MegaBaza edukacyjna Perspektywy®




nakarm glod t

Już dziś możesz ubiegać się o dofinansowanie obiadów dla uczniów Twojej szkoły! Jeśli jesteś rodzicem i nie stać cię na samodzielne opłacenie posiłków w szkolnej stołówce lub jeśli pracujesz jako nauczyciel i widzisz, że twojemu podopiecznemu przydałby się dodatkowy ciepły posiłek w szkole, zgłoś dziecko do programu „Nakarm Głodnego. Szczęśliwe dziecko z pełnym brzuszkiem”. Możesz także wspomóc program, biorąc udział w akcji „Grosz do Grosza” – zbiórce monet, za które wykupione zostaną kolejne obiady.

Już 15 stycznia ogłoszone zostaną w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, po raz szesnasty, wyniki ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych "Perspektywy 2014". Na ten ranking czeka co roku zarówno całe środowisko edukacyjne oraz władze samorządowe odpowiedzialne za edukację, jak i uczniowie – licealiści oraz gimnazjaliści i ich rodzice, którzy biorą go pod uwagę podejmując decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

uniw jagie t

W 2014 r. mija 650 lat od powołania Uniwersytetu Jagiellońskiego. Senat jednogłośnie przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2014 r. Rokiem Wielkiego Jubileuszu UJ. Senatorowie wyrazili nadzieję, że rok stanie się świętem całej nauki polskiej.

20lecie lekar t

6 grudnia 2013 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość obchodów 20-lecia istnienia Oddziału Nauczania w Języku Angielskim II Wydziału Lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Uroczystość prowadził dziekan dr hab. Marek Kuch.

koncert sgh t

Już 18 grudnia, w środowy wieczór, warszawski Klub Palladium ponownie rozbłyśnie blaskiem świątecznych lampek, a ze sceny popłynie wszystkim dobrze znane "Last Christmas".

moulin pw t

Już 18 stycznia 2014 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się 10. edycja Wielkiego Studenckiego Balu Karnawałowego Karnavauli. Wydarzenie stanowi wspaniałą okazję do integracji warszawskiego środowiska akademickiego, profesorskiego i studenckiego.

nowe styp t

 Poza wiedzą, otrzymacie w Polsce możliwość poznania rówieśników, którzy za 15-20 lat obejmą najwyższe stanowiska w naszym kraju. – mówiła podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, która 13 grudnia 2013 r. zainaugurowała na Uniwersytecie Warszawskim nowy Program stypendialny im. Stefana Banacha.

artykuł sponsorowany

Wsparcie komercjalizacji osiągnięć naukowych i pomoc dla studentów w otwieraniu własnych firm, to niektóre z działań, jakie podejmuje od 17 października br. Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Poza tym jest ośrodkiem transferu wiedzy i innowacji, który w znaczący sposób wpływa na rozwój gospodarczy regionu.

water t

Do 20 grudnia Klub Gaja przyjmuje zgłoszenia do udziału w konkursie dotyczącym szeroko rozumianej ochrony zasobów wodnych Międzynarodowego Instytutu Wody w Sztokholmie. Termin przyjmowania już gotowych prac to 5 maja 2014 roku. Na zwycięzcę konkursu – pod patronatem szwedzkiej księżniczki Wiktorii  czeka 5 000 dolarów. Prace mogą dotyczyć różnych dziedzin życia, które wiążą się z użytkowaniem wody – od nauki po sport, zdrowie, sztukę i inne.

Wyobraź sobie, że stajesz oko w oko ze swoim największym strachem. Koszmar, od którego uwolniłeś się dawno temu, powraca i jest jeszcze potworniejszy. Wyobraź sobie, że całkiem przypadkiem stałeś się symbolem rewolucji, zapowiedzią lepszego jutra. Czy udźwignąłbyś to brzemię?

Cudowna melina  Kazimierz Orłoś

pogaducha mPierwszej lekturze tej książki, przed laty, towarzyszył dreszczyk emocji. Nic dziwnego. Odrzucona z przyczyn politycznych przez cenzurę nie doczekała się publikacji w krajowym wydawnictwie. Poznaliśmy ją dzięki nieocenionej paryskiej Kulturze1, potem to emigracyjne wydanie z 1973 roku upowszechniło się dzięki przedrukom w tzw. drugim obiegu. Cudowna melina Kazimierza Orłosia, bo taki jest tytuł tej powieści, opowiada o czasach, dla młodszych, współczesnych czytelników, prehistorycznych. Akcja bowiem toczy się w Polsce, u progu lat siedemdziesiątych. Jej zbiorowym bohaterem jest społeczność niewielkiego powiatowego miasteczka, gdzieś zapewne na Podkarpaciu. I władza. A właściwie: przede wszystkim władza. Również i ta, której pod żadnym pozorem nie wolno było wówczas krytykować – partyjna.

Być może znacie ją z The Voice of Poland, może z Teatru Rampa w Warszawie albo z poprzednich dwóch płyt – Kamyk zielony lub z Idę. Możliwe także, że jeszcze o niej nie słyszeliście w ogóle, a w takim razie powinniście to jak najszybciej zmienić.

Karol Górnowicz studiował na programie magisterskim CEMS w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz w Rotterdam School of Management. Przez ostatni rok pełnił funkcję Prezydenta w Global CEMS Student Board. Dwa miesiące spędził na George Mason University w Waszyngtonie i the US Small Business Administration jako stypendysta Paderewski Scholarship Fund. 

handcuffs t

Najbardziej obleganym kierunkiem w całej Polsce okazała się w tym roku akademickim nowo utworzona przez Uniwersytet Gdański  kryminologia. Na jedno miejsce kandydaci złożyli ponad 43 podania. Na studia stacjonarne przyjęto aż 50 osób a na zaocznych podjęło naukę 358.

forum hz gal 2forum hz t

5 grudnia zakończyła się trzecia edycja Forum Handlu Zagranicznego, pod hasłem: Bezpieczeństwo w obrocie międzynarodowym – szanse i bariery rozwoju eksportu polskiego poza UE. Konferencja naukowa została po raz kolejny zorganizowana przez Koło Handlu Zagranicznego przy współpracy z Katedrą Handlu Zagranicznego.

87 studentów szkół artystycznych otrzymało Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

kozminski t

Akademia Leona Koźmińskiego obroniła ubiegłoroczną, 37. pozycję w głównym rankingu dziennika „Financial Times” najlepszych szkół biznesu w Europie. Jest jedyną uczelnią z Polski, która w tym roku znalazła się w tym prestiżowym zestawieniu.

artykuł sponsorowany

Twórcy programów studiów i nauczyciele akademiccy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wiedzą doskonale – kandydatów i studentów interesuje nie tylko przebieg nauki, ale również to, co będą robili po obronie pracy dyplomowej. Uniwersytet skoncentrowany na ogólnoakademickich profilach studiów dba więc szczególnie o to, aby kształcić w coraz większej zgodzie z rytmem przemian gospodarczych, społecznych i kulturowych – nie tylko na wielkopolskim rynku pracy.

W dniu 2 grudnia 2013 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się spotkanie Koła Naukowego Kryminologii. Prezentację przygotowaną przez członków poprzedził wykład gościa specjalnego – Pana Profesora Wojciecha Zalewskiego, pt. „Przestępca niebezpieczny – aktualny problem polityki kryminalnej”.

Zapraszamy na konferencję Prosumpcjonizm pop-przemysłów. Analiza polskich przedsiębiorstw z branży rozrywkowej - 5.12.2013 r. o godz. 12.00 w Collegium Civitas (XII p. PKiN).

Fundacja Wiedza Lokalna oraz Collegium Civitas zapraszają na konferencję podsumowującą roczny projekt badawczy Prosumpcjonizm pop-przemysłów. Analiza polskich przedsiębiorstw z branży rozrywkowej.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt