MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Za nami 5-dniowy maraton online Kierunkowskaz Kariery. Przed nami - REKRUTACJA na uczelnie. Jak ją przejść step by step; jak się zarejestrować i do ilu uczelni warto aplikować?

Zamiast szkolnej ławki – laptop i włączona kamerka. Zamiast tablicy i kredy – klawiatura i myszka. Dla wielu nauczycieli i uczniów dobiega końca najtrudniejszy rok szkolny w ich życiu. Rok, w którym nauka przeniosła się do Internetu.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku (woj. pomorskie) aplikacja Cisco Webex została wdrożona „z marszu”, kiedy okazało się, że w związku z pandemią lekcje muszą być prowadzone zdalnie. Po trzech miesiącach można już powiedzieć, że zdała egzamin. 

Nauki ścisłe, rolnicze, weterynaryjne i leśne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kandydatów na studia. Jeśli chcesz mądrze zadbać w przyszłości i środowisko i klimat, jeśli chcesz być mistrzem w zawodach przyszłości związanych z naturą - koniecznie dołącz jutro do naszych bezpłatnych spotkań online. Posłuchaj rozmów o tym, co na preferowanych kierunkach i co po nich można robić zawodowo.

Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/prof-krzysztof-zaremba-nowym-rektorem-politechniki-warszawskiej

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, obecny dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, został 25 czerwca br. wybrany nowym rektorem Politechniki Warszawskiej. 

Collegium Civitas jest pierwszą polską uczelnią, która podpisała porozumienie z Instytutem ONZ do spraw Badań i Szkoleń (UNITAR). Podpisane 9 czerwca porozumienie określa zakres przyszłej współpracy, obejmującej m.in. szkolenia i programy studiów w dziedzinach, takich jak zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo międzynarodowe i praworządność.

Link: http://perspektywy.pl/rektorzy/article/prof-arkadiusz-wojs-nowym-rektorem-politechniki-wroclawskiej

Kolegium Elektorów PWr, podczas zebrania wyborczego 25 czerwca, wybrało prof. Arkadiusza Wójsa na rektora kadencji 2020-2024. Rektor elekt oficjalnie zacznie kierować uczelnią 1 września.

Za miesiąc, najwyżej dwa, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu zostanie przekształcona w Akademię Kaliską – zadeklarował w poniedziałek na konferencji prasowej w Kaliszu minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.

Od 7 do 10 lipca uczelnie partnerskie kampanii MNiSW realizowanej przez Perspektywy zaprezentują maturzystom swoją ofertę na rok akademicki 2020/21.

Przed nami ważne wydarzenie - Salon Maturzystów Perspektywy 2020 w hybrydowej formule - w formie tradycyjnej i online. Takie podejście pozwoli zwielokrotnić możliwość dotarcia do jak największej grupy przyszłych kandydatów na studia. Umożliwi również sprawdzenie się w nowych aktywnościach i efektywne wykorzystanie nowoczesnych sposobów prezentacji ofert uczelni.

Do 24 czerwca br. wybrano w sumie 98 rektorów, w tym 74 w uczelniach akademickich (na 108) oraz 24 w uczelniach zawodowych (na 34). W ciągu najbliższych tygodni poznamy prawie wszystkich JM nowej kadencji.

390 szkół wyższych, ponad 960 kierunków, zasady przyjęć na studia, a w części poradniczej: matura 2021, życie na studiach, Ranking Szkół Wyższych 2020, Ranking Kierunków Studiów 2020 (70 kierunków), prezentacje uczelni i kierunków, rekomendacje aktualnych studentów i absolwentów – to w największym skrócie  zawartość Informatora dla Maturzystów 2021. Publikacja, której 30. (!) jubileuszową edycję właśnie przygotowujemy ukaże się we wrześniu w formie tradycyjnej oraz e-booka i będzie towarzyszyć Salonowi Maturzystów Perspektywy 2020.

Analiza wersji angielskojęzycznych oficjalnych stron polskich uczelni była od początku jednym z zadań International Visibility Project, ale w wyniku pandemii COVID-19 waga tego zadania wzrosła. Jego celem nie jest jedynie doraźne zwrócenie uwagi na słabe lub mocne strony poszczególnych witryn, ale podniesienie tych stron na nowy poziom funkcjonalności – w związku z gwałtownie zmieniającymi się warunkami, w jakich działają uczelnie.

Pandemia koronawirusa zmusiła uczelnie do udoskonalenia narzędzi cyfrowych. Skala zapotrzebowania na zdalne nauczenie skokowo wzrosła - ocenił w środę minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.

Uniwersytet Cambridge, który naukę w jesiennym semestrze zamierza oprzeć na systemie nauki łączącej tradycyjne metody z nauką zdalną, dostrzegł pięć ważnych zalet nauki online.

Właśnie dowiedzieliśmy się, co dla studentów z Polski i innych krajów Unii Europejskiej oznacza w praktyce brexit. Przede wszystkim – koszty…

Chcesz być managerem? Interesujesz się socjologią lub psychologią? Ekonomia, psychologia, analiza danych big data, administracja, socjologia, e-biznes, zarządzanie zasobami ludzkimi – czy któryś z kierunków społecznych lub ekonomicznych jest tym, o którym myślisz w perspektywie studiów i kariery zawodowej?

Na publicznych uczelniach technicznych kobiety stanowią 36 proc. studentów, jednak nawet na tych uczelniach częściej decydują się one na studia w obszarach nietechnologicznych np. na kosmetologii. Wśród studentów kierunków informatycznych stanowią 15 proc. - wynika z raportu "Kobiety na politechnikach".

Coroczna gala Bizneswoman Roku organizowana przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką to finał największego i najstarszego konkursu w Polsce nagłaśniającego sukcesy przedsiębiorczych kobiet i promujący różnorodność w biznesie. Konkurs docenia osoby odważnie realizujące projekty biznesowe, naukowe i społeczne. W tym roku, w związku z pandemią, uroczysty finał XI edycji, podczas którego zostaną wręczone statuetki, po raz pierwszy w historii odbędzie się w Internecie. Najlepszą jedenastkę obejrzymy w najbliższą sobotę (27 czerwca) na www.polskatimes.pl i kanałach społecznościowych Fundacji o godz. 20.00.

Jak zostać lekarzem, położną, menagerem służby zdrowia? Planujesz studia na akademii medycznej? Zastanawiasz się, który z kierunków będzie dla Ciebie najwłaściwszy, który ma największy sens w świecie, w którym ochrona zdrowia ma coraz większe znaczenie? Już dzisiaj zobacz, co i dlaczego warto studiować!

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt