MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie została przyjęta do członków IROs Forum (International Relations Offices Forum).

Prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i prof. Maciej Krawczyk, prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów podpisali list intencyjny dotyczący współpracy na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego fizjoterapeutów.

„To bez wątpienia innowacyjna przyszłość regionu, odpowiedź na czekające nas wyzwania. Budujemy to razem. Pan marszałek wykazuje tu ogromne zrozumienie” - tak prof. Teofil Jesionowski, rektor Politechniki Poznańskiej  scharakteryzował plany inwestycyjne Uczelni na lotnisku w Kąkolewie.

Politechnika Lubelska była gospodarzem konferencji prorektorów do spraw kształcenia i do spraw studenckich polskich uczelni technicznych.

Podjęcie i realizacja wspólnych działań w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i budowy morskich farm wiatrowych są celami podpisanego w Warszawie Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce (Polish Offshore Wind Sector Deal). Wśród 180 sygnatariuszy porozumienia jest Uniwersytet Gdański. 

Wystartował Salon Maturzystów Perspektywy 2021, przeznaczony dla uczniów ostatnich klas liceów i techników przygotowujących się do matury w maju 2022. 16 września w onlinowym wydarzeniu na platformie Perspektyw wzięło udział ponad dwa tysiące uczniów z województw lubelskiego i podkarpackiego, powitanych przez uczelnie-gospodarzy Salonu: Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Rzeszowski.

W miniony weekend odbyła się długo oczekiwana I edycja Konferencji Polki w medycynie. Udział w niej wzięło blisko 300 uczestniczek, w wersji “na żywo” i “online”.

Trudne powroty do szkoły stacjonarnej, rola edukacyjnych raportów i opracowań po pandemii, zgubne nawyki w polskich szkołach oraz „inne” szkoły z całego świata – to tylko wybrane elementy programu nadchodzącej, drugiej edycji Kongresu „Zmiana edukacji”. Dwudniowe wydarzenie gromadzące entuzjastów zmian w edukacji odbędzie się online na platformie HOPIN w dniach 29-30 września. Udział jest bezpłatny. 

15 września na PWr oficjalnie pojawiły się trzy nowe wydziały: Informatyki i Telekomunikacji, Zarządzania oraz Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów. Jak będzie wyglądała ich struktura i co się zmieni dla studentów oraz pracowników?

Pandemia COVID-19 zmieniła dotychczasowy system nauczania.  Fundacja Citi Handlowy oraz Fundacja Stocznia wierzą jednak, że nawet z tak trudnego zakrętu można wyjść obronną ręką. Dlatego też przygotowały Poradnik wychow@wcy – materiał, który ma pomóc zadbać o dobrostan uczniów polskich szkół. Twórcy Poradnika wyszli z założenia, że technologie, które szturmem wdarły się do polskiej szkoły, nie powinny z niej zniknąć wraz z końcem pandemii, ale stać się jej integralną częścią.

Wirtualna rzeczywistość przez ostatnie lata głównie kojarzona była z gamingiem i szeroko rozumianą rozrywką. Choć w biznesie funkcjonuje już od ponad dwóch dekad i prężnie rozwija się w kolejnych branżach, to wciąż uznawana jest za technologię przyszłości, a nie teraźniejszości. Tymczasem, jest odwrotnie.

Europejskie Centrum Biznesu ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2021. Szczyt odbędzie się w dniach 4-5 października br. w Lublinie w Filharmonii im. H. Wieniawskiego Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

To ostatni dzwonek, by zdecydować o wyborze studiów. Czym się kierować, podejmując decyzję? Myśl perspektywicznie i wybierz studia z przyszłością, które zagwarantują ci zawodowy sukces. Wsparcie znajdziesz podczas ostatnich w tym roku Dni Otwartych Online w Uczelniach Vistula.

Kultowy „Informator dla Maturzystów 2022” udostępniony został uczniom najstarszych klas liceów i techników w nowoczesnej formule interaktywnego e-booka. Publikację tę Perspektywy przygotowały już po raz 31! 

Wydatki na zajęcia pozalekcyjne rosną z roku na rok – tak wynika z corocznych badań przeprowadzanych przez CBOS. Już od 14 września br. nastąpi przełom na tym rynku – uczniowie liceów i techników będą mogli korzystać z platformy edukacyjnej Memby, oferującej zajęcia w innowacyjnej interaktywnej formule online w znacznie niższych cenach.

Last minute w Koźmińskim –  weź udział w dniu otwartym online i zobacz, na które kierunki II stopnia zdążysz się jeszcze zapisać.

Wśród stu najlepszych na świecie studiów magisterskich z zarządzania, których ranking ukazał się 13 września br. w „Financial Times”, znalazł się kierunek z Akademii Leona Koźmińskiego. Zwycięzcą rankingu jest szwajcarski Uniwersytet St. Gallen. 

Organizowany pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji i Nauki Salon Maturzystów 2021 rozpocznie się 16 września, a uczelniami-gospodarzami pierwszego dnia będą: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Uniwersytet Rzeszowski. Podczas trwającej do 29 września kampanii edukacyjnej online organizowanej przez Perspektywy, maturzyści uzyskają informacje na temat przygotowania do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia.

Sesja panelowa „Strategic consolidation and critical mass formation for promoting research excellence” była jednym z wydarzeń podczas II konferencji przeglądowej „Inicjatywy Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB), która odbyła się 8-9 września na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Dyskusję prowadził prof. Peter Massen ze Szwecji, a udział wzięli w niej: prof. Marek Kwiek z UAM, prof.  Łukasz Albrecht z PŁ, prof. Michał Nowicki z UMed Poznań i prof. Andrzej Kruk z UŁ.

Ponad 19 mln zł dofinansowania z UE trafi do Politechniki Poznańskiej na realizację projektów badawczych, dotyczących m.in. obserwacji obiektów satelitarnych, a także wykorzystania sztucznej inteligencji w analizie i modelowaniu zbiorów danych medycznych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt