MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Obniżenie nastroju, motywacji do nauki i pracy w domu, poczucie odosobnienia może dzisiaj dotykać każdego z nas. Akademia Leona Koźmińskiego uruchamia bezpłatną pomoc psychologiczną dla wszystkich swoich studentów i pracowników. Uczelnia pomaga też swoim emerytowanym pracownikom.

200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka "Koronawirusy". Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2.

Masz 16-20 lat i chcesz zrealizować autorski projekt na rzecz lokalnej społeczności? Zgłoś się do Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja, bezpłatnego programu edukacyjnego dla młodzieży z całej Polski. Otrzymasz wsparcie, stypendium i możliwość zdobycia kompetencji liderskich. Rekrutacja elektroniczna trwa do 23 kwietnia br. Skorzystaj z szansy, aby zostać młodym liderem w lokalnej społeczności!

Obecna sytuacja na świecie pokazała, że ciężko jest zachować stabilność i płynność finansową zwłaszcza firmom z branż: turystyki, rozrywki czy transportu. Wówczas trzeba działać kreatywnie, podjąć wszelkie działania, które pomogą zminimalizować szkody, które mogą być następstwem epidemii. DIMAQ został partnerem akcji #WspieramBiznesZDomu szerząc w ten sposób ideę wsparcia i pomocy w dobie koronowirusa.

3 kwietnia 2020 r. na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprezentowano inteligentnego robota UVD, który już wkrótce trafi do pierwszego szpitala w Polsce - Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM przy ul. Banacha 1a w Warszawie. Jego głównym zadaniem będzie wyręczenie ludzi w sterylizacji obszarów wysokiego ryzyka zakażenia i zredukowanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Naukowcy z Politechniki Śląskiej zaprojektowali dla personelu medycznego elementy, dzięki którym udało się połączyć maskę do nurkowania z filtrem hepa, uzyskując tym samym maskę ochronną. Udoskonalili także metodę szybszej produkcji przyłbic. 

Nikt nie wie dokładnie, jak będzie wyglądała tegoroczna rekrutacja, ale z pewnością będzie bardzo trudna. Dlatego warto zainspirować się nagrodzonymi w konkursie Genius Universitatis 2020 kreatywnymi kampaniami rekrutacyjnymi.

Stanowczo sprzeciwiamy się działaniom powiększającym zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli – deklaruje KRASP w opublikowanym 3 kwietnia „Apelu w związku z wyborami prezydenckimi”.

Pracownicy i absolwenci Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej oraz firma WAAM, dążą do utworzenia specjalnej bramy, pozwalającej personelowi ratowniczemu odkazić swoje kombinezony ochronne, aby ryzyko zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 przy ich ściąganiu zostało zminimalizowane. Pierwsza tego typu komora stanie na Oddziale Zakaźnym Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. To już kolejna inicjatywa, która narodziła się na Uczelni, a która jest ukierunkowana na usprawnienie działań związanych z prewencją i zwalczaniem COVID-19.

Już 27 kwietnia startuje 3-dniowe wydarzenie online - Women in Tech Days, skierowane do studentek i doktorantek kierunków technicznych i ścisłych. To część programu IT for SHE, którego celem jest dostarczanie wysokiej jakości wiedzy merytorycznej z zakresu nowych technologii i umożliwienie spotkania oraz wymiany doświadczeń z profesjonalistami z firm high tech, instytucji badawczych i startupów, którzy pomogą młodym w rozwoju ich pasji i kariery, a także zainspirują do sięgania wyżej i dalej - nawet w czasie kwarantanny!

Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z Intel Technology Poland ponownie zaoferuje unikatowy program wsparcia i rozwoju tegorocznym maturzystkom i studentkom studiów inżynierskich i magisterskich wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami.

Rusza bezpłatny kurs dla dydaktyków pozwalający na dokształcenie się w zakresie nauczania online i prowadzenia zdalnych lekcji. Kurs skierowany jest dla nauczycieli szkół podstawowych, średnich oraz wyższych. Z kursu mogą skorzystać wszyscy pracownicy dydaktyczni.

“Międzynarodowe szkolnictwo wyższe czeka masywne uderzenie” zapowiedział profesor Simon Margison, światowej klasy ekspert, występując podczas konferencji (online) International Higher Education Forum 2020 zorganizowanej przez Universities UK, stowarzyszenie najlepszych brytyjskich uczelni z Oxfordem i Cambridge.

„New York Times” w tekście Matta Apuzzo i Davida D. Kirkpatricka – dziennikarzy specjalizujących się w tematyce medycznej - zwracają uwagę na bezprecedensowy rozmiar współpracy międzynarodowej w nauce, do jakiej doprowadziła pandemia Covid-19.

Znana z międzynarodowych rankingów firma QS (Quacquarelli Symonds) zapytała ponad 300 przedstawicieli środowiska akademickiego w różnych krajach, jak oceniają stan przygotowania uczelni do zarządzania w czasie kryzysu.

W Fundacji Perspektywy od lat wierzymy w siłę mentoringu jako jednego z najcenniejszych, nieformalnych narzędzi rozwojowych. Dlatego w spontanicznym pomyśle prezentujemy mentoring online dla potencjalnych startupowiczek i startupowiczów!

Pandemia trwa, ale maturzystki i tak muszą zaplanować swoją edukacyjną przyszłość. Perspektywy tradycyjnie namawiają je, aby w swoich wyborach wzięły pod uwagę politechniki, kierunki ścisłe i techniczne. Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji i potrzebom maturzystek, w jej ramach organizujemy specjalną sesję online – Kierunki wirusoodporne – zobacz, które kierunki dają pracę, pewność i bezpieczeństwo.

9000 studentów Akademii Leona Koźmińskiego kontynuuje edukację w trybie online. Władze uczelni przeniosły do sieci ponad 90 proc. zajęć na studiach licencjackich i magisterskich realizowanych w języku polskim, 98 proc. prowadzonych po angielsku oraz 100 proc. programu studiów MBA. Uczelnia wspiera online całe swoje otoczenie – nauczycieli, licealistów, seniorów i wszystkich zainteresowanych wzbogacaniem wiedzy. I zaprasza m.in. na „Kosmiczny podwieczorek”.

fot. Paweł Sudara

Blisko 200 przyłbic ochronnych dla służb medycznych przydatnych w walce z koronawirusem wyprodukowali dotychczas studenci kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed). Wykorzystują do tego drukarki 3D oraz umiejętności praktyczne wyniesione z fakultetu* prowadzonego przez dr. Jarosława Meyera-Szarego z Kliniki Kardiologii Dziecięcej i Wad Wrodzonych Serca GUMed. Inicjatorami przedsięwzięcia są studenci V r. kierunku lekarskiego ED – Marlon Souza Luis i Agastya Patel oraz Zuzanna Grochecka, studentka VI r. kierunku lekarskiego.

Podczas gdy zajęcia odbywają się online, a kampusy są zamykane, na wielu uczelniach osoby rekrutujące studentów organizują wirtualne wycieczki i targi rekrutacyjne online. Wszystko po to, by szkoły wyższe miały kontakt z potencjalnymi kandydatami.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt