyłączyć się do rządowej prywatyzacji szkolnictwa wyższego, przekształcając się z instytucji państwowych w prywatne fundacje zarządzane przez radę powierniczą.

Ministerstwo Edukacji i Nauki pozytywnie oceniło wniosek o przekształcenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Politechnikę Bydgoską. Stosowny projekt ustawy został skierowany do prac legislacyjnych.

W poniedziałek 1 marca w Wojskowej Akademii Technicznej rusza rekrutacja na studia cywilne pierwszego stopnia. Chętni mogą rejestrować się w internetowym systemie do 16 lipca 2021. Jednocześnie od 1 marca można rejestrować się też na jednolite magisterskie studia wojskowe. Rekrutacja na te studia kończy się 31 maja 2021.

Czy można tradycję nowoczesność i ekologię połączyć w integralną całość? Okazuje się że tak było i jest i jest w 2 liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Częstochowie, którego siedziba mieści się przy ulicy Kilińskiego 62. Adres w tym przypadku nie jest bez znaczenia. Centrum Częstochowy przy zbiegu ruchliwej ulicy Jana Kilińskiego i nieco spokojniejszej ulicy Dominika Zbierskiego.

W programie Horyzonty przyznawane są  stypendia młodzieży pochodzącej z małych miejscowości, która chce się dalej rozwijać w liceach i technikach w dużych miastach, a bez wsparcia finansowego nie mogłaby tego zrobić.

Zespół PRz Racing Team 20 lutego br. oficjalnie zaprezentował swoją najnowszą konstrukcję PMT-03. To już trzeci bolid wyścigowy w warsztacie, którego projekt w zeszłym roku wywalczył dla zespołu drugie miejsce w kategorii Business Presentation podczas zawodów Formula Student Virtual Event 2020. 

Matura zawsze wzbudza ogromne emocje, zwłaszcza dziś, gdy świat stanął na głowie. To wielki wysiłek, stres i pytanie, czy ze wszystkim zdążę, czy na pewno dam radę osiągnąć zaplanowany wynik. Nie martw się. Dołącz do projektu Uczelni Vistula – Maturzyści 2021, którego partnerem strategicznym są Perspektywy. Razem przeprowadzimy cię zwycięsko przez czas maturalnych przygotowań, i to za darmo!

63 badaczy z łącznym dofinansowaniem na kwotę 89 milionów złotych – oto wyniki jedenastego już konkursu w programie LIDER, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Podczas gali zorganizowanej po raz pierwszy w formule online podkreślano ogromną wartość pracy młodych naukowców i rolę inicjatyw zachęcających ich do rozwoju rodzimej nauki. W wydarzeniu uczestniczył Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek.

Wirtualne spotkania z uczelniami z całej Polski, prezentacje na temat egzaminu maturalnego, porady fachowców dotyczące budowania ścieżki edukacji i kariery – przez trzy marcowe soboty (6, 13 i 20 marca) maturzyści uzyskają wiedzę na wagę życiowego sukcesu. Bez wychodzenia z domu!

Fani Beatlesów mają nie lada gratkę. Liverpool University uruchomił magisterski kierunek studiów „The Beatles: Przemysł muzyczny i dziedzictwo”. Studenci dowiedzą się o wpływie grupy na muzykę popularną i kulturę. 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt