MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
cc-by-sa-2.0 foto. mpd01605Komisja Europejska przygotowuje strategię współpracy Unii Europejskiej w dziedzinie badań i innowacji w ramach programu "Horyzont 2020" oraz zasady finansowania projektów naukowych w UE. W środę o grantach dla Polski rozmawiała w Brukseli minister nauki i szkolnictwa Barbara Kudrycka.

Studenci warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) podejmą własne badania społeczne razem z Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). Młodzi socjologowie zrealizują 10 do 12 badań rocznie, odnoszących się do gospodarki, zarządzania, życia społecznego i problemów młodzieży.

Komputer nie wyłączy artysty

Z prof. Zdzisławą Ludwiniak – kuratorem wystawy Grafika WIT w Muzeum Plakatu, i dr Anną Kłos – pełnomocnikiem dziekana ds. kierunku Grafika w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie rozmawia Marek Kuleta.


Jak co roku, Krakowski Salon Maturzystów cieszy się olbrzymią popularnością wśród małopolskich maturzystów. Zgromadzeni goście i młodzież zostali serdecznie powitani przez Waldemara Siwińskiego, prezesa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, prof. Andrzeja Manię, prorektora ds. dydaktyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Lecha Gawryłowa, dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Obecni byli prorektorzy wszystkich krakowskich uczelni akademickich oraz władze kuratoryjne.

Tysiące maturzystów ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego przyjechały na Salon Maturzystów, odbywający się tradycyjnie w gościnnych progach Uniwersytetu Szczecińskiego. Prezentacje uczelni i spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych, przyciągnęły na Salon młodzież ze stolicy województwa, a także m.in. z Kołobrzegu, Stargardu Szczecińskiego, Dziwnowa, Barlinka, Nowogardu, Goleniowa.

16 września 2012 Financial Times po raz ósmy opublikował światowy ranking studiów magisterskich z zakresu zarządzania – pierwsze miejsce ponownie zajął szwajcarski Universität St. Gallen.

– Ministerstwo Nauki będzie konsekwentnie wspierać studentów w walce o ich prawa – zapewniła w czwartek w Sejmie prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

W czwartek rozpoczął się w Warszawie największy z tegorocznych Salonów Maturzystów. Do gmachu Politechniki Warszawskiej ściągnęły tłumy maturzystów chcących zapoznać się z ofertami licznych uczelni z Polski i zagranicy.

Uczniowie IV klasy Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku przybyli na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski już o 7.30. – Bo chcieliśmy spokojnie dojechać, odebrać Informator i upewnić się, że nie zabraknie dla nas miejsca na wszystkich zaplanowanych spotkaniach. Klasa profesor Wioletty Żmijewskiej, matematyczki, wie od kolegów, którzy byli na Salonie Maturzystów w ubiegłym roku, że tu, po prostu, trzeba być, aby dobrze przygotować się do egzaminu i celnie wybrać kierunek dalszej nauki.

Rzeszowski Salon Maturzystów oficjalnie rozpoczął się 11 września o godz. 9.37 przecięciem wstęgi w nowoczesnej Auli V1 najnowszego budynku Politechniki Rzeszowskiej. Tego symbolicznego gestu dokonał prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej prof. Adam Marciniec, a uroczystość otwarcia uświetniły wystąpienia: Pełnomocnika Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Edukacji – Henryka Wolickiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Jacka Wojtasa, Dyrektora OKE Kraków – Lecha Gawryłowa i Koordynatora Salonu – Wojciecha Marchwicy.

MITJesień to tradycyjna pora publikowania głównych rankingów międzynarodowych. Według opublikowanego w dniu 11 września br. QS World University Rankings® najlepszą uczelnią na świecie jest amerykański Massachusetts Institute of Technology – słynny MIT. W tegorocznej edycji wyprzedził on University of Cambridge (Wielka Brytania) i Harvard University (USA). Więcej: www.topuniversities.com

Zdjęcie rodzinne członków Prezydium KRASP w kadencji 2012-2016. Fot. WUM.Zdjęcie rodzinne członków Prezydium KRASP w kadencji 2012-2016. Fot. WUM.

Od 1 września polskimi uczelniami kierują nowi rektorzy, wybrani na kadencję 2012-2016. Ich najwyższą reprezentacją jest Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, na czele której stoi prof. Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego.

Festiwal „Dozwolone do 21” / „UP  TO 21” to konkurs adresowany do młodych twórców filmowych poniżej 21 roku życia. Idea powstała w 1983 roku i zdobyła uznanie w środowisku młodych filmowców. Festiwal umożliwia przeniesienie amatorskich filmów na wielki ekran, a także integrację środowiska młodych filmowców oraz wymianę doświadczeń.

– Obowiązkiem dorosłych, jest ułatwiać młodym podejmowanie decyzji, pokazywanie różnych dróg i pomoc w dokonaniu właściwego dla nich wyboru – powiedziała Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej do śląskich maturzystów podczas ogólnopolskiej inauguracji Salonu Maturzystów Perspektywy 2012.

Wielkopolscy maturzyści jak zwykle tłumnie przybyli na Poznański Salon Maturzystów Perspektywy 2012, który został dziś otwarty na Politechnice Poznańskiej. Do Centrum Wykładowo-Konferencyjnego przyjechali uczniowie z Poznania i wielu innych miejscowości województwa wielkopolskiego.

Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas dokonała w piątek w Katowicach oficjalnej inauguracji ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2012.

Wczoraj nie tylko w Toruniu maturzyści mieli okazje odwiedzić Salony. Równocześnie w Gliwicach zainicjowany został Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2012.

Blisko 10 tysięcy uczniów, którzy w 2013 roku przystąpią do matury, odwiedziło już 6 września Salon Maturzystów w Gliwicach i Toruniu. Jutro, z udziałem Krystyny Szumilas, Ministra Edukacji Narodowej, odbędzie się ogólnopolska inauguracja Salonu Maturzystów Perspektywy 2012 na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Ruszyła kampania informacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2012. Szósta edycja Salonu rozpoczęła się dziś na Politechnice Śląskiej oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

wfkuTo już oficjalnie potwierdzone. Kolejna edycja Warszawskiego Festiwalu Kabaretów Uczniowskich odbędzie się 7 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół im. Stefana Batorego w Warszawie.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt