MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/prof-marcin-gruchala-ponownie-rektorem-gdanskiego-uniwersytetu-medycznego

Prof. dr hab. n. med. Marcin Gruchała, obecny rektor GUMed, ponownie został wybrany 26 maja br. na stanowisko rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Był jedynym kandydatem n ten urząd, zdobył 86,6 proc. poparcia, w tym 278 głosów za, 20 głosów przeciw, 23 głosów wstrzymujących się spośród Kolegium Elektorów liczącym 355 osób. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną głosowanie odbyło się w trybie zdalnym.

Czytaj więcej »

Bankowość i finanse to branża, w której chce pracować wielu studentów uczelni biznesowych. Jedną z umiejętności oczekiwanych od kandydatów do pracy w bankach, domach maklerskich czy funduszach inwestycyjnych jest zbieranie i analiza danych. Dostęp do danych ułatwia agencja informacyjna Bloomberg. W Polsce tylko trzy uczelnie uczą swoich studentów, jak korzystać z jej terminali.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ogłosiła czwarty już konkurs w ramach programu „CyberSecIdent – cyberbezpieczeństwo i e-tożsamość”. Pula środków przewidzianych na dofinansowanie innowacyjnych projektów z zakresu cyberbezpieczeństwa wynosi 70,1 mln zł. Nabór wniosków ruszy 15 czerwca 2020 r.

Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/prof-jerzy-lis-nowym-rektorem-agh-w-krakowie

Prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, dotychczasowy prorektor ds. współpracy, został wybrany nowym rektorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kadencję 2020-2024. Został 24. rektorem w historii uczelni. Podczas głosowania, które odbyło się 25 maja, zdobył poparcie przedstawicieli uczelnianego kolegium elektorskiego, otrzymał 162 głosy elektorów. Drugi kandydat na stanowisko rektora prof. Marek Przybylski, dyrektor Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH, uzyskał 35 głosów. Z powodu nadzwyczajnego funkcjonowania uczelni w czasie pandemii, wybory po raz pierwszy odbyły się zdalnie.

Czytaj więcej »

Firma biotechnologiczna BioVentures Institute we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim opracowała unikatową na skalę światową technologię molekularną konstrukcji rekombinowanych szczepionek i leków biologicznych nowej generacji. Ta innowacyjna technologia jest obecnie stosowana do opracowania szczepionki przeciw COVID-19. Nowa biotechnologia powstała w wyniku realizacji projektu naukowego wspófinansowanego z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Zarówno technologia, jak i wyniki badań są chronione wieloma międzynarodowymi patentami.

Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/prof-teofil-jesionowski-nowym-rektorem-politechniki-poznanskiej

Prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski, prorektor ds. edukacji ustawicznej Politechniki Poznańskiej, został wybrany 25 maja br. na stanowisko rektora uczelni. O stanowisko rywalizował z prof. Olafem Ciszakiem, dziekanem Wydziału Inżynierii Mechanicznej oraz prof. Tomaszem Mrozem z Instytutu Inżynierii Środowiska i Instalacji Budowlanych. Rektor-elekt otrzymał 80 głosów 99 elektorów biorących w głosowaniu, prof. Ciszak – 5, prof. Mróz – 12. Dwa głosy były nieważne.

Czytaj więcej »

Kierunek Zarządzanie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula na najwyższym, światowym poziomie. Został właśnie wyróżniony przez PMI Global Accreditation Center for Project Management Education Programs (GAC). Specjalność na studiach I stopnia „Zarządzanie projektami w organizacji” otrzymała cenną akredytację PMI GAC.  Jej absolwenci mogą być pewni, że posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do odniesienia zawodowego sukcesu. Akredytację zdobyło dotąd zaledwie kilka uczelni w Europie.

Założenie start-upu to coś, co znajduje się na Twojej liście "do zrealizowania"? A może najpierw chcesz się dowiedzieć, jak różne marki zaczynały swoją działalność? Idealną do tego okazją jest konferencja WyStartuj z WuZetem, która z pewnością dostarczy Ci dużą dawkę inspiracji.

Akademia Leona Koźmińskiego i Oracle kształcą przyszłych liderów biznesowych w dziedzinie sztucznej inteligencji i zbiorów Big Data. Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) to jedna z zaledwie pięciu europejskich organizacji biorących udział w nowym programie Oracle Data Science Early Adopter Program.

Wiosna zawsze była dla UŁ okresem intensywnych spotkań z uczniami - podczas targów edukacyjnych, wizyt w szkołach, przyjazdów całych klas na zajęcia na uczelni, na festiwalach naukowych i przy wielu innych okazjach. Niestety, sytuacja epidemiologiczna w kraju uniemożliwiła teraz bezpośrednie wsparcie w wyborze idealnych studiów. Uczelnia wyszła więc uczniom naprzeciw i stworzyła fanpage, na którym znajdą oni wszystkie najważniejsze informacje - o kierunkach studiów i wydziałach, o rekrutacji, stypendiach, akademikach. Zapraszamy na UŁ! 

Santander Univesidades, program edukacyjny realizowany w Polsce przez Santander Bank Polska, uruchamia kolejny nabór na stypendia kompetencyjne. Przyznanych zostanie 100 stypendiów Santander IE Tech4Law dla studentów ostatniego roku i absolwentów prawa, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich pięciu lat. Program zajęć realizowany będzie wspólnie z Fundación IE, międzynarodową organizacją non-profit wspierającą rozwój edukacji oraz fundacji IE University.

Od ponad ćwierć wieku krajowe obchody Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego organizowane są przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP).

Procedury, terminy jak i opisy czynności związanych z przeprowadzeniem egzaminów zewnętrznych w 2020 roku: maturalnego, ósmoklasisty, zawodowego oraz potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie – to główne kwestie ujęte w podpisanym dziś, 19 maja rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/prof-grzegorz-mazurek-rektorem-akademii-leona-kozminskiego

Rada Powiernicza Akademii Leona Koźmińskiego, której przewodniczy założyciel uczelni i jej pierwszy rektor, prof. Andrzej K. Koźmiński, wybrała na przyszłego rektora Akademii Leona Koźmińskiego prof. Grzegorza Mazurka (43 l.), wcześniej wyłonionego jako elekt w tajnym głosowaniu senatu uczelni. 1 września 2020 r. obejmie on funkcję rektora w miejsce prof. Witolda T. Bieleckiego.

Czytaj więcej »

Rozpoczął się nabór do projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Wszystkie osoby z pasją do informatyki i jej popularyzacji wśród uczniów mogą otrzymać merytoryczne i finansowe wsparcie. W dobie cyfryzacji jest to oferta szczególnie atrakcyjna. Rekrutacja trwa do 15 czerwca 2020 r.

Czy widmo kryzysu gospodarczego ominie zieloną wyspę, jaką na rynku pracy jest branża IT? Z najnowszych danych wynika, że aż jedna trzecia firm z tego sektora nie odczuwa żadnych utrudnień, a niektóre mają się nawet lepiej niż przed pandemią. Nie boją się też zatrudniać programistów z mniejszym doświadczeniem.

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkoła Główna Handlowa zapraszają do udziału w dziewiątej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. Nagrodami w DIMAQ UNI są studia podyplomowe na SGH oraz udział w Akademii DIMAQ

W tym roku maturzyści są w wyjątkowo trudnej i stresującej sytuacji - w niepewności czekali na datę matur, a teraz czekają na informacje o rekrutacji na studia. Ze względu na zamknięte uczelnie nie mają szansy wziąć udziału w dniach otwartych i dowiedzieć się więcej o swoich wymarzonych studiach.

Krajowa Reprezentacja Doktorantów w okresie rozwoju epidemii COVID-19 podjęła działalność wspierającą funkcjonowanie systemu szkolnictwa wyższego i nauki, ze szczególnym uwzględnieniem opracowania mechanizmów wsparcia środowiska doktorantów.

Przeprowadzony w ekspresowej formule konkurs na badania nad koronawirusem SARS-CoV-2 oraz pandemią COVID-19 został rozstrzygnięty. Naukowcy otrzymają 12 mln zł na poszerzanie wiedzy w tym zakresie.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt