MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Analiza wersji angielskojęzycznych oficjalnych stron polskich uczelni była od początku jednym z zadań International Visibility Project, ale w wyniku pandemii COVID-19 waga tego zadania wzrosła. Jego celem nie jest jedynie doraźne zwrócenie uwagi na słabe lub mocne strony poszczególnych witryn, ale podniesienie tych stron na nowy poziom funkcjonalności – w związku z gwałtownie zmieniającymi się warunkami, w jakich działają uczelnie.

Pandemia koronawirusa zmusiła uczelnie do udoskonalenia narzędzi cyfrowych. Skala zapotrzebowania na zdalne nauczenie skokowo wzrosła - ocenił w środę minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.

Uniwersytet Cambridge, który naukę w jesiennym semestrze zamierza oprzeć na systemie nauki łączącej tradycyjne metody z nauką zdalną, dostrzegł pięć ważnych zalet nauki online.

Właśnie dowiedzieliśmy się, co dla studentów z Polski i innych krajów Unii Europejskiej oznacza w praktyce brexit. Przede wszystkim – koszty…

Chcesz być managerem? Interesujesz się socjologią lub psychologią? Ekonomia, psychologia, analiza danych big data, administracja, socjologia, e-biznes, zarządzanie zasobami ludzkimi – czy któryś z kierunków społecznych lub ekonomicznych jest tym, o którym myślisz w perspektywie studiów i kariery zawodowej?

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Coroczna gala Bizneswoman Roku organizowana przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką to finał największego i najstarszego konkursu w Polsce nagłaśniającego sukcesy przedsiębiorczych kobiet i promujący różnorodność w biznesie. Konkurs docenia osoby odważnie realizujące projekty biznesowe, naukowe i społeczne. W tym roku, w związku z pandemią, uroczysty finał XI edycji, podczas którego zostaną wręczone statuetki, po raz pierwszy w historii odbędzie się w Internecie. Najlepszą jedenastkę obejrzymy w najbliższą sobotę (27 czerwca) na www.polskatimes.pl i kanałach społecznościowych Fundacji o godz. 20.00.

Jak zostać lekarzem, położną, menagerem służby zdrowia? Planujesz studia na akademii medycznej? Zastanawiasz się, który z kierunków będzie dla Ciebie najwłaściwszy, który ma największy sens w świecie, w którym ochrona zdrowia ma coraz większe znaczenie? Już dzisiaj zobacz, co i dlaczego warto studiować!

Już 50 wyższych uczelni z 17 krajów otrzymało akredytację BSIS pokazującą realny wpływ placówki na otoczenie społeczno-ekonomiczne. Wśród nich - jako jedyna z Polski - znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego.

Spadek liczby rekrutacji połączony z redukcjami zatrudnienia powodują, że na rynku pracy pojawia się coraz więcej wykwalifikowanych specjalistów. Firmy, które jeszcze przed pandemią borykały się z niedoborami kadrowymi, dziś mogą zdobywać inżynierów o największych kompetencjach. Jak prognozują eksperci, ta sytuacja może potrwać jeszcze do końca bieżącego roku. Później walka o pracownika rozpocznie się na nowo.

Gwiazdy telewizji i mediów spotkają się ze zwycięzcami indywidualnych aukcji Allegro Charytatywnie, organizowanych na rzecz podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka. To już druga odsłona tej akcji, poprzednia z udziałem wielu znamienitych osób, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Dochód z licytacji prywatnych spotkań z gwiazdami zostanie przeznaczony na przeciwdziałanie przemocy domowej oraz pomoc psychologiczną, prawną i mediacyjną rodzinom w kryzysie w czasie pandemii.

Przed wami niesamowicie ważne decyzje – przywitała maturzystów dr Anna Budzanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – Będziecie uczestniczyć w bardzo ciekawych wydarzeniach w polskim szkolnictwie wyższym. Koronawirus zmienia polskie uczelnie, to, co jeszcze niedawno w sposób oczywisty było „analogowe”, na naszych oczach zmienia się w „cyfrowe”. Inne będą wykłady, seminaria, praca w laboratoriach. Życzę wam udanych decyzji, a ekipie „Perspektyw” serdecznie dziękuję za akcję Kierunkowskaz Kariery. 

Planujesz studia na politechnice?
Zastanawiasz się, który z kierunków będzie dla Ciebie najwłaściwszy i "wirusoodporny"?
Już dzisiaj zobacz, co i dlaczego warto studiować!

Przed wami niesamowicie ważne decyzje – przywitała maturzystów dr Anna Budzanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – Będziecie uczestniczyć w bardzo ciekawych wydarzeniach w polskim szkolnictwie wyższym. Koronawirus zmienia polskie uczelnie, to, co jeszcze niedawno w sposób oczywisty było „analogowe”, na naszych oczach zmienia się w „cyfrowe”. Inne będą wykłady, seminaria, praca w laboratoriach. Życzę wam udanych decyzji, a ekipie „Perspektyw” serdecznie dziękuję za akcję Kierunkowskaz Kariery. 

Dobiegł końca drugi etap 19. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Spośród nadesłanych ponad trzystu zgłoszeń, jury wyłoniło 15 finalistów i finalistek.

Bądźmy razem, niezależnie od okoliczności – powiedziała prorektor ds. współpracy międzynarodowej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB., otwierając konferencję CHEC 2020, dotyczącą współdziałania środowisk akademickich na całym świecie w zakresie nauczania zdalnego.

Jakie kierunki dają najlepsze perspektywy zatrudnienia i są „wirusoodporne”? Kogo poszukują pracodawcy? Co zawiera program studiów, jak można go wzbogacić czy zmodyfikować? To tylko niektóre z wielu pytań, na które odpowiedzą prowadzący Kierunkowskaz Kariery.

Na skutki pandemii w kontekście funkcjonowania świata akademickiego z pewnością można spoglądać z różnych perspektyw, a to, jak polskie uczelnie poradziły sobie z kształceniem w trybie zdalnym, oceniać każdym stopniem szkolnej skali, od „niedostatecznie” do „bardzo dobrze”. Rzadko jednak spotykane są jednoznacznie entuzjastyczne opinie. O skracaniu dystansu, autorefleksji pojawiającej się w środowisku dydaktyków uniwersyteckich oraz odczarowywaniu wizerunku naukowca jako osobnika zamkniętego w wieży z kości słoniowej czy zajmującego się problemami „z innej planety”, z drem Jakubem Bochińskim ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki rozmawia Magda Tytuła.

Nauczyciele, chcąc się rozwijać, muszą się wymieniać doświadczeniami, a media społecznościowe to miejsce, gdzie można się najwięcej nauczyć, w dodatku bezpłatnie, ponieważ to tutaj jest najliczniejsza społeczność nauczycieli – mówi Dawid Łasiński. Trzy lata temu wykreował postać Pana Belfra – Nauczyciela z Internetów, a pod koniec maja 2020 opublikował broszurę elektroniczną i serię filmów na temat aplikacji Facebooka oraz ich przydatności w codziennej pracy nauczycieli, szczególnie w okresie zawieszenia działalności szkół.

Czwarta edycja programu IT for SHE została zainaugurowana 18 czerwca online, ale nie przeszkodziło to 37 mentorom i 37 mentee w zawarciu znajomości „twarzą w twarz”. Podczas indywidualnych sesji nie tylko poznali się, ale także ułożyli pierwsze plany wspólnej pracy.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt