MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Już w sobotę 27 lipca w Warszawie odbędzie się otwarty pokaz efektów pracy młodzieży biorącej udział w warsztatach teatralno-filmowych Pozytywna Alchemia, organizowanych przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/.

Kurs języka japońskiego w kraju kwitnącej wiśni, nagranie płyty do muzykoterapii, praktyki w siedzibie WHO w Genewie oraz prace nad wykorzystaniem drukarki 3D, to kilka studenckich marzeń spełnionych dzięki akcji Stypendium z Wyboru. W jego IV edycji internauci nagrodzili 16 pomysłów.

Uczelnia Łazarskiego odnosi sukcesy nie tylko edukacyjne, ale także sportowe. Prestiżowe Narodowe Mistrzostwa Polski ATP w tenisie amatorskim na kortach “Warszawianki” wygrał Prezydent Uczelni Łazarskiego Juliusz Madej. Zwyciężył zarówno w grze indywidualnej, jak i deblu w kategorii wiekowej 55+.

Politechnika Wrocławska znalazła się w gronie 15 najpiękniejszych uczelni świata. Dołączyła do uniwersytetów w amerykańskiej Virginii, brytyjskich Cambridge i Oksford. Zestawienie przygotował prestiżowy internetowy dziennik The Huffington Post wspólnie z amerykańską wytwórnią filmów animowanych Disney-Pixar.

Projekt nowelizacji przepisów, zakładający m.in. podział na uczelnie akademickie i zawodowe oraz uznawanie przez uczelnie kwalifikacji zdobytych poza studiami, trafił do konsultacji społecznych. Treść projektu można znaleźć na stronie internetowej resortu nauki.

Współpraca z zagranicznymi partnerami to jeden z priorytetów polskich uczelni. UwB ma w tym względzie szczególne osiągnięcia i zamierzenia.

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała informatory o egzaminie maturalnym 2015. Maturę w nowej postaci po raz pierwszy pisać będą licealiści, którzy właśnie skończyli pierwszą klasę. Pierwsi uczniowie techników zmierzą się z nią dopiero w 2016 roku. Jakie zmiany przewidziano w odświeżonym programie?

Doświadczenie zawodowe jest jedną z kluczowych kompetencji, których  poszukują pracodawcy. Dlatego warto budować je już podczas studiów, na przykład wyjeżdżając na staż zagraniczny w ramach programu Leonardo da Vinci.

W dniach 4-6 lipca br. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyło się wspólne posiedzenie Prezydiów Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Polskiej Akademii Nauk (PAN).

Roboty pomagają nam w przemyśle czy walce z terrorystami. Mało kto jednak wie, że pomagają też dzieciom z autyzmem. Roboty humanoidalne dostarczają mniej bodźców niż człowiek, dlatego dla dzieci autystycznych komunikowanie z nimi jest łatwiejsze, bezpieczniejsze i ma działanie terapeutycznie.

W części publicznych uczelni nabór na studia licencjackie został już zamknięty. Które kierunki studiów cieszyły się największym zainteresowaniem?

Jak polepszyć jakość życia osób starszych? Co zrobić, aby nie czuli się osamotnieni w domach spokojnej starości? Badania absolwentki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu dowodzą, że kluczem do rozwiązania tych problemów może być podejście do zwierząt.

Rozmowa z Dorotą Godziną – najwszechstronniejszą w historii zawodniczką polskiego kickboxingu – mistrzynią Polski, Europy i Świata.

Na Uniwersytecie Zielonogórskim powstaje pierwsza w kraju grupa słuchaczy na kierunku politologia „40 plus”. Nieodpłatne studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie) są adresowane do osób, które ukończyły 40. rok życia.

Wyjazdy terenowe, zajęcia praktyczne, programy kształcenia odpowiadające zapotrzebowaniu lokalnego rynku pracy, małe grupy wykładowe, a także praktyki u najważniejszych pracodawców Regionu. Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego daje także swoim studentom możliwość studiowania drugiego kierunku lub specjalności zupełnie za darmo! To wyjątek wśród szkół wyższych.

Praktyczne wykorzystanie wiedzy akademickiej, stypendia pieniężne, praktyki w firmie, a dla najlepszych możliwość zatrudnienia – o takim systemie kształcenia marzą studenci i rząd, a wprowadza go w życie Akademia Leona Koźmińskiego w strategicznej współpracy  z Orange Polska.

Energooszczędne pojazdy, jaskinia 3D do terapii dzieci niepełnosprawnych oraz egzoszkielet do rehabilitacji – to najciekawsze wynalazki i projekty, opracowane w ostatnim czasie przez studentów i naukowców Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

System umożliwiający naukę wymowy języka japońskiego bez nauczyciela, rejestrator wydechów przydatny w leczeniu chrapania i urządzenie do rozpoznawania mówcy – to przykłady wynalazków opracowanych przez naukowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Największy na świecie konkurs technologiczny Imagine Cup 2013 zakończył się sukcesem naszej reprezentacji. Dwie drużyny z Polski startujące w kategorii Windows Phone Challenge znalazły się na podium. Zespół WeRule z Gdańska i zespół FRONT z Warszawy zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Wśród finalistów w kategorii Innovation Polskę reprezentował zespół TapBoarders z Poznania. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się dziś w Petersburgu.

 

Komisja Europejska chce, by uczelnie europejskie były bardziej otwarte na świat: lepiej przygotowywały studentów do pracy zagranicą i były atrakcyjne dla kandydatów spoza UE. W 11 lipca KE zainaugurowała strategię „Europejskie szkolnictwo wyższe na świecie”.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt