MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Już 8 stycznia 2013 o 20.15 aula Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego ponownie zamieni się w salę kinową. Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejny pokaz z cyklu „Prawie Kino”.

Wielki Finał w wieliej Auli

Już 10 stycznia 2013 roku odbędzie się w Warszawie uroczysty finał XV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013 Perspektyw i Rzeczpospolitej. Jak na Jubileuszową edycję rankingu przystało, ogłoszenie jego wyników odbędzie się w najpiękniejszej sali akademickiej w Polsce – Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Tam celebrowaliśmy też finał X Rankingu (w 2008 roku), z którego pochodzą zamieszczone tu zdjęcia.

Noc Biologów 2013

GMO to przyszłość czy zagrożenie? Jak nie zostać zjedzonym? Czym nasz pupil może nas zarazić? Jakie tajemnice skrywa świat węży? Czy znajdziemy życie w kropli wody? Czy bezkręgowce wiodą czasem denne życie? I dlaczego latem zamykają nam kąpieliska?

Uniwersytety trzeciego wieku są nie tylko miejscem, gdzie osoby starsze mogą zdobywać wiedzę i rozwijać zainteresowania, są także bardzo ważne z powodów społecznych – wynika z raportu "ZOOM na UTW", którego celem była diagnoza środowisk uniwersytetów trzeciego wieku.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza wszystkich, którym w przyszłości marzy się praca wśród czworonogów. To właśnie dla nich startuje nowy kierunek studiów – behawiorystyka zwierząt.

Rozpoczyna się druga polska edycja konkursu FameLab – imprezy skierowanej do badaczy i badaczek związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi, rolniczymi lub technicznymi. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 stycznia!

Trudności, z jakimi zmagają się na co dzień osoby niepełnosprawne często przekraczają wyobrażenie zdrowego człowieka. Jednak to nie pomoc doraźna jest tym, czego najbardziej potrzebują. 

Już 19 stycznia 2013 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się 9. edycja Wielkiego Studenckiego Balu Karnawałowego Karnavauli. Impreza stanowi wspaniałą okazję do integracji warszawskiego środowiska akademickiego.

Od 15 grudnia br. do 6 stycznia 2013 r. trwa licytacja wyjątkowych prac, wybitnych polskich artystów. Aukcja jest wydarzeniem wspierającym, ogólnopolską akcję charytatywną „Talerz Miłosierdzia”. Całkowity dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz akcji.

12 grudnia w wystartował pierwszy w Polsce serwis crowdfundingowy Wspieramkulture.pl, oparty na idei społecznego finansowania kultury.

Już 18 grudnia odbędzie się Świąteczny Koncert SGH. To już szósta edycja imprezy, która ma na celu wsparcie potrzebujących. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane fundacji Mam Marzenie.

Odbył się kolejny Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM.

Rusza konkurs dla młodzieży szkół gimnazjalnych pt. „Na Tropie Elektrośmieci”. Uczniowie mają szansę dowiedzieć się więcej na temat elektrośmieci w ich otoczeniu i wygrać cenne nagrody.

Dwoje studentów matematyki na Uniwersytecie Sheffield odpowiedziało na wyzwanie domu towarowego Debenhams i opracowało formuły dla idealnej choinki bożonarodzeniowej.

Rozpoczął się pierwszy etap Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory – bezprecedensowego wydarzenia dla pasjonujących się nauką uczniów i studentów, a także wspierających ich innowacyjnych firm, inwestujących w przyszłość polskiej nauki.

Praca doktorska dr Barbary Sawicz z Akademii Finansów i Biznesu Vistula została uznana za jedną z najlepszych w Unii Europejskiej. Decyzję podjęła rada naukowa złożona z członków Komitetu Regionów i naukowców z europejskich uczelni w oparciu o pracę, w której Polka przedstawiła wpływ polityki regionalnej UE na lokalne rynki i społeczności.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wprowadziła do oferty na filologii angielskiej specjalność tłumaczeniową z językiem chińskim. Studenci anglistyki będą też wyjeżdżać do Państwa Środka na profesjonalne, intensywne kursy językowe.

8 grudnia 2012 r. o godz. 10.00 w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie Prof. Vladimír Krčméry wygłosi wykład pt.: The role of universities in the European Union for the Third World, inaugurując Warszawsko-Praskie Wykłady Otwarte w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Aktywni, zaangażowani społecznie, dobrze radzący sobie na studiach – to najważniejsze cechy, które muszą mieć kandydaci na laureatów konkursu INTERSTUDENT. Już po raz trzeci Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.

26 listopada ruszyła kolejna, III już edycja Memoriału im. Piotra Morawskiego “Miej odwagę!”. Jego celem jest nagrodzenie najbardziej interesujących projektów podróżniczych, poznawczych, wspinaczkowych, narciarskich lub żeglarskich.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt