MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Po raz drugi w Warszawie gościliśmy polskich inżynierów pracujących i kształcących się za granicą. Wydarzenie, któremu patronowała akcja „Dziewczyny na politechniki!”, miało na celu integrację polskich środowisk inżynieryjnych oraz wymianę doświadczeń dotyczących innowacji, transferu technologii i podniesienia rangi polskiej nauki na świecie.

Trzynastu osobom z prywatnego liceum dla dorosłych w Wieliczce unieważniono maturę z matematyki.

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła Wstępną informację o wynikach matur. Do egzaminu przystąpiło 314 485 osób – zdało 81%.

To jest znakomita wiadomość zarówno dla redakcji, jak i dla wszystkich naszych czytelników, partnerów i przyjaciół: "Perspektywy" są wśród 10-tki najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Jesteśmy jednocześnie najbardziej opiniotwórczym miesięcznikiem w naszym kraju!

Żeńska drużyna piłkarska AZS z Częstochowy i męska reprezentacja Narodowego Uniwersytetu Służby Podatkowej Ukrainy z Irpienia koło Kijowa – to zwycięzcy rozegranego w Krakowie w dniach 19-23 czerwca br. IV Polsko-Ukraińskiego Turnieju Drużyn Akademickich w Piłce Nożnej STUDENTEURO 2013.

Ponad 100 polskich inżynierów, pracujących m.in. w krajach Ameryki Północnej i Europy Zachodniej, bierze udział w II Światowym Zjeździe Inżynierów Polskich. Trzydniowe spotkanie rozpoczęło się w 26 czerwca na Politechnice Warszawskiej.

W Polsce ręcznie steruje się poziomem trudności egzaminów. Według tajnych wytycznych, co roku maturę musi zdać 80 procent przystępujących do egzaminu dojrzałości – czytamy na stronie internetowej RMF 24.

Kinga Panasiewicz – zdobywczyni II nagrody w dziedzinie medycyny i zdrowia (Medicine and Health Science) podczas międzynarodowych targów projektów uczniowskich Intel ISEF.

W niedzielę 23 czerwca odbył się casting na lipcowe warsztaty teatralno-filmowe dla gimnazjalistów i licealistów  Pozytywna Alchemia organizowane przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/, w ramach programu Kultura-Interwencje.

Być może wkrótce skończą się kłopoty ze znalezieniem partnera do szachów. Wszystko dzięki wynalazkowi studentów Politechniki Opolskiej. W ramach pracy dyplomowej skonstruowali oni robota, który gra w szachy i potrafi przesuwać figury na szachownicy.

Jeżeli jakaś informacja o nas trafia do Internetu to tracimy nad nią kontrolę i nigdy nie możemy być pewni, kto się nią zainteresuje – mówi PAP dr Marek Klonowski, z Instytutu Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej.

Pierwsza edycja Zgranej Piątki dobiega końca! Projekt kierowany do dzieci, ma na celu zapobieganie przemocy wśród uczniów szkół podstawowych oraz budowanie wśród nich więzi społecznych. W czterech szkołach w województwie śląskim przez kilka miesięcy działały Zgrane Piątki – specjalne grupy uczniów odpowiedzialne za pomoc w kształtowaniu właściwych relacji między uczniami. W projekcie wzięli udział uczniowie z klas 4-6 szkół podstawowych.

Mamy już wstępną informację na temat wyników egzaminu gimnazjalnego. Do kwietniowego testu przystąpiło ponad 388 tysięcy spośród  390 758 uczniów klas trzecich.

W Wyższej Szkole Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów otwarto zakład kryminalistyki i kryminologii. Jest to pierwszy taki zakład na podkarpackiej uczelni. Będą w nim prowadzone badania dotyczące m.in. przestępczości w regionie i bezpieczeństwa mieszkańców.

Gry komputerowe mogą rozwijać umysł, poprawiać koncentrację, pamięć, logiczne myślenie i szybkość. Od czerwca każdy internauta może skorzystać z bezpłatnej Neurogry, czyli fitnessu szarych komórek. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej, by przez kolejne trzy tygodnie trenować pamięć.

artykuł sponsorowany

Budownictwo, geodezja i kartografia oraz architektura i urbanistyka to nowe kierunki Grupy Uczelni Vistula, które szkoła ofertuje w ramach studiów inżynierskich. Zostaną one uruchomione już od najbliższego roku akademickiego 2013/2014. Rekrutacja studentów na powyższe kierunki już się rozpoczęła.

"Lingwistyka dla Biznesu" – to nowy kierunek stworzony przez wydziały: filologiczny i zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, we współpracy z pracodawcami. Ma on przygotować absolwentów do posługiwania się specjalistycznymi odmianami języków obcych oraz nauczyć podstaw biznesu, ekonomii i finansów.

Już po raz czwarty powstał raport Badanie Studentów, którego celem jest uzyskanie rzetelnych i miarodajnych informacji o preferencjach studentów uczelni ekonomicznych z całej Polski w związku z praktykami oraz ich przyszłą pracą.

Chór SWPS ma zaszczyt zaprosić starszych i młodszych i tych najmłodszych również na koncert ZAMYKAJĄCY SEZON 2012/2013, który odbędzie się 20 czerwca (czwartek) br. o godzinie 19.30 w Akademickim Kościele św. Anny w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 68).

Nowoczesne studio telewizji interaktywnej zostało 17 czerwca otwarte na Politechnice Świętokrzyskiej. Uczelnia będzie produkować filmy promocyjne, dokumentacyjne oraz szkolić studentów nowego kierunku informatyka w mediach. Budowa studia kosztowała ponad milion złotych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt