MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Na świecie trwa jeszcze pandemia koronawirusa, a Akademia Leona Koźmińskiego już rozpoczyna rekrutację na nowe studiach Executive MBA całkowicie po angielsku. To przykład antykruchości opisanej przez Nassima Taleba, charakterystycznej dla organizacji która nie daje się zdominować „czarnym łabędziom” (nieprzewidywalnym zjawiskom, takim jak np. pandemia) i błyskawicznie dostosowuje się do rzeczywistości.

Czas  izolacji to również czas weryfikacji umiejętności zawodowych. To właśnie teraz możemy zwłaszcza za pomocą narzędzi online ocenić nasze kompetencje a przy okazji  zastanawić się nad tym, jak je podnieść. Dlatego zachęcamy do rozwiązania DIMAQ TESTU, który pozwoli uzyskać  informację, jaki rodzaj certyfikatu z marketingu jest dla Ciebie rekomendowany – Basic czy Professional.

15 kwietnia rozpoczęła się rekrutacja w Collegium Civitas. W tegorocznej ofercie pojawiło się kilka interesujących nowości: Analityka i design internetowy, Bezpieczeństwo międzynarodowe i klimatyczne, Bezpieczeństwo gospodarcze. Analityka i zarządzanie, Digital marketing, Marketing idei i Manager HR.

„Partnerstwo dla uczelni”, ponad 1 mln zł na służbę zdrowia, bezpłatne wdrożenia dla szpitali to tylko niektóre działania podjęte przez Asseco w obliczu pandemii. O tych inicjatywach mówi Daniel Lala - wiceprezes Zarządu Asseco Data Systems.

Mimo że wciąż pozostajemy odseparowani od innych, tak naprawdę nie jesteśmy samotni. Wejdźmy wszyscy w tę przestrzeń pełną technologicznych możliwości i odkryjmy znów, jaką przyjemność zapewnia bycie gdzieś indziej niż tylko we własnym pokoju. Zapraszam was do przeżycia mądrych dni, pełnych wiedzy, inspiracji i budujących treści – tymi słowami dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” otworzyła pierwszy online’owy festiwal dla kobiet, Women in Tech Days 2020.

Brama odkażająca opracowana przez naukowców i absolwentów Politechniki Śląskiej znalazła się w finale międzynarodowego konkursu HEALING SOLUTIONS FOR TOURISM CHALLENGE. Wynalazek pokonał ponad 1100 zespołów, z ponad 100 krajów i znalazł się na liście 9 wygranych w konkursie o zasięgu międzynarodowym.

Na portalach społecznościowych, ale także w poważnych czasopismach, coraz częściej pojawia się określenie Zoom fatique, co można przetłumaczyć jako zmęczenie Zoom’em.

Kiedy planowaliśmy obecną kadencję władz Parlamentu Studentów RP, nikomu nie śniło się o wyzwaniach związanych z pandemią. Musieliśmy reagować „na gorąco” – i zrobiliśmy to już dzień po zawieszeniu zajęć na uczelniach, uruchamiając akcję „Student sam w domu”.

Do 8 czerwca - czyli o miesiąc dłużej - uczelnie publiczne i niepubliczne mogą się ubiegać o dofinansowanie w drugiej odsłonie konkursu "Uczelnia dostępna”. W konkursie NCBR 150 mln zł przeznaczono na dostosowanie oferty uczelni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Znamy już harmonogram tegorocznych matur. Egzaminy maturalne w tym roku rozpoczną się 8 czerwca, a wyniki mają być znane do 11 sierpnia. W związku z tymi zmianami przygotowaliśmy rekomendacje dla uczelni dotyczące tegorocznej rekrutacji na studia.

W jakim punkcie znajdą się uczelnie na świecie tej jesieni? Jak będą funkcjonować? Czy wrócą do stanu sprzed epidemii? Bryan Alexander, ekspert edukacyjny z Georgetown University przedstawia trzy możliwe scenariusze, w zależności od rozwoju sytuacji związanej z COVID-19.

Nawet w sytuacji zagrożenia epidemicznego musimy myśleć o przyszłości. Bardzo potrzebne jest teraz wyciągnięcie ręki do studentów zagranicznych, którzy spędzają czas w odosobnieniu.

Uczelnie i samorządy studenckie musiały zrezygnować z wielu wydarzeń, jednak trudno wyobrazić sobie rok akademicki bez Dnia Otwartego. To moment ważny zarówno dla osób, które wybrały daną uczelnię, jak i kandydatów i kandydatek na studia.

Najstarszy irlandzki uniwersytet Trinity College Dublin szacuje, że straty w obecnym roku wyniosą 40 milionów euro, zaś w kolejnym – 80 milionów euro. Łącznie uczelnie irlandzkie stracą setki milionów euro.

Do końca czerwca poznamy większość rektorów wybranych na kadencję 2020-2024.

Kiedy rok temu ruszał nasz projekt, absolutnie nie mieliśmy w planach zajmowania się cyberbezpieczeństwem w kontekście pandemii, nikt nie wyobrażał sobie nawet takiego scenariusza, jaki teraz mamy – opowiada dr hab. inż. Marcin Niemiec z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH), jeden z naukowców biorących udział w europejskim projekcie ECHO dotyczącym cybersecurity.

Prace nad szczepionką przeciw koronawirusowi prowadzone są intensywnie w co najmniej 100 miejscach na świecie, co więc sprawiło, że w centrum uwagi znalazły się badania prowadzone w Oxfordzie?

Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/prof-arkadiusz-mezyk-ponownie-rektorem-politechniki-slaskiej

Prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, obecny rektor Politechniki Śląskiej, ponownie został wybrany 28 kwietnia br. na stanowisko rektora PŚl. Był jedynym kandydatem. W wyborach wzięło udział 298 elektorów spośród 300 uprawnionych do głosowania. Minimalna liczba ważnie oddanych głosów potrzebna do wyboru wynosiła 151. Na prof. Arkadiusza Mężyka zagłosowały 252 osoby; 21 osób wstrzymało się od głosu, 25 było przeciw. Prof. Mężyk jest 17. Rektorem Politechniki Śląskiej. Wybory były prowadzone w sposób zdalny, z wykorzystaniem telewizji internetowej Politechniki Śląskiej i przy użyciu systemu głosowań zdalnych eSesja. 

Anna Pstrokońska studiuje na kierunku Media&Culture. Jak podkreśla, przejście na nauczanie zdalne odbyło się błyskawicznie i skutecznie, bo uczelnia już wcześniej korzystała z platform e-learningowych do kształcenia i egzaminowania. Jest jednak co najmniej jedno „ale”...

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej uruchomiła projekt „COVID-19: Strefa Wsparcia”, który powstał specjalnie z myślą o studentach i absolwentach. Pomoc obejmuje bezpłatne, indywidualne konsultacje online z wybitnymi ekspertami – wykładowcami Szkoły, którzy m.in. doradzają w zakresie zarządzania firmą, HR, komunikacji, przebranżowienia i zmiany zawodu oraz udzielają wsparcia psychologicznego.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt