MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
chemia gold t

Złoty Medal i 10 tysięcy złotych otrzymał Michał Papaj z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, w trzeciej edycji konkursu dla młodych naukowców „Złoty Medal Chemii”.

Nowe oferty Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. A. Komeńskiego w Lesznie to kolejny dowód na aktywny dialog edukacyjny, tworzenie warunków rozwoju dla wielkiego potencjału, jakim są Wielkopolanie.

To już nie rewolucja internetowa, to codzienna rzeczywistość. Bez Internetu nie możemy się obyć.

Wiele osób sądzi, że studenci kierunku „wychowanie fizyczne” przez cały czas ćwiczą i rzeźbią swoje ciała nie zważając na potrzeby i rozwój umysłu. Nic bardziej mylnego! Sprawność ciała jest oczywiście ważna na tych studniach, zwykle sprawdza się ją przy przyjmowaniu kandydatów, ale to tylko część wielkiej całości. Bo absolwent tego kierunku ma uczyć innych, w jaki sposób dbać o ciało i jak się nim zajmować, by służyło jak najdłużej. Wszak w zdrowym ciele zdrowy duch!

Etnologia i pedagogika to tradycyjne kierunki uniwersyteckie, jednak nowe, dostosowane do potrzeb rynku pracy specjalności nadają im zupełnie inny wymiar.

Studia chemiczne są wymagające, ale niesamowicie otwierają oczy na otaczający nas świat. I dają dobre perspektywy na pracę po studiach.

Uczelnia powstała 8 czerwca 1968 roku jako Wyższa Szkoła Inżynierska w Koszalinie. Jest jedyną publiczną uczelnią techniczną na Pomorzu Środkowym i jedyną politechniką w województwie zachodniopomorskim.

Wielki Liberace i Kamerdyner to dwa filmy o Ameryce. O nadziejach, perspektywach i wizji szczęścia mieszkańców kraju wielkich możliwości.

piggy bank t

W ubiegłym roku po raz ostatni można było podjąć za darmo drugi kierunek studiów. Od teraz każdy, kto się na to zdecyduje, będzie musiał płacić. Są jednak wyjątki. Nowe zasady są dość złożone. Żeby być dokładnym, to płacimy niezupełnie za kierunek, a za punkty ECTS, które należy uzbierać, by zaliczać poszczególne semestry.

W roku akademickim 2014/15 na Uniwersytecie Rzeszowskim ma ruszyć kierunek lekarski. Deklarację współpracy w tej sprawie podpisał rektor uczelni, wojewoda podkarpacki, marszałek województwa i prezydent miasta.

tech1 t

Wiemy już, jakie marzenia mieli tegoroczi kandydaci na studia. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało wyniki tegorocznej rekrutacji. Na rok akademicki 2013/2014 najwięcej podań spływało na uczelnie techniczne. Wśród najczęściej wybieranych kierunków prym wiodła informatyka.

Rozmowa z Pawłem Kruczem – aktorem –  o Syberiadzie polskiej, Pierwszej miłości i warszawskim Teatrze Polskim.

sport t

Młodzież notorycznie unika WF-u. W starszych klasach szkół podstawowych nie ćwiczy ok. 15 proc. uczniów, a w gimnazjach i liceach odsetek ten sięga nawet 30 procent. – czytamy na oficjalnej stronie NIK

theatre t

Już 6 grudnia o godzinie 18:00 odbędzie się IV edycja Warszawskiego Festiwalu Kabaretów Uczniowskich! O co chodzi? O to, że czeka Cię tam najlepsza zabawa mikołajkowa, na jakiej byłeś! Świetni artyści, niepowtarzalny klimat, ludzie, których zapamiętasz na długo. Za oknem pewnie będzie leżał już śnieg, ale w środku będzie gorąco… I to jeszcze jak!

olimp geo 14 t

Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Polskie Towarzystwo Geograficzne zapraszają na XI Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną w Krakowie, która odbędzie w dniach 12-18 sierpnia 2014 r. na terenie Uczelni przy ul. Podchorążych 2. Zbliżająca się edycja zmagań będzie wydarzeniem o znacznie większym obszarze oddziaływania, niż dotychczas organizowane zawody olimpijskie w Polsce.

miss uczelni t

Dziesięć budynków polskich uczelni walczy o tytuł najpiękniejszego. Głosy w plebiscycie "ArchiTOPTEN - Najpiękniejsze Polskie Uczelnie" można oddawać na stronie Infoarchitekta.pl do 3 grudnia 2013 roku.

Rozmowa z Janem Traczykiem – wokalistą, kompozytorem i aktorem.

To będzie w przyszłości dziedzina wiedzy, która swoją dynamiką rozwoju dorówna informatyce, a być może nawet ją przegoni. Wszak bez energii nie ma mowy o użytkowaniu żadnych urządzeń – chyba, że chcielibyśmy wrócić do epoki świeczki, zwierząt pociągowych i komputera zasilanego dynamo.

Program studiów w Kolegium „Artes Liberales” powstał w wyniku prac prowadzonych z udziałem profesorów ze Stanów Zjednoczonych i z Europy.

Do kin weszły dwa polskie filmy zrealizowane w czerni i bieli – Papusza Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze oraz Ida Pawła Pawlikowskiego.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt