MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Nowoczesne studio telewizji interaktywnej zostało 17 czerwca otwarte na Politechnice Świętokrzyskiej. Uczelnia będzie produkować filmy promocyjne, dokumentacyjne oraz szkolić studentów nowego kierunku informatyka w mediach. Budowa studia kosztowała ponad milion złotych.

W dniach 19-23 czerwca 2013 r. odbędzie się w Krakowie czwarta edycja Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej – STUDENTEURO 2013. Głównym organizatorem turnieju po stronie polskiej jest Akademicki Związek Sportowy, we współpracy z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy”.Po stronie ukraińskiej organizatorem turnieju jest Komitet Wychowania Fizycznego i Sportu przy Ministerstwie Oświaty i Nauki Ukrainy. Funkcję uczelni-gospodarza pełni Uniwersytet Jagielloński.

Studenci Politechniki Gdańskiej opracowali aplikację na smartfony pozwalającą sprawdzić, czy ktoś jest pod wpływem narkotyków. Modern Drug Test zaprezentowany będzie podczas tegorocznego światowego finału konkursu technologicznego Imagine Cup.

Materiał przydatny przy operacjach przepukliny, dwustronne gniazdo USB, biodegradowalny opatrunek, sposób na zmniejszenie zużycia paliwa w silniku i metoda na impregnowanie tkanin - to rozwiązania nagrodzone w piątek w konkursie Student-Wynalazca. Perspektywy były patronem medialnym konkursu.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, z myślą o przyszłych studentach, nieustannie poszerza i uatrakcyjnia swoją ofertę edukacyjną, dostosowując ją do potrzeb rynku pracy i zainteresowań młodych ludzi. W roku akademickim 2013/ 2014 Uczelnia będzie prowadziła zajęcia na 35 kierunkach i ponad 80 specjalnościach.

Poznaliśmy już zwycięską drużynę polskiego finału konkursu Global Business Challenge. Wygrał zespół Safari Lovers z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Po raz drugi w historii konkursu, drużyna z reprezentująca wrocławską uczelnię weźmie udział w światowym finale konkursu, który odbędzie się w sierpniu w Johannesburgu.

Preferencyjne pożyczki na uruchomienie własnej działalności dla bezrobotnych, absolwentów i studentów ostatnich lat – to idea rządowego programu "Pierwszy Biznes – Wsparcie na starcie". 12 czerwca minister pracy podpisał w tej sprawie umowę z BGK.

10 czerwca br. w SGH w Warszawie odbyła się gala Olimpiady Przedsiębiorczości, podczas której laureaci VIII edycji zawodów i ich opiekunowie merytoryczni odebrali dyplomy i nagrody. Na laureatów czekają ponadto indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce. Zwycięzcom gratulacje złożył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Tadeusz Sławecki, a także przedstawiciele NBP, PAWF i Banku BGŻ. W trakcie uroczystości ogłoszono hasło kolejnej edycji zawodów – „Własna firma”.

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej jest organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe w Polsce: dokonania, stan obecny, perspektywy”, która odbędzie się w dniach  27 – 28 czerwca 2013 roku. Konferencja organizowana jest we współdziałaniu z Konferencją Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych (KRePSZ).

Naukowcy witani oklaskami niczym gwiazdy muzyki; pękające w szwach sale na spotkaniach z uczonymi; kolorowe bransoletki na rękę dla osób, które wykupiły specjalne pakiety. Pod pewnymi względami festiwal nauki w Cheltenham przypomina wielkie festiwale muzyczne.

Niektóre uczelnie nielegalnie pobierają opłaty za niektóre usługi. Poszkodowanych może być kilkadziesiąt tysięcy studentów – ocenia Parlament Studentów RP. Zapowiada wsparcie działań studentów, oczekujących na odszkodowania za bezprawnie naliczone opłaty.

Laserowy prędkościomierz skonstruowany na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie pozwoli policji precyzyjnie mierzyć prędkość pojedynczego pojazdu.

Uczelnie publiczne z całego kraju walczą o najlepszych maturzystów. Niektóre kuszą nowymi kierunkami i specjalnościami, inne oferują nowoczesną infrastrukturę lub proponują atrakcyjne programy dla olimpijczyków i najlepszych studentów.

Dwustopniowa rakieta eksperymentalna "Amelia 2" to najnowsze dzieło studentów Politechniki Warszawskiej, zaprezentowane w poniedziałek na konferencji prasowej. Rakieta mierzy niewiele ponad 2 metry, a jej masa startowa to 7,5 kilograma.

Collegium Civitas 2013 rozpoczyna rekrutację na pierwszy w Polsce kierunek Dziennikarstwo i Nowe Media. W ramach nowego kierunku oferowane są studia I stopnia – specjalność Dziennikarstwo Internetowe oraz specjalność Dziennikarstwo i Nowe Media. Zajęcia poprowadzą specjaliści i znawcy najnowszych trendów z dziedziny nowych mediów, na co dzień związani z branżą internetową i mediami działającymi w sieci.

Od jesieni studenci z Libii rozpoczną w Toruniu studia w zakresie chemii. Otrzymają podwójny dyplom: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytetu w Sebha.

"Nasi studenci kształcili się na polskich uczelniach już ponad dwadzieścia lat temu i obecnie stanowią liczną grupę, która potwierdza wysoki poziom nauki i kształcenia w Polsce. Polska obecnie, po przystąpieniu do UE - bardziej niż kiedykolwiek - kojarzy się z nowoczesnością, szybkim rozwojem i prestiżem, więc chętnych do przyjazdu na studia z pewnością nie będzie brakowało" - podkreślił prof. Ibrahim Ali Mohamed Ishnaff, prorektor uniwersytetu w Sebha.

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! Można je spędzić w aktywny i ciekawy sposób. Właśnie z tą myślą przygotowane zostały warsztaty teatralno-filmowe: Pozytywna Alchemia. Przesłuchania już 23 czerwca!

„Antykoncepcja – masz prawo wiedzieć” to projekt, prowadzony przez Fundację Promocji Zdrowia Seksualnego im dr. Stanisława Kurkiewicza, którego celem jest edukacja seksualna młodzieży. Z badań twórców wynika, że większość treści o tematyce seksualnej, które młodzież znajduje w Internecie, jest szkodliwa i zawiera nierzetelne informacje.

Moje pierwsze wrażenia z pobytu w Polsceto hasło konkursu dla studentów polonijnych z b. ZSRR studiujących w Polsce.

20 spektakli z 16 krajów będzie można obejrzeć na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF w Warszawie w dniach 28 czerwca – 2 lipca br., organizowanym już po raz siódmy przez stołeczną Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt