MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
astrobot14 t

Interesujesz się astronomią, podbojem kosmosu, komputerami, robotyką, fizyką? Świetnie! Chcesz się nauczyć czegoś więcej? Fantastycznie! Aby spełnić marzenia o kosmicznych misjach, niecodziennych przygodach i niezapomnianych wakacjach wystarczy, że weźmiesz udział w II edycji konkursu dla gimnazjalistów ASTROBOT.

Serdecznie zapraszamy na 22 finał WOŚP "Na ratunek", który odbędzie się 12.01.2014r. w mdk-u im. Władysława Broniewskiego, ul. Łazienkowska 7

Na Allegro, wśród aukcji poświęconych Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy znaleźć można bardzo ciekawą ofertę.

youth2 t

Mimo postępujących procesów integracyjnych, zdarzają się opinie, że nie jesteśmy narodem tak otwartym, za jaki chcielibyśmy się uważać. Promowanie tolerancji i akceptacji innych kultur powinno być zatem priorytetem, zwłaszcza wśród młodzieży. Temu właśnie ma służyć projekt PEACE organizowany w lutym 2014r. przez warszawski oddział studenckiej organizacji AIESEC działającej przy Szkole Głównej Handlowej.

gala pisanie t

Gabriela Seges i Waleria Barbagallo po finałowej dogrywce na żywo, która miała miejsc na Gali XI edycji Kampanii Pisania Piórem 12 grudnia 2013 w warszawskim Pure Sky Clubie, otrzymały tytuły Najładniej Piszącego Ucznia Roku!

Hobbit – Pustkowie Smauga to jeden z najbardziej oczekiwanych blockbusterów ostatniego roku. Czy spełnił oczekiwania widzów i miłośników Tolkiena? Trochę tak, trochę nie.

cell t

26 ośrodków naukowych w kraju zorganizuje trzecią ogólnopolską Noc Biologów. Już 10 stycznia miłośnicy tej nauki dowiedzą się m.in. ile trwa odruch, jak ptaki znajdują drogę podczas wędrówek dziennych i nocnych oraz jak zrobić gumowe jajko.

Krzysztof Szczepański, absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, tworzy animację do „Hobbita”. To dzięki jego talentowi na ekranach ożył potężny smok Smaug.

Wspaniałe, ciekawe, ale bardzo wymagające studia, które wymagają nie tylko pracowitości i odpowiedzialności, ale także wielkiej determinacji. Trudno się na nie dostać, łatwo z nich wylecieć…

konfer pka t

10 grudnia 2013 roku w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Akredytacja na kierunkach społecznych, humanistycznych i ekonomicznych po wejściu w życie Krajowych Ram Kwalifikacji”. Przedsięwzięcie zorganizowały wspólnie Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Akademia Edukacji Praktycznej „Meritum”. Była to już trzecia edycja konferencji na temat problematyki akredytacji i jakości kształcenia, która odbyła się z inicjatywy sosnowieckiej Fundacji.

piggy bank t

Zapoczątkowane w 2007 r. w USA spowolnienie gospodarcze przekształciło się w trwające do dziś zjawisko globalne. Jego skutków doświadczają przedsiębiorstwa w wielu krajach, w tym także w Polsce. Sytuacja gospodarcza na nowo wzbudziła spory na temat racjonalności systemów, ale także adekwatności teorii ekonomii do potrzeb praktyki. Koniec pierwszej dekady XXI w. z pewnością przejdzie do historii jako okres zaciętych dyskusji dotyczących poszczególnych nurtów, szkół ekonomicznych i ich przydatności w praktyce gospodarczej.

tesla t

Deszcz meteorytów nad Rosją, identyfikacja szczątków króla Ryszarda III, sklonowanie ludzkich zarodków, wyczekiwany Nobel za cząstkę Higgsa i pierwszy polski satelita naukowy Lem w kosmosie – to niektóre z istotnych wydarzeń naukowych w 2013 r.

Bogata oferta kierunków studiów, rozbudowany system stypendialny, nowoczesny program wsparcia rozwoju i kariery zawodowej studentów. Do tego unijne dofinansowanie na wybranych kierunkach i możliwość zdobycia cenionych przez pracodawców uprawnień i certyfikatów. To tylko niektóre cechy wyróżniające ofertę Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach jest uczelnią, która dzięki długoletniej tradycji posiada doskonałe warunki kształcenia studentów na 13 kierunkach studiów prowadzonych w pięciu Wydziałach.

W obszarze nauk rolniczych i leśnych mamy kilkanaście kierunków studiów oraz kilkadziesiąt specjalności do wyboru. Przy każdym z nich rozmówcy podkreślają, że to wyjątkowe studia. Ci, co je wybierają, cenią przyrodę, samodzielność i rozmach w działaniu. Przychodzą na uczelnię z sentymentem dla przyrody, często z doświadczeniem rodzinnym.

Z Pauliną Gałązką, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, aktorką warszawskiego Teatru Ateneum, o dziwnej drodze do aktorstwa, wzlotach i upadkach oraz tajnikach budowania roli, rozmawia Anita Kruk.

mlodzi o lupkach t

Jesteś kreatywny i lubisz wymyślać różne historie? Znajomi i nauczyciele powtarzają Ci, że jesteś „bajkopisarzem”? Jeśli tak, to konkurs filmowy „Młodzi o łupkach” jest właśnie dla Ciebie!

tech1 t

Sci-Tech Challenge to projekt realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, członka międzynarodowej organizacji Junior Achievement Worldwide, w partnerstwie z firmą ExxonMobil.

gielda wyna t

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zaprasza na 21. edycję Giełdy Wynalazków Nagrodzonych w 2013 roku na Międzynarodowych Targach Wynalazczości. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-12 lutego 2014 roku w Centrum Konferencyjnym CNK. Celem Giełdy jest krajowa promocja polskich rozwiązań naukowo-technicznych oraz sukcesów polskich wynalazców osiąganych na arenie międzynarodowej. Prezentowane wynalazki są szeroko nagłaśniane w mediach, co przyczynia się do ich upowszechnienia i zainteresowania nimi przemysłu oraz potencjalnych inwestorów.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt