MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Konsolidacja jako remedium na utrzymanie uczelni niepublicznych nie jest już rozważna jako jedna z możliwości. Staje się faktem.

Chociaż aż 82 proc. badanych uważa, że w Polsce warto się uczyć i zdobywać wykształcenie, to przez ostatnich sześć lat odsetek respondentów, którzy podają to stwierdzenie w wątpliwość wzrósł z 5 do 16 proc. – wynika z raportu CBOS.

Do 9. edycji egzaminu maturalnego w maju 2013 roku przystąpiło 326 602 osób ubiegających się o świadectwo dojrzałości. Tegoroczni absolwenci – 314 485 osób – stanowili 96% wszystkich zdających. Do egzaminu w maju przystąpili również absolwenci z lat ubiegłych (12 117 osób, 3,7%) w celu podwyższenia wyniku egzaminacyjnego lub uzyskania wyniku z nowego przedmiotu.

Pomocny przy diagnozowaniu chorób układu oddechowego kaszlometr czy superczuły czujnik wykrywający gazy szkodliwe dla człowieka – to tylko niektóre przykłady wynalazków poczynionych w ostatnim czasie przez studentów i naukowców z Politechniki Gdańskiej.

W środku lasu odbywa się jedna z najbardziej oryginalnych imprez rockowych w naszej części Europy! Przyciąga kilka tysięcy młodych ludzi. Basowiszcza to festiwal mniejszości białoruskiej w Polsce odbywający się na terenie Puszczy Knyszyńskiej, przy granicy białorusko-polskiej.

Mobilnego robota, który sam przeszuka określony teren, znajdzie i wywiezie z niego minę czy niebezpieczne przedmioty, skonstruowali naukowcy z Politechniki Łódzkiej. Pojazd wystarczy odpowiednio zaprogramować, a sam wyruszy w trasę, zaś na koniec zamelduje o wykonaniu zadania.

Studenci mogą bezpłatnie podejmować studia na drugim kierunku. Jednak po każdym roku ich wyniki w nauce będą oceniane, a możliwość kontynuowania nauki bez zapłaty będą mieli tylko najlepsi studenci – przypomina minister nauki Barbara Kudrycka w liście do rektorów szkół wyższych.

Prawie 8 tysięcy nauczycieli straci pracę z początkiem września – informuje TVN 24

Erasmus+ to nowy program Unii Europejskiej, który od 2014 r. zastąpi kilka dotychczasowych programów edukacyjnych. W Polsce będą go realizować trzy ministerstwa: edukacji narodowej, nauki i szkolnictwa wyższego oraz sportu i turystyki.

Ponad 16% procent ankietowanych niepełnosprawnych studentów PW chce korzystać ze szkoleń z zakresu kompetencji miękkich dotyczących np. asertywności, autoprezentacji,  walki ze stresem.

Obowiązkowy trening umiejętności strzeleckich dla nauczycieli zarządzono w 10 stanach USA – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

W największych miastach Polski pojawiły się murale zwracające uwagę na zagrożenie związane z uprawianiem gier hazardowych  wśród młodych ludzi w wieku od 15 do 24 lat.

Jury 7. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF po obejrzeniu 14 spektakli konkursowych postanowiło przyznać 6 nagród.

Większość osób ankietowanych przez CBOS uważa, że dyplom szkoły wyższej ma dziś małą wartość na rynku pracy i że o pracę łatwiej po studiach technicznych niż po humanistycznych. Ponad 3/4 respondentów uważa, że studiować może każdy.

Ogłaszamy wyniki czwartego Rankingu MBA Perspektywy®. Przedstawiciele najlepszych programów MBA odbiorą dyplomy i nagrody w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych.

Jak czytamy na Wprost.pl Barbara Kudrycka, minister nauki, miała powiedzieć na spotkaniu z najbliższymi współpracownikami, że jesienią odchodzi z resortu.

W ramach 3. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha studenci z Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej przeprowadzili 50 warsztatów kreatywnych, w których wzięło udział 1500 gimnazjalistów. Do konkursu zgłoszono 50 projektów wynalazków. Najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 128 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z Warszawy oraz z Gimnazjum nr 34 z Wrocławia.

"Zaułek morderców...", "Człowiek: anioł i bestia...", "Jak inwestować i skąd pożyczać pieniądze" – to niektóre z internetowych kursów akademickich, które udostępnia Uniwersytet Wirtualny. Platformę tworzą Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki i Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Maturzysto – zdałeś, ale czy jesteś gotowy na to, co Cię czeka po wakacjach? Pewnie od dawna chcesz być lekarzem, psychologiem, informatykiem, architektem… Założę się, że w swojej głowie widzisz już siebie jako odnoszącego sukcesy zawodowca. A teraz trochę otrzeźwienia. Uważaj i przyhamuj trochę. Jak to mówią amerykanie – first things first.

Pozyskanie darmowej energii elektrycznej dla domu stało się możliwe dzięki urządzeniu do przetwarzania energii słupa wody – opatentowanemu przez Politechnikę Świętokrzyską. Aby zastosować wynalazek wystarczy nawet niewielka rzeka.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt