MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Minister Przemysław Czarnek zatwierdził listę uczelni zakwalifikowanych do realizacji II edycji projektu pn. „Narodowa Reprezentacja Akademicka” na rok 2021. Projekt umożliwia równoległe realizowanie kariery sportowej i nauki akademickiej. Do II edycji projektu zakwalifikowano 38 uczelni.

Zespół prof. Waldemara Parucha i inni eksperci wypracowali rekomendacje dla uczelni w wielu obszarach, m.in.: ewaluacji, wydawnictw i czasopism, pracowników uczelni. To wszystko jest gotowe i będzie ogłoszone w drugiej połowie stycznia - powiedział szef resortu nauki Przemysław Czarnek.

Wyjątkowe widowisko muzyczne zrealizowane wyłącznie po to, aby w miarę przyjemnie spędzić́ około godziny. Dobrą okazją będzie Optymistyczny program złożony głównie ze szlagierów od lat stanowiących kanon muzyki estradowej wykonany przez absolutną czołówkę artystów - „znanych i lubianych” - Wojciecha Malajkata, Hannę Śleszyńską, Danutę Błażejczyk, Katarzynę Dąbrowską, Marcina Januszkiewicza, Kwartet Rampa, a także aktorów kultowego spektaklu „Złe zachowanie” oraz studentów Akademii Teatralnej w Warszawie.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy nie zdążyli zapisać się na studia w październiku oraz dla osób, które po pierwszym semestrze chciałby zmienić kierunek. Nie musicie, odkładać swoich planów na jesień, w WSB w Warszawie trwa rekrutacja na studia I i II stopnia, jednolite magisterskie oraz na studia podyplomowe. Dodatkowo, zapisując teraz można skorzystać z promocji – zwalniającej z opłaty wpisowej i pozwalającej zaoszczędzić na czesnym nawet 600 złotych.

W najbliższy czwartek 14 stycznia o godzinie 17.00 na facebookowym profilu UMCS odbędzie się kolejne spotkanie z serii cieszących się niezwykłą popularnością webinarów dla kandydatów na studia pt. „Pogadajmy o studiach”.

Akademia Leona Koźmińskiego dołączyła do grona czołowych szkół biznesu na świecie, tworzących Konsorcjum EMBA - Executive MBA Consortium for Global Business Innovation. Studenci i absolwenci programu Executive MBA z Koźmińskiego mogą odbyć część programu np. w Japonii, w Dolinie Krzemowej w USA, w Brazylii czy RPA.

Prof. Marek Pawełczyk, Prorektor ds. Nauki i Rozwoju, został prezydentem International Institute of Acoustics and Vibration (IIAV) – międzynarodowego towarzystwa naukowego o 30-letniej tradycji.

Komisja Europejska rozstrzygnęła konkurs, w którym przyznano uczelniom Karty Erasmusa (Erasmus Charter for Higher Education, ECHE) na lata 2021-2027. Wniosek Politechniki Łódzkiej złożony przez Centrum Współpracy Międzynarodowej otrzymał maksymalną ocenę 100 punktów!

O kobietach w technologiach, trudnej sztuce organizacji wielkiego międzynarodowego eventu online, technologii 5G wkraczającej w nasze życie i... szklanym suficie, w który rozbija sobie głowę wciąż wiele kobiet - dr Bianka Siwińska w  wywiadzie dla “Przeglądu”.

Polscy studenci w ramach programu Erasmus najchętniej wyjeżdżają do Hiszpanii, Włoch i Niemiec. Na bardziej odległej pozycji była Wielka Brytania. Od tego roku wymiana z tym krajem nie będzie możliwa ze względu na jego wyjście z Unii Europejskiej.

Politechnika Łódzka, wdrażając najlepsze i sprawdzone praktyki realizuje projekt „Budowanie doskonałości PŁ”. JM Rektor przyznał granty za najlepsze dobre praktyki pokazujące przykłady działań, które mogą korzystnie wpłynąć na rozwój uczelni w obszarze nauki, kształcenia i organizacji życia akademickiego.

Komisja ds. nauki KRASP apeluje do wszystkich osób ze społeczności uczelni o aktywne włączenie do rzetelnego przedstawiania korzyści osobistych i społecznych związanych z powszechnym poddaniem się szczepieniu przeciwko COVID-19.

1 stycznia 2021 r. przestały istnieć Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ich miejsce utworzono Ministerstwo Edukacji i Nauki. Na jego czele stanął minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który dotąd kierował dwoma resortami.

Zespół pracowników z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego na zlecenie Stowarzyszenia Biznes – Nauka – Samorząd „Pro Silesia” przygotował raport pt. „Obawy rodziców i nauczycieli wobec nowych form edukacji w okresie pandemii SARS-CoV-2. Studium województwa śląskiego”. Celem opublikowanego 22 grudnia dokumentu było zdiagnozowanie, co w edukacji zdalnej budzi największy lęk.

31 grudnia zakończy się kadencja obecnych władz statutowych Parlamentu Studentów RP, ustawowego reprezentanta wszystkich studentów w Polsce. Organizacją od 1 stycznia 2019 roku zarządza Dominik Leżański, student Politechniki Łódzkiej.

Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej organizuje drugą edycję Olimpiady LangTech 2021. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju odbędzie się ona w formie zdalnej. 

Akademia WSB w dniu 18 grudnia 2020 r. uzyskała międzynarodową akredytację CEEMAN IQA. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej.

Rzeźba cybernetyczna pt. Senster, stworzona na zamówienie firmy Phillips w latach 60. XX w. przez Edwarda Ihnatowicza (filmik archiwalny ze Sensterem w roli głównej można obejrzeć na YouTubie tutaj), powraca! Dzięki Akademii Górniczo-Hutniczej, która wykupiła machinę w 2017 r. i sprowadziła ją do Krakowa (na Wydział Odlewnictwa AGH), Senster zyskał drugie życie, a od 19 grudnia 2020 r. stanowi eksponat podczas wirtualnego Sapporo International Art Festiwal (międzynarodowe triennale sztuki). Rzeźba będzie też prezentowana od 28 grudnia w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta” na wystawie pt. Rzeźba w poszukiwaniu miejsca.

Dlaczego strach ma wielkie oczy i czym różni się od lęku? Czy w pełni świadomie decydujemy o swoich wyborach? 10. edycja Nocy Biologów na Uniwersytecie Gdańskim już 8 stycznia w nowej formule: online i bez zapisów.

Olimpiada Metropolii jest prestiżowym, międzynarodowym konkursem sprawdzającym wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych – biorą w niej udział uczniowie z największych światowych metropolii. W tym roku ogromny sukces osiągnęli na niej uczniowie z krakowskiego Witkowskiego (V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie), którzy w rywalizacji drużynowej sięgnęli po I miejsce na podium, a w indywidualnych zmaganiach zdobyli aż osiem medali!

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt