MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
W październiku rozpoczyna się rok akademicki. Jednak już w najbliższą sobotę, 20 września, rusza pierwsza tura zapisów studentów Uniwersytetu Warszawskiego (UW) na zajęcia z tańca. W tym czasie, dzięki współpracy z Egurrola Dance Studio, studenci będą mogli zaliczyć swoje zajęcia z WFu w jednej z placówek tej największej szkoły tańca w Warszawie, znajdującej się na terenie UW, przy ulicy Żwirki i Wigury.

Jeżeli pasjonuje Cię digital painting, produkcja filmowa, fotografia przyjdź na trzy dniowe bezpłatne warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy.

artykuł sponsorowany

Pasjonuje cię kultura Chin lub Turcji? Uwielbiasz hiszpańskie horrory? Fascynuje cię język angielski? Rozwijaj swoje pasje na sinologii, turkologii, anglistyce lub iberystyce w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Mądre inwestowanie i bezpieczne pożyczanie pieniędzy. Tego trzeba uczyć się już w szkole. Centrum Edukacji Obywatelskiej i Narodowy Bank Polski po raz szósty rozpoczynają projekt Młodzi Przedsiębiorczy. To dzięki niemu uczniowie stawiają pierwsze kroki w biznesie. Dowiadują się jak osiągać zyski, gdzie inwestować i dlaczego warto oszczędzać. Do 8 października 2014 roku trwa nabór do kolejnej edycji programu. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zgłoszenia na stronie www.mlodziprzedsiebiorczy.pl

Tylko kilkanaście spośród kilkuset osób w szczelnie  wypełnionej auli  Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy wiedzą,  jaki kierunek chcieliby studiować po zdaniu egzaminu dojrzałości w maju 2015 roku. – To najlepsze uzasadnienie naszego spotkania. Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc wam w poszukiwaniu odpowiedzi na to ważne pytanie- powitał maturzystów prof. Jarosław Płuciennik, prorektor Uniwersytetu łódzkiego.

Poznań jest znakomitym miastem do studiowania, do zabawy i do pracy – podkreślali członkowie Komitetu Honorowego Poznańskiego Salonu Maturzystów w podczas uroczystości otwarcia. I zachęcali maturzystów, żeby zadbali o jak najlepszy wynik majowego egzaminu.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie to największa uczelnia publiczna we wschodniej Polsce z ponad 70-letnią tradycją.

Ogromne zainteresowanie ubiegłoroczną edycją Salonu Maturzystów w Szczecinie skłoniło organizatorów do przedłużenia tej imprezy do dwóch dni. Pierwszego dnia gości Salonu przywitali na Uniwersytecie Szczecińskim członkowie Komitetu Honorowego.

Pod takim tytułem, od września, rusza pierwszy w Polsce cykl POWER SHOW, dedykowany kobietom. Obejrzy go prawie 3000 kobiet w kinach Cinema City, w 14 miastach Polski.

Choć warszawski Salon był otwarty dla zwiedzających od 9.00, już około ósmej do Auli Głównej zaczęli wchodzić maturzyści z Warszawy i województwa mazowieckiego. Oficjalnie przywitali ich na Warszawskim Salonie Maturzystów: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, prof. Marek Krawczyk, przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich, rektor WUM, prof. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej, Anna Frenkiel – dyrektor OKE w Warszawie, Włodzimierz Paszyński – wiceprezydent, Katarzyna Góralska – mazowiecki wicekurator oświaty oraz Waldemar Siwiński – prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Politechnika Rzeszowska przyjęła tłumy maturzystów odwiedzających Salon. Młodzież wypełniła sale wykładowe, a także utworzyła długie kolejki po odbiór Informatora dla Maturzystów. Największą popularnością cieszyły się wykłady dotyczące nowej formuły matury oraz egzaminów z matematyki zarówno w nowej jak i dotychczasowej wersji.

Inauguracja Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów Perspektywy była zarazem inauguracją Auli UMK po generalnym remoncie. W pachnących jeszcze farbą, pięknie zmodernizowanych pomieszczeniach Auli pojawiły się tłumy maturzystów z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Po raz ósmy w Białymstoku ruszyła kampania informacyjna Salon Maturzystów – tym razem dwudniowa! Podlascy maturzyści tłumnie pojawili się na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje akademickich uczelni z regionu: Uniwersytetu w Białymstoku, Politechniki Białostockiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Kilka tysięcy uczniów z województwa lubelskiego przyjechało w poniedziałek, 8 września na pierwszy dzień spotkań Salonu Maturzystów goszczącego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Wydawnictwo Naukowe PWN zaprasza 24 października br. na wyjątkowe wydarzenie – Sympozjum wykładowców akademickich.

Czy wiemy jak uczyć o inności, tak aby - nawet niechcący - nie krzywdzić? Czy zdajemy sobie sprawę, że dyskryminacja i przemoc w szkole, to nie tylko wyraz braku szacunku wobec innych ludzi ale i łamanie polskiego prawa? Pytanie czy potrafimy na takie sytuacje właściwie reagować i uwrażliwić na nie młodzież.

Wybór studiów to ważna życiowa decyzja. Jaki kierunek studiować, by rozwijać swoje zainteresowania i odnaleźć się na wymagającym rynku pracy? Która uczelnia zapewni wysoki poziom nauki oraz zorganizuje pierwsze praktyki lub staż zawodowy? Jak studiując poszerzać swoje kompetencje?

Maturzyści z Trójmiasta i całego województwa pomorskiego przyjechali na Uniwersytet Gdański, aby wziąć udział w Salonie Maturzystów. Największym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje dotyczące nowej formuły egzaminu maturalnego z języka polskiego.

Ma za sobą licencjat na turystyce i rekreacji w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Teraz studiuje dalej, na ekonomii II stopnia. Też w AFiBV. Paula Czasak jest przykładem na to, że aby odnieść sukces, warto zdobywać wiedzę z różnych dziedzin.

Zmiany na maturze? Problemy z opanowaniem całości materiału i organizacją nauki? Stres związany z najważniejszym egzaminem w życiu? Mamy rozwiązanie – jedyne sprawdzone publikacje maturalne na rynku, czyli Vademecum oraz Testy i arkusze maturalne Wydawnictwa Operon.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt