MegaBaza edukacyjna Perspektywy®By skutecznie uczyć się do matury nie wystarczy jedynie siedzieć nad książkami. Zastanawiałeś się czemu czasami nie możesz się skupić, jesteś zmęczony tuż po weekendzie i tak często nic Ci się nie chce? Żeby do egzaminu podejść w jak najlepszej formie warto odrobinę zmienić także swój tryb życia, co pomoże Ci uzyskać równowagę i dobre samopoczucie. Mamy dla Ciebie kilka prostych rad.

14 grudnia Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki zaprasza wszystkich maturzystów wraz z gronem nauczycielskim na pierwszy w tym roku akademickim Dzień Informacyjny. Będzie to okazja do bliższego zapoznania się z 25 kierunkami oferowanymi przez 7 wydziałów PK.

W dniach od 3 do 7 grudnia w Auli Spadochronowej Szkoły Głównej Handlowej po raz kolejny odbywać się będzie wielki kiermasz przygotowany w ramach akcji charytatywnej Niezależnego Zrzeszenia Studentów Szkoły Głównej Handlowej – Tydzień Uśmiechu.

W dniach 28 października – 6 listopada 2012 roku w Ugandzie gościła misja Uniwersytetu Pedagogicznego. Pracownicy Instytutu Historii oraz Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń zorganizowali w Namugongo pod Kampalą międzynarodową konferencję naukową: „Polscy Sybiracy w Afryce Wschodniej w latach 1942-1952”. Wzięło w niej udział ponad 40 osób z czterech kontynentów.

Międzynarodowy konkurs językowy, EF Global English Challenge, trwa już od miesiąca. Do tej pory do walki zgłosiły się grupy z 21 państw. Jedna z polskich klas aktualnie plasuje się na drugim miejscu, wyprzedzając uczniów m.in. ze Szwecji, Włoch, czy Danii.

Dziś uczniowie szkół średnich, których palcówki dołączyły do projektu Matura z Operonem, mogli sprawdzić swoje siły w próbnym egzaminie z matematyki i języka polskiego na poziomie rozszerzonym oraz przedmiotów dodatkowych: historii, WOS-u, biologii, chemii, geografii, fizyki i astronomii w zakresie podstawowym i rozszerzonym..

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki zaprasza wszystkich studentów i absolwentów uczelni informatycznych na tegoroczną edycję konferencji z udziałem specjalistów analityki biznesowej, która odbędzie się 13 grudnia 2012 r. Tematem spotkania będą zagadnienia związane z bazami danych i Business Intelligence.

Fot. Krzysztof Wojciewski

Najlepsi młodzi naukowcy oraz znakomici polscy badacze o międzynarodowej sławie otrzymali 22 listopada Elsevier-Perspektywy Research Excellence Awards 2012. To już piąta edycja konkursu organizowanego przez międzynarodowe wydawnictwo Elsevier B.V. i Fundację Edukacyjną Perspektywy.

"Archeologiczna szkoła przetrwania", "Broń i walka – czy broń biała jest rzeczywiście biała?", "Pismo – abecadło z pieca spadło" – to przykładowe tematy zajęć tematycznych organizowanych w ramach Krajowej Inicjatywy Młodzieżowej, finansowanej przez unijny program "Młodzież w działaniu".

Już w piątek 23 listopada, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się Dzień Robotów. Do stałych bywalców ośrodka, takich jak Robothespian, Elektrybałt i Warcabot dołączą IURO, R2-D2 i R5-D4.

Wykwalifikowani ratownicy odwiedzą 10 szkół średnich, w których poprowadzą praktyczne zajęcia i pokażą jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia. Akcja „Umiem pomóc” uzyskała patronat władz lokalnych – Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Katowic Piotra Uszoka, a także Ministra Zdrowia.

Ruszyła 22-ga edycja międzynarodowego konkursu kreatywności Odyseja Umysłu. Weźmie w niej udział blisko trzy tysiące młodych ludzi z całej Polski, którzy w lutym przed sędziami i publicznością zaprezentują swoje twórcze pomysły oraz efekty kilkumiesięcznej pracy.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawujące nadzór nad edukacją artystyczną w Polsce, zapowiada zmiany systemu kształcenia w szkolnictwie artystycznym oraz przekazuje dodatkowe miliony złotych na dofinansowanie rozwoju infrastruktury.

PAP: Polskie uczelnie chcą ukraińskich studentów

W Kijowie odbyły się międzynarodowe targi oświatowe Edukacja i kariera 2012, na których 16 polskich uczelni zachęcało Ukraińców do studiowania w Polsce.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała Raport „Studenci zagraniczni w Polsce 2012” przedstawiający najnowsze trendy w zakresie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego.

Umizgi, kokieteria, absztyfikant? A może szoferak, ferajna albo galantyna? Ruszyła strona internetowa Wspolnymianownik.pl, na której znane osoby opowiadają o słowach bardzo przez siebie lubianych, a powoli wychodzących z powszechnego użycia.

18 listopada 2012 r. ruszyły zawody indywidualne VII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Każdy uczeń gimnazjum i szkoły podstawowej może zmierzyć się z inspirującymi zadaniami i rozwiązać je za pomocą platformy edukacyjnej. 21 listopada 2012 r. w szkołach i pozaszkolnych placówkach edukacyjnych w całej Polsce odbył się test wiedzy z informatyki.

27 listopada odbędzie się konferencja dotycząca najnowszych technologii, mogących poprawić jakość systemów informatycznych szkolnictwa wyższego.

Collegium Civitas i Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają na drugie spotkanie pt. „Dyplomacja w biznesie” z cyklu debat dyplomatycznych realizowanych w ramach projektu partnerskiego „Collegialne Łazienki”. Wśród zaproszonych gości m.in. Andrzej Olechowski, Henryka Bochniarz, Sławomir Klimkiewicz.

Kontynuując tradycję genderowego czytania w Instytucie Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim, Zakład Literatury Polskiej XX wieku zaprasza na kolejne spotkania z cyklu „Gender dla średniozaawansowanych”, dotyczące tego, co dzieje się w kulturze najnowszej.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt