MegaBaza edukacyjna Perspektywy®MSZ zachęca studentów nauk ścisłych, technicznych, przyrodniczo-rolniczych, a także ekonomii i europeistyki pochodzących z krajów Partnerstwa Wschodniego do udziału w nowym programie stypendialnym im. Stefana Banacha. Termin składania aplikacji upływa 21 czerwca.

Marsjańskie łaziki z Polski zajęły dwa pierwsze miejsca w prestiżowych, międzynarodowych zawodach University Rover Challenge rozgrywanych w USA. Zwyciężył Hyperion zespołu z Politechniki Białostockiej, a drugi był Scorpio III z Politechniki Wrocławskiej.

Władze woj. świętokrzyskiego podpisały 13 maja w Podzamczu k. Chęcin umowę z wykonawcą "Centrum – Laboratorium Nauki”. Zdaniem marszałka województwa Adama Jarubasa inwestycja będzie wzorowana m.in. na Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

28 maja osiągnięty został pierwszy cel etapowy europejskiego konsorcjum rankingowego U-Multirank: do udziału w projekcie zgłosiło się 500 uczelni. W tym aż 41 uczelni z Polski! Zgłoszenia przyjmowane będą jeszcze do połowy czerwca.

Nad elektronicznym językiem, który posłuży do badania smaku leków, pracuje Małgorzata Wesoły, doktorantka z Politechniki Warszawskiej. Dzięki temu rozwiązaniu opracowane mają być np. syropy, które nie będą miały gorzkiego smaku.

Studenci leczą się samodzielnie, a w przypadku poważniejszej choroby używają leków, które zostały po chorobie innego domownika. Pierwszy posiłek zjadają między godz. 12 a 14. Do zachowywania higieny najbardziej motywuje ich intymna relacja – wynika z badania Uniwersytetu Łódzkiego.

artykuł sponsorowany

Wielu absolwentów uczelni wyższych nie jest w stanie znaleźć pracy. Po części jest to wina programów edukacyjnych, które skupiają się na przekazywaniu wiedzy teoretycznej. Zbliżają się wakacje, warto więc pomyśleć nad dobrym stażem, który zaowocuje zdobyciem tak cennych umiejętności praktycznych.

1 czerwca na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytecie Rolniczym odbędzie się spotkanie najwyższych władz uczelni z dziećmi. Dzień Rektorski to inicjatywa realizowana we współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci, która jest pomysłodawcą wydarzenia.

Stowarzyszenie „Cognitis” pragnie zachęcić młode, przedsiębiorcze osoby do wzięcia udziału w konkursie, który promuje wśród zdolnej młodzieży maturalnej umiejętności kreatywnego podejścia do realizacji projektów oraz sprawnego zarządzania grupą.

MEN unieważnia zadanie maturalne

Z powodu wykrytego błędu MEN unieważnia maturalne zadanie nr 2. na rozszerzonym egzaminie maturalnym z informatyki.

Wiedza zdobyta np. podczas szkoleń czy praktyki zawodowej ma być uznawana na uczelniach; dzięki temu można będzie skrócić studia – to jedno z przyjętych 21 maja przez rząd założeń do zmian w Prawie o szkolnictwie wyższym.

W dniach 3-5 czerwca 2013 roku Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zaprasza do udziału w II Ogólnopolskich Dniach Innowacji w Dydaktyce, organizowanych w ramach projektu „Żyj twórczo. Zostań Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.M”. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie głównej uczelni, przy ul. Westerplatte 11 w Krakowie.

Planowane zmiany w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym będą głównym tematem konferencji naukowej, która odbędzie się 23 maja w Warszawie. Wezmą w niej udział rektorzy i profesorowie polskich uczelni. Zaproszono także minister nauki prof. Barbarę Kudrycką.Lubisz obserwować świat wokół siebie? Czy chcesz wcielić się w rolę badacza terenowego i spojrzeć z nowej perspektywy na swoje codzienne doświadczenia? Jeżeli tak, to jesteś doskonałym kandydatem na uczestnika letnich warsztatów organizowanych przez Instytut Socjologii UW.

Podczas międzynarodowej konferencji ”IREG Forum on University Rankings”, która odbyła w Warszawie 16-17 maja br. ogłoszono, że Ranking Szkół Wyższych przygotowywany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” oraz QS Word University Ranking przygotowywany przez QS Intelligence Unit przeszły pozytywnie procedurę audytu prowadzonego przez IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence. Rankingi te uzyskały prawo do posługiwania się logiem „IREG Approved” potwierdzającym, że metodologia oraz sposób przygotowania i publikacji tych rankingów spełniają międzynarodowe kryteria wysokiej jakości.

Gadający wieloryb i teleskopowe obserwacje wiosennych gwiazdozbiorów w Centrum Nauki Kopernik, nocna gra terenowa w Ogrodzie Botanicznym UW i pokazy oraz doświadczenia w Muzeum Marii Skłodowskiej – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez placówki naukowe dla uczestników warszawskiej 10. Nocy Muzeów.

Czy gra w szachy może posłużyć dzieciom do zdobywania lepszych osiągnięć w nauce? Nowy pilotażowy projekt ma zostać wprowadzony wśród klas 1-3 w placówkach na Dolnym Śląsku.

Ponad 120 mieszkańców Katowic i pobliskich miejscowości wzięło udział w warsztatach zarządzania budżetem własnym i domowym, których inicjatorem jest P.R.E.S.C.O. GROUP. Eksperci z zakresu ekonomii i psychologii radzili jak unikać pułapki zadłużenia i racjonalnie wydawać zarobione pieniądze.

Podczas odbywającej się w Warszawie w dniach 16-17 maja międzynarodowej konferencji ”IREG Forum on University Rankings - Methodologies under scrutiny” ogłoszono, że  Ranking Szkół Wyższych przygotowywany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” oraz QS Word University Ranking  przygotowywany przez QS Intelligence  przeszły pozytywnie procedurę audytu prowadzonego przez IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence (IREG). Rankingi uzyskały prawo do posługiwania się logiem „IREG Approved” potwierdzającym, że metodologia oraz sposób przeprowadzenia i publikacji tych rankingów spełniają kryteria wysokiej jakości.

Najlepsi studenci ostatniego roku łódzkich uczelni i absolwenci szkół wyższych będą mogli na preferencyjnych warunkach zamieszkać w wyremontowanych mieszkaniach w centrum Łodzi. Wnioski o lokale można składać od 15 maja – poinformował PAP łódzki magistrat.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt