MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Zasadniczy wkład uczelni w poszerzanie perspektyw, od których zależą przyszłe losy młodych inżynierów, ujęte zostało w haśle: „Kierunek na przyszłość”. Uruchomienie witryny jest elementem premiery nowej identyfikacji wizualnej, która stanowi odpowiedź na zmieniający się świat oraz potrzeby nowoczesnej komunikacji z partnerami uczelni – pracownikami, naukowcami, studentami oraz środowiskiem biznesowym.

W Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej w tym roku akademickim jest mniej studentów z Białorusi. Promocja uczelni na wschodzie jest blokowana przez tamtejsze władze.

Rektorzy poznańskich uczelni publicznych podpisali list intencyjny w sprawie poznańskiego uniwersytetu federacyjnego.

Nieodłącznym elementem inauguracji roku akademickiego są immatrykulacje nowych studentów. Cieszy, że jest w tej grupie coraz więcej obcokrajowców. Są wśród nich nowi studenci Politechniki Śląskiej (zdjęcie powyżej): Salehe Anthony Mshana z Tanzanii, przyjęty na kierunek magisterski MSc Cognitive Technologies i Tanan Abdo Tahir z Etiopii, która będzie studiować na kierunku inżynierskim BSc Interdisciplinary studies: Control, Electronics, and Information Engineering (CEIE). Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk podkreślił, że jednym z głównych celów uczelni jest wzrost liczby obcokrajowców wśród studentów i doktorantów oraz pozyskanie wybitnych naukowców. Łącznie w Polsce na koniec grudnia 2020 było 84.689 studentów obcokrajowców (w tabeli podajemy po raz pierwszy ich charakterystykę wg krajów pochodzenia).

Uniwersytet Gdański został Członkiem Wspierającym Związek Pracodawców Polskie Forum Technologii Morskich (PFTM).

O roli sztucznej inteligencji w rozwoju nauki, o matematyce jako orężu w walce z pandemią, o druku 3D, a także... o inwestowaniu. W ramach Nocy Innowacji 2021 na PWr czekają wykłady, prezentacje i prelekcje, zarówno online, jak i stacjonarnie. Wstęp na wszystkie jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Na ścianie obok Centrum Dydaktyczno-Naukowego na placu Grunwaldzkim odsłonięty został dziś nasz uczelniany mural. Powstał on w ramach obchodów 70-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego i jest nie tylko piękną, edukacyjną ilustracją, ale też hotelem dla pszczół murarek.

24 września br. rektor Uniwersytetu Padewskiego JM prof. Rosario Rizzuto, w obecności JE Ambasador Polski Anny Marii Anders, podpisał Memorandum of Understanding pomiędzy uczelnią padewską a Uniwersytetem Opolskim.

Cyfrowa transformacja edukacyjna  nie polega na bezkrytycznym wprowadzaniu technologii, mówią eksperci biorący udział w IV Kongresie Edukacji. Nie polega także na przeniesieniu nauki na platformę online.

Chińscy studenci studiujący za granicą twierdzą, że muszą cały czas kontrolować to, co mówią publicznie i piszą w Internecie, co skłania wielu do autocenzury. Ci, którzy otwarcie kwestionują politykę chińskiego rządu, często spotykają się z karą.

30 września odbył się IV Kongres Edukacji, pod hasłem: Nowe perspektywy. Szersze horyzonty. Erasmus+ | EKS 2021-2027 Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w Polsce.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uroczyście zainaugurował 103 rok swojej działalności. Wydarzenie poprzedziło podpisanie listu intencyjnego dotyczącego federacji uczelni poznańskich. 

Czego oczekują dziewczyny w kwestii edukacji? Konkretów. Oraz tego, by móc samodzielnie decydować o tym, co jest dla nich ważne: w jakim kierunku się rozwijać, jakie studia wybrać, w jakiej branży budować karierę? Chcą odważnie i bez ograniczeń podejmować wyzwania, łamać stereotypy, przekraczać granice. I zmieniać zasady gry.

Tradycyjnie, w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej został uroczyście zainaugurowany nowy rok akademicki. Choć miniony rok nie był łatwy, uczelnia odniosła szereg sukcesów.

Nowy rok akademicki rozpoczął się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z udziałem najwyższych władz państwowych. Rektor SGGW, prof. Michał Zasada otrzymał symboliczny czek opiewający na prawie 5 mln złotych na wsparcie uczelni.

Część szwajcarskich uniwersytetów ogłosiło, że będzie wymagać certyfikatów dot. szczepienia przeciw COVID-19 w nowym roku akademickim.

Prof. dr hab. Stanisław Wrzosek, przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, powołał prof. dr. hab. Adama Budnikowskiego na przewodniczącego Rady Konsultacyjnej PKA.

Politechnika Śląska przystąpiła do porozumienia ustanawiającego Koalicję Na Rzecz Organizacji Zawodów Euroskills 2027 Polska.

Uczelnia Łazarskiego, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach wspólnie otwierają wspólnie nowy kierunek studiów podyplomowych - MBA w Ochronie Zdrowia.

Politechnika Warszawska została partnerem projektu Nowy Europejski Bauhaus. Zamierza zintensyfikować i poszerzyć współpracę w zakresie dydaktyki, badań i wdrożeń.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt