MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w brytyjskie uczelnie. Universities UK, organizacja zrzeszająca 137 brytyjskich szkół wyższych, wymienia główne problemy spowodowane pandemią: brak dochodów z wynajmu akademików i obsługi (wyżywienie), utracone dochody z organizacji konferencji. Jednocześnie konieczne jest ponoszenie dodatkowych wydatków na wsparcie nauki online. Tylko w bieżącym roku akademickim przyniesie to uczelniom straty w wysokości 790 mln funtów (ponad 4 mld zł).

W czasach pandemii globalny sektor technologii stosowanej w branży edukacyjnej oraz edukacja online stoją zarówno przed największą szansą, jak i największym sprawdzianem. Część instytucji połączyła siły, by wesprzeć naukę zdalną na każdym poziomie nauczania. Jednak co do jej efektów, uczucia są mieszane.

Tak jak pracownicy zagrożonych zakładów pracy liczą na pomoc państwa, tak też uczniowie i studenci powinni takie wsparcie od państwa otrzymać. W przeciwnym razie kryzysowa sytuacja na rynku pracy pociągnie za sobą kryzys na wszystkich szczeblach edukacji.

Choć większość uczelnianego życia przeniosła się do wirtualnego świata, są akademicy, którzy mimo pandemii muszą pojawiać się w laboratoriach, pracowniach, zakładach hodowlanych itp., by ich programy naukowe czy badawcze nie zostały przerwane. Jednym z nich jest dr Krzysztof Andres z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt (WHiBZ) Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Mija miesiąc od czasu, kiedy Uczelnie Vistula, w odpowiedzi na pandemię koronawirusa, przeszły na nauczanie online. Początkowo był szok, ale wszystko zagrało. Interaktywne studia online działają znakomicie!

Dziewczyny na Politechniki 2020 – akcja online już 23 kwietnia.
Już od 15 lat Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” wspólnie z Konferencją Rektorów Uczelni Technicznych wspierają młode kobiety w wyborze studiów na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych. Ogólnopolska akcja Dziewczyny na Politechniki! oraz Dziewczyny do Ścisłych! w tym roku po raz pierwszy zorganizowana będzie online. Zapraszamy 23 kwietnia w godzinach 14.00 – 17.30 do dołączania do wydarzenia, którego hasło przewodnie to „Kierunki wirusoodporne”.

Dr Marcin Kaczor - Kierownik Centrum Symulacji Medycznych WUM, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, opracował projekt urządzenia barierowego służącego zapobieganiu niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się aerozolu wydychanego przez pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 oraz innymi wysoko zakaźnymi patogenami.

Zapraszamy do udziału w webinarach poświęconych procedurze aplikowania na studia wyższe na Uniwersytecie SWPS oraz prezentacji poszczególnych kierunków studiów i obszarów tematycznych.

Powiedziałbyś komuś, że jesteś zakażony? Co robimy, by nie zarazić siebie i innych koronawirusem? Jakie przyjmujemy postawy i co myślimy o działaniach władz? Czy poinformowalibyśmy otoczenie, gdyby wystąpiły u nas objawy zakażenia? Jak Polska wypada na tle innych krajów?

W tym roku Dzień Otwarty Uniwersytetu Pedagogicznego odbędzie się w wirtualnej rzeczywistości. Czekać będą na was studenci, przedstawiciele Biura Rekrutacji i poszczególnych kierunków.

Sprzedawcy, informatycy, specjaliści ds. finansów i pracownicy fizyczni – to grupy, których najczęściej dotyczyły ogłoszenia publikowane na Pracuj.pl między 16 marca a 14 kwietnia. W ciągu miesiąca rosnącego wpływu koronawirusa na życie firm pracodawcy byli znacząco mniej aktywni m.in. pod kątem nowych rekrutacji specjalistów ds. obsługi klienta. Wyjątkowo stabilną aktywnością na tle całego rynku wykazywały się natomiast rekrutacje dotyczące kandydatów IT. Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem przygotowanym przez ekspertów Pracuj.pl.

Czy wirus żyje? Jaki ma cel i do czego potrzebuje człowieka? Na te i inne pytania o wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę Covid-19, odpowie podczas webinarium Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. n. med. Marcin Czech, specjalista z zakresu epidemiologii i zdrowia publicznego. Podczas spotkania online uczestnicy będą mogli zadawać pytania, m.in. o scenariusze rozwoju pandemii.

Zgodnie z komunikatem z 9 kwietnia br. czas zdalnej nauki studentów, podobnie jak uczniów, przedłużony zostaje do 26 kwietnia br.

W najbliższym tygodniu (15 - 22 kwietnia) poznamy sześciu nowych rektorów na kadencję 2020-2024. Elektorzy będą głosować zdalnie, w tej samej formule zaplanowano prezentacje kandydatów i debaty.

Aplikacja POLCOVID-19 ma pomóc w rozpoznaniu ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 poprzez stworzenie wirtualnej mapy Polski. Pokaże ona, w których rejonach jest najwięcej osób z objawami zakażenia. Po założeniu konta i rejestracji na stronie polcovid.pl użytkownik proszony jest o wypełnienie krótkiego kwestionariusza. Pytania dotyczą m.in. liczby osób w gospodarstwie domowym, używanego środka transportu czy stosowanych leków immunosupresyjnych. Jesteśmy również proszeni o podanie swojego roku urodzenia, płci czy grupy krwi. Dane zbierane przez aplikację są pokazywane jedynie w skali miasta lub powiatu.

Zdawałe(a)m maturę w 2020 – będą za kilkanaście lat, być może, wspominać z dumą maturzyści, którzy właśnie dowiedzieli się, że ich najważniejszy w życiu egzamin odbędzie się – być może – w drugiej połowie czerwca. Pewności nie ma, ostateczna decyzja ma być znana trzy tygodnie przed terminem.

Egzaminy odbędą się najwcześniej w drugiej połowie czerwca. O dokładnej dacie poinformujemy trzy tygodnie przed nimi – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Po raz dwunasty Wydawnictwo „Charaktery” przeprowadziło Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej. Mimo nadzwyczajnej sytuacji Turniej zakończył się finałem, w którym wyłoniono troje zwycięzców: Angelika Chanas ze Świdnicy, Alicja Szałańska ze Szczecina i Marek Morawski z Warszawy.  To sukces uczestników i organizatorów, tym bardziej, że w tym roku szkolnym finały olimpiad przedmiotowych nie odbędą się decyzją ministra edukacji.

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na dzień otwarty ONLINE – 25 kwietnia 2020 o godz. 12:00. Wydarzenie odbędzie się na Facebooku uczelni.

Czas pandemii i nauki zdalnej jest wyjątkowo trudny dla tysięcy uczniów polskich szkół i ich rodziców. Dlatego Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci (KFD) wychodzi na przeciw potrzebom uczniów, którzy sami nie dają sobie rady z natłokiem zadań domowych i trudnymi zagadnieniami z różnych dziedzin. Nie wszyscy mogą przecież liczyć na pomoc rodziców, a nawet nauczycieli. Ruszyła oferta bezpłatnych korepetycji realizowanych w ramach akcji Zdolni do pomocy.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt