MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
dzienprzedsiebiorczosci t

Co chcę robić w życiu? Czy mam predyspozycje do wymarzonej pracy? Jakie wybrać studia? To dylematy, przed którymi stają uczniowie kończący szkołę ponadgimnazjalną. Jak można je rozwiązać? Biorąc udział w „Dniu przedsiębiorczości”.

male soczi t

Ledwo zgasł olimpijski płomień w Soczi, a już czekają nas kolejne igrzyska. Tym razem kilkuset uczniów będzie walczyć o prymat w sportach zimowych w ramach XIX Zimowych Igrzysk Szkół Niepublicznych w Zakopanem i Suchem. Pierwsze zawody rozegrane zostaną 4 marca (wtorek), a impreza zakończy się trzy dni później. Organizatorem Igrzysk jest Samodzielne Koło Terenowe nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Znamy nazwiska 25 półfinalistów i półfinalistek trzeciej polskiej edycji konkursu FameLab. Komisja preselekcyjna wyłoniła charyzmatycznych naukowców z całej Polski, którzy już 1 marca br. w Centrum Nauki Kopernik opowiedzą o tym, po co nam pozytony i dlaczego warto szturchać lasery. Każda z osób będzie miała jedynie 180 sekund, by zaciekawić i zainspirować publiczność. Wstęp na półfinał jest wolny!

opiniotw miesiecznik t

W styczniu 2014 roku Perspektywy okazały się najbardziej opiniotwórczym miesięcznikiem w Polsce. Byliśmy także piątym najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym i siódmym najbardziej opiniotwórczym medium. Dziękujemy Wam za zaufanie!

start t

Można już rezerwować bilety na Festiwal Teatrów Studenckich "START". Impreza odbędzie się w Centrum Sztuki Współczesnej oraz Instytucie Teatralnym w Warszawie.

piggy bank t

Ministerstwo Nauki chce wprowadzić zmiany w opłatach za drugi kierunek studiów, aby studenci zaczynający studia na drugim kierunku od razu wiedzieli, czy za naukę będą musieli zapłacić, czy będą z opłaty zwolnieni - mówiła minister Lena Kolarska-Bobińska.

Telewizja Polska ucieszyła ostatnio wielu serialowych smakoszy zamieszczając w swojej ramówce serial Sherlock. Chociaż pierwszy odcinek ma już 4 lata, a posiadacze AXN mogli oglądać serial w języku polskim już od dawna, to TVP2 pozwoliło na odbiór filmu szerszej widowni.

Uczelnia konsekwentnie realizuje misję praktycznego kształcenia wprowadzając programy zgodne z najnowszymi trendami rynku pracy. Dzięki temu jej absolwenci znajdują zatrudnienie w firmach krajowych, międzynarodowych korporacjach lub z powodzeniem prowadzą własne biznesy.

artykuł sponsorowany

Wysokie zarobki, systematyczne podwyżki, prestiż i nieustanny rozwój. Absolwenci Informatyki zwykle nie muszą martwić się o zatrudnienie. Eksperci zwracają uwagę, że zdolna, dobrze wykształcona kadra wciąż przyciąga do Polski międzynarodowe firmy z branży IT. Żeby jednak w pełni korzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą rynek informatyczny, trzeba zadbać o wybór odpowiedniej uczelni, która zagwarantuje kształcenie na właściwym poziomie, zgodnie z aktualną, branżową wiedzą.

euro t

Laureaci Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej znowu dzielą się z nami swoimi przemyśleniami. Tym razem Jakub i Michał porozmawiają o wadach i zaletach wejścia Polski do strefy euro.

Znamy już zwycięzców II edycji ogólnopolskiego konkursu „Normalizacja i ja”, który zorganizował Polski Komitet Normalizacyjny oraz Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Konkurs był skierowany do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych wszelkich typów oraz nauczycieli-konsultantów z placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli.

diversity t

Ruszyła XIII edycja konkursu programistycznego Diversity skierowanego do uczniów szkół średnich. Zadaniem uczestników jest zaprogramowanie robotów do walki sumo

efc t

Rusza piąta edycja programu stypendialnego „Marzenie o Nauce” Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego (EFC). O 80 nowych stypendiów ubiegać się będą najzdolniejsi gimnazjaliści z terenów wiejskich, którzy marzą o nauce w najlepszych liceach w kraju. Jeśli znasz taką osobę, przekaż koniecznie informacje o rekrutacji – możesz odmienić jej przyszłość. Dzisiaj pod opieką Fundacji znajduje się już 240 uzdolnionych licealistów.

scitt t

artykuł sponsorowany

Współpraca szkół wyższych z biznesem to dziś bardzo popularny temat. Uczelnie próbują we własnym zakresie realizować tę ideę, jednak z bardzo różnym skutkiem. Jak przekonuje Studenckie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, przepis na efektywną kooperację tych dwóch sfer to wiara w potencjał studentów, otwartość i kontakt z Menadżerem Innowacji.

pen t

Zmiany w zasadach finansowania uczelni, likwidacja opłat za drugi kierunek, wprowadzenie filozofii jako przedmiotu obowiązkowego do gimnazjów – to wybrane postulaty Komitetu Kryzysowego Humanistyki Polskiej, które mają poprawić sytuację nauk humanistycznych.

Rektor komendant Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, współautor wielu patentów i unikatowych technologii gen. bryg. prof. Zygmunt Mierczyk został 14 lutego 2014 r. doktorem honoris causa Politechniki Śląskiej w Gliwicach (Śląskie).

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat zajmuje czołowe miejsce w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych.

Zakończyła się rozgrywka II edycji gry Venture Capital Research. Cieszyła się ona dużą popularnością wśród studentów, ale także wśród uczniów, którzy indywidualnie i grupowo grali w ramach zajęć przedsiębiorczości. Wśród graczy i laureatów przeważali chłopcy, ale najlepsze lokaty zajęły dziewczyny. Mistrzem w typowaniu najbardziej dochodowych inwestycji była, pochodząca z Bydgoszczy, studentka Międzynarodowych Studiów Gospodarczych - Marta Orzęcka.

inspiring sol t

Zbliża się siódma edycja największej w Polsce, ogólnopolskiej studenckiej konferencji poświęconej zastosowaniom IT w biznesie.

firefighters t

Jak budować i zabezpieczać domy, stadiony i fabryki pod względem przeciwpożarowym dowiedzą się słuchacze uruchamianych od marca w Poznaniu studiów podyplomowych na kierunku inżynieria pożarowa budynków. Według organizatorów, to pierwsze takie studia w Polsce.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt