MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


fot. Swifteye

Dział Współpracy Międzynarodowej (DWM) oraz Dział Obsługi Studentów Zagranicznych (DOSZ) Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie dokładają wszelkich starań, aby informować o działaniach mających na celu zahamowanie epidemii COVID-2019 i przekazywać informacje i wskazówki, jak postępować w obecnej sytuacji.

Pandemia – nokautując boleśnie internacjonalizację – pokazała jedocześnie, że umiędzynarodowienie stało się integralną częścią szkolnictwa wyższego na świecie

Chcemy zapisać w filmie ten trudny dla wszystkich czas. Stworzyć swoistą kapsułę czasu - tłumaczą autorzy projektu #pandemiafilmowa.

Zarina Agliulina i Madina Agliulina, studentki Uniwersytetu z programu Erasmus

Już w marcu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbyły się pierwsze egzaminy dyplomowe online. Uczelnia jest zadowolona z aktywności studentów podczas zdalnych zajęć - mówi dr Marek Wąsowicz dziekan ds. kształcenia.

Collegium Civitas rozpoczęło prace nad możliwymi rozwiązaniami już po pojawieniu się pierwszych informacji o epidemii. Uczelnia zawiesiła zajęcia od 11 do 26 marca. Czas ten wykorzystano na wdrożenie opracowanego wcześniej planu: pracę nad zapewnieniem wszystkim studentom i wykładowcom dostępu do procesu dydaktycznego online i niezakłóconego funkcjonowania administracji uczelni w trybie zdalnym.

Prof. Wojciech Maksymowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapewnił studentów zagranicznych, którzy pozostają w Polsce podczas pandemii, że zawsze mogą liczyć na naszą pomoc.

Wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin podał się w poniedziałek do dymisji w związku ze sporem o termin wyborów prezydenckich. Jego decyzja dotyczy funkcji wicepremiera i ministra nauki.

Obniżenie nastroju, motywacji do nauki i pracy w domu, poczucie odosobnienia może dzisiaj dotykać każdego z nas. Akademia Leona Koźmińskiego uruchamia bezpłatną pomoc psychologiczną dla wszystkich swoich studentów i pracowników. Uczelnia pomaga też swoim emerytowanym pracownikom.

200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka "Koronawirusy". Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2.

Masz 16-20 lat i chcesz zrealizować autorski projekt na rzecz lokalnej społeczności? Zgłoś się do Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja, bezpłatnego programu edukacyjnego dla młodzieży z całej Polski. Otrzymasz wsparcie, stypendium i możliwość zdobycia kompetencji liderskich. Rekrutacja elektroniczna trwa do 23 kwietnia br. Skorzystaj z szansy, aby zostać młodym liderem w lokalnej społeczności!

Obecna sytuacja na świecie pokazała, że ciężko jest zachować stabilność i płynność finansową zwłaszcza firmom z branż: turystyki, rozrywki czy transportu. Wówczas trzeba działać kreatywnie, podjąć wszelkie działania, które pomogą zminimalizować szkody, które mogą być następstwem epidemii. DIMAQ został partnerem akcji #WspieramBiznesZDomu szerząc w ten sposób ideę wsparcia i pomocy w dobie koronowirusa.

3 kwietnia 2020 r. na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprezentowano inteligentnego robota UVD, który już wkrótce trafi do pierwszego szpitala w Polsce - Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM przy ul. Banacha 1a w Warszawie. Jego głównym zadaniem będzie wyręczenie ludzi w sterylizacji obszarów wysokiego ryzyka zakażenia i zredukowanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Naukowcy z Politechniki Śląskiej zaprojektowali dla personelu medycznego elementy, dzięki którym udało się połączyć maskę do nurkowania z filtrem hepa, uzyskując tym samym maskę ochronną. Udoskonalili także metodę szybszej produkcji przyłbic. 

Nikt nie wie dokładnie, jak będzie wyglądała tegoroczna rekrutacja, ale z pewnością będzie bardzo trudna. Dlatego warto zainspirować się nagrodzonymi w konkursie Genius Universitatis 2020 kreatywnymi kampaniami rekrutacyjnymi.

Stanowczo sprzeciwiamy się działaniom powiększającym zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli – deklaruje KRASP w opublikowanym 3 kwietnia „Apelu w związku z wyborami prezydenckimi”.

Pracownicy i absolwenci Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej oraz firma WAAM, dążą do utworzenia specjalnej bramy, pozwalającej personelowi ratowniczemu odkazić swoje kombinezony ochronne, aby ryzyko zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 przy ich ściąganiu zostało zminimalizowane. Pierwsza tego typu komora stanie na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. To już kolejna inicjatywa, która narodziła się na Uczelni, a która jest ukierunkowana na usprawnienie działań związanych z prewencją i zwalczaniem COVID-19.

Już 27 kwietnia startuje 3-dniowe wydarzenie online - Women in Tech Days, skierowane do studentek i doktorantek kierunków technicznych i ścisłych. To część programu IT for SHE, którego celem jest dostarczanie wysokiej jakości wiedzy merytorycznej z zakresu nowych technologii i umożliwienie spotkania oraz wymiany doświadczeń z profesjonalistami z firm high tech, instytucji badawczych i startupów, którzy pomogą młodym w rozwoju ich pasji i kariery, a także zainspirują do sięgania wyżej i dalej - nawet w czasie kwarantanny!

Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z Intel Technology Poland ponownie zaoferuje unikatowy program wsparcia i rozwoju tegorocznym maturzystkom i studentkom studiów inżynierskich i magisterskich wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami.

Rusza bezpłatny kurs dla dydaktyków pozwalający na dokształcenie się w zakresie nauczania online i prowadzenia zdalnych lekcji. Kurs skierowany jest dla nauczycieli szkół podstawowych, średnich oraz wyższych. Z kursu mogą skorzystać wszyscy pracownicy dydaktyczni.

“Międzynarodowe szkolnictwo wyższe czeka masywne uderzenie” zapowiedział profesor Simon Margison, światowej klasy ekspert, występując podczas konferencji (online) International Higher Education Forum 2020 zorganizowanej przez Universities UK, stowarzyszenie najlepszych brytyjskich uczelni z Oxfordem i Cambridge.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt