MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
titan 14 t

Jak prowadzić firmę w czasie kryzysu? Jak inwestować w niestabilnej sytuacji politycznej? Czy receptą jest udział w przetargach na dostarczanie sprzętu wojskowego? Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – znają odpowiedzi na te pytania.

Polskie kino coraz uważniej przygląda się młodym ludziom. Nie tylko współczesnym. W marcu weszły do kin Kamienie na szaniec i Obietnica. Filmy o wchodzeniu w dorosłość w skrajnie innych czasach.

gradu4 t

Mimo kryzysu gospodarczego nie należy wprowadzać cięć w szkolnictwie wyższym, gdyż jest ono inwestycją w przyszłość – podkreślał 11 kwietnia, podczas krakowskiego zjazdu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), jej przewodniczący prof. Wiesław Banyś.

edukacja przyszlosci t

22 października 2014 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi odbędzie się zorganizowana przez Katedrę Nauk Społecznych Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „PRZYSZŁOŚĆ EDUKACJI – EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI”.

agata nykaza t

Rozmowa z Agatą Nykazą – kobietą pilot, jedyną w kadrze narodowej w akrobacji samolotowej oraz pierwszą i jedyną w Grupie Akrobacyjnej „Żelazny”.

Jak wyróżnić się wśród setek kandydatów do pracy, jakich umiejętności oczekują dziś pracodawcy? – odpowiedzi na te pytania uzyskają uczestnicy studenckich targów pracy JobSpot, które odbędą się w kampusie Grupy Uczelni Vistula na warszawskim Ursynowie 8 maja 2014 r.
o godz. 9.30. Wstęp wolny.

stypendia pomostowe t

Program Stypendiów Pomostowych to rozbudowany system stypendialny oferujący stypendia studentom na I rok i dalsze lata studiów. Skierowany jest do ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miast, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować.

swimming t

Za sprawą takich gwiazd jak Otylia Jędrzejczak czy Paweł Korzeniowski pływanie zyskało w Polsce na popularności. Nasi medaliści inspirują także najmłodszych, którzy w dniach 11-13 kwietnia wezmą udział w XX Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Szkół Niepublicznych w Ciechanowie – największej imprezie pływackiej w Polsce.

kola zeb t

W dniach 1-4 kwietnia 2014 roku Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów uczestniczyło w XVII Międzynarodowym Salonie Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES 2014”.

eco t

Rozpoczęła się pierwsza edycja odbywającego się pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki konkursu PROJEKT: ZIELONY STAŻ”, skierowanego do studentów i absolwentów krakowskich uczelni wyższych, bez względu na kierunek czy tryb studiów.

W polskich uczelniach studiuje już 35.983 obcokrajowców, z tego prawie połowa to Ukraińcy.

W roku akad. 2013/14 w Polsce studiuje 35.983 studentów zagranicznych ze 149 krajów, czyli o 6811 więcej niż w roku poprzednim (wzrost o 23%). Tak dużego wzrostu ich liczby polskie uczelnie jeszcze nie doświadczyły.

running t

Ruszyły zapisy do imprezy biegowej „Biegiem na staż” realizowanej w ramach kampanii społecznej „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!”. Bieg na dystansie 5 km odbędzie się 17 maja 2014 r. na Polu Mokotowskim w Warszawie. Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 11. Rejestracji na bieg można dokonać na stronie stazeipraktyki.pl.

comp2 t

W dniach 25-26 marca odbyła się piąta, jubileuszowa, edycja Warszawskich Dni Informatyki  największej, studenckiej konferencji IT. Wydarzenie współorganizowane było przez studentów z warszawskich uczelni, tj. PW, WAT, UW, SGGW, PJWSTK, UKSW, SGH oraz WIT przy wsparciu sponsorów  Asseco Poland, Accenture oraz Sygnity.

Kształcenie obcokrajowców w polskich uczelniach muzycznych

ewa izykowska t

Otwarcie się polskich uczelni na studentów zagranicznych jest już oczywistością, a dzisiaj nawet koniecznością. Zbliżający się niż demograficzny, a także problemy związane z opłatą za drugi kierunek studiów (co np. na uczelni muzycznej ma szczególne znaczenie, gdyż płatne studia są wyjątkowo drogie), skutkować może w przyszłości zmniejszeniem się ilości studentów na uczelni, a co za tym idzie zachwianiem proporcji student-wykładowca.

2morrow t

Pracować zaczną dopiero za kilka lat, ale już teraz myślą o przyszłości. Licealiści i gimnazjaliści, uczestniczący w warsztatach „We Rule 2morrow – Rządzimy jutrem!”, będą mogli posłuchać, jak ludzie sukcesu opowiadają o swoich doświadczeniach zawodowych. 

targi pracy upk t

24 kwietnia 2014 r. w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przy ul. Podchorążych 2 w godz. od 9:00 do 14:00 odbędą się Targi Pracy Wybierz lepszy start w przyszłość.

ilejestdziewczyn t

Jak co roku, w ramach akcji „Dziewczyny na politechniki!” przygotowaliśmy Raport „Kobiety na politechnikach” 2014. Co zmieniło się w statystykach od zeszłego roku?

andrzej jakubowski t

Wybitny naukowiec i inżynier, twórca polskiej szkoły naukowej w dziedzinie modelowania i technologii przyrządów półprzewodnikowych, prof. Andrzej Jakubowski otrzymał 2 kwietnia tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej.

titan t

Zaciągają kredyty w wirtualnym świecie i uruchamiają nowe linie produkcyjne, decydują o fuzjach oraz wydatkowaniu środków na promocję, a także inwestycje. Są dopiero uczniami liceum bądź technikum, a już doskonale orientują się w sposobach zarządzania firmą. Dzięki symulacji komputerowej JA Titan wiedzą, jakie konsekwencje niosą wybrane przez nich rozwiązania i są przygotowani na niespodziewane okoliczności.

dzien otwarty dziewczyn k t

Były pokazy, warsztaty, konkursy, gry terenowe, występy, kwiaty i upominki. Dziewczyny przyszły na politechniki i bardzo im się tam spodobało! Wiele z nich wróci tam w październiku – już jako studentki.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt