MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Warsaw High School Moot Court (WMC) to projekt grupy uczniów XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, współorganizowany przez ACT! Arbitration Community of Tomorrow i realizowany dzięki wsparciu prezesa Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

O kształtowaniu postaw młodych Polaków w duchu Wartości rozmawiały grupy społeczne oddziałujące na rzeczywistość szkolną: nauczyciele, rodzice i władze oświatowe. Z inicjatywy Pani Poseł Joanny Fabisiak oraz Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja w dniu 19 kwietnia w Sejmie RP odbyła się konferencja prasowa połączona z debatą zaproszonych gości o wartościach w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Wydarzenie zgromadziło ponad 250 osób, wykład inauguracyjny wygłosił Pan Profesor Jerzy Buzek, Eurodeputowany Parlamentu Europejskiego.

Uczniowie trzecich klas gimnazjów w całej Polsce znów wykazują swoje umiejętności i wiedzę na egzaminie gimnazjalnym. Wyniki testów wpłyną na to, w jakich szkołach będą kontynuowali naukę.

Jak uczyć, by nie nudzić? Jak przekazywać wiedzę, by jednocześnie inspirować? Takie pytania zadaje sobie każdy kreatywny nauczyciel. Fundacja RWE wraz z Centrum Nauki Kopernik wyszły naprzeciw tym wyzwaniom tworząc niezwykły produkt Power Box – narzędzie nowoczesnego szkolnictwa.

Pierwsze w tym roku Biegi w Kasku już za nami! W miniony weekend w kasku pobiegły dziewczyny w dwóch z pięciu miast biegowych – Warszawy i Łodzi.

Być inżynierem

Rozmowa z prof. dr. hab. inż. Tadeuszem Więckowskim, przewodniczącym Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT), rektorem Politechniki Wrocławskiej

Rusza I edycja Programu Edukacyjnego Budujemy lepszą przyszłość skierowanego do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą budowlaną. Program ma zachęcić młodych ludzi do aktywnego kreowania własnej przyszłości zawodowej już na studiach. Pierwszym działaniem zaplanowanym przez organizatorów w ramach projektu jest Program Ambasadorski, do którego rekrutacja rozpoczęła się 19 kwietnia.

Proces uczenia musi iść w parze z ruchem – przekonywali eksperci z Akademii Wychowania Fizycznego podczas spotkań zorganizowanych przez wydawnictwo Nowa Era. Brak ruchu wpływa negatywnie na rozwój psychofizyczny. Dysleksja, dysortografia, dysgrafia, dyskalkulia – coraz częstsze przypadłości wśród dzieci to, zdaniem ekspertów między innymi efekt ograniczenia aktywności fizycznej. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie trudności w nauce wśród najmłodszych będą się pogłębiać.

Już w najbliższy weekend Dziewczyny pobiegną w kaskach w Warszawie i Łodzi, żeby zachęcać do podejmowania studiów technicznych i ścisłych. A to wszystko w ramach rozgrzewki przed Ogólnopolskim Dniem Otwartego Tylko dla Dziewczyn, który odbędzie się 25 kwietnia w uczelniach w całym kraju.

Fundacja Mamy Prawa przedstawia pierwszy serwis internetowy poświęcony prawom uczniów i zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Programie Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli.

Myślała o Akademii Sztuk Pięknych – jest na Politechnice Warszawskiej i to na wydziale, na który bardzo trudno się dostać. – Wybrałam kierunek ścisły właściwie w ostatniej chwili – mówi Eliza Jabłońska. – Uznałam, że architektura da mi więcej możliwości na rynku pracy. Byłam w klasie humanistycznej w LO im. Batorego (w Warszawie – red.), więc przygotowując się do matury, musiałam solidnie popracować nad matematyką. Poza tym, chodziłam na kurs przygotowawczy z rysunku. Myślę, że bez takiego kursu nie ma szans, żeby zdać egzamin wstępny.

22 kwietnia rusza rekrutacja w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jaki kierunek wybrać? Najbliższe Drzwi Otwarte 20 kwietnia w Warszawie to najlepsza okazja do tego, by poznać ofertę uczelni i osobiście przekonać się, jak się studiuje w SWPS.

Już 18 kwietnia w Akademii Vistula odbędzie JOB SPOT 2013. Głównym punktem wydarzenia jest konferencja z wykładami ludzi sukcesu oraz targi pracy skupiające ponad 20 polskich i międzynarodowych firm.  JOB SPOT 2013 jest częścią programu prowadzonego od lat przez Akademię Vistula – Cooperative-Education, którego celem jest łączenie świata biznesu z edukacją.

Nie można tego wydarzenia porównać do seminariów i kongresów dedykowanych przedsiębiorcom, które już znamy. Będzie pierwsze biznesowe show w Polsce.

Rozpoczęła się rekrutacja do Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego. Szkoła będzie działać pod honorowym patronatem najlepszego polskiego koszykarza, grającego w NBA Marcina Gortata. Założycielem i organem prowadzącym jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Młodzież z czterech warszawskich szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyła w dniu 11 kwietnia 2013 r. w spotkaniu "Zostań wynalazcą". Odbyło się ono w ramach – czwartej już edycji – cyklu "Magiczny Świat Wynalazków" prowadzonego przez Urząd Patentowy RP w ramach akcji "Dziewczyny na politechniki" organizowanej przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" oraz Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

W piątek 19 kwietnia z inicjatywy Pani Poseł Joanny Fabisiak oraz Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja w Sali Kolumnowej Sejmu RP spotkają się przedstawiciele środowisk edukacyjnych, organizacji rządowych i pozarządowych, nauczyciele i rodzice mający wpływ na kształtowanie młodego pokolenia. W ramach konferencji „Wartości do szkoły! Szkoły z wartościami” porozmawiają o wychowywaniu dzieci i młodzieży w kierunku kształtowania preferowanych postaw i wzorców zachowania.

Uniwersytet Łódzki już po raz trzeci jest organizatorem projektu „Start w karierę”. Celem inicjatywy jest ułatwienie przyszłym studentom wkroczenia na rynek pracy.

Studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie stworzyli grę ekonomiczną dla licealistów, w której wykorzystują klocki Lego do nauki podstaw ekonomii i zobrazowania procesów gospodarczych. Czy Klockonomia zmieni podejście do nauki? Już sprawdzają to ich młodsi koledzy z liceów.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie utworzyła Laboratorium Badań nad Alpakami. Uczelnia rozpoczęła hodowlę 35 samic i 4 samców tych egzotycznych zwierząt, przede wszystkim dla selekcji odpowiednich linii pod kątem kolorów i właściwości runa. Alpaki będą też wykorzystywane do zooterapii.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt