MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Uniwersytet Łódzki jest jedyną polską uczelnią, która zawarła formalne porozumienie ze Stowarzyszeniem Instytut Literacki KULTURA, spadkobiercą Instytutu Literackiego utworzonego w 1946 r. przez Jerzego Giedroycia.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu to pierwsza uczelnia w Polsce, która została członkiem globalnej organizacji OGC (Open Geospatial Consortium).

Naukowcy z całego świata, reprezentujący wszystkie dziedziny naukowe, mogą aplikować o dwuletnie pobyty badawcze w instytutach Polskiej Akademii Nauk. Stypendyści otrzymają miesięczne wynagrodzenie w wysokości ok. 2500 euro netto.

Prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, powołał zespół rektorski do spraw ekologii oraz kryzysu klimatycznego na kadencję 2020-2024. Do jego zadań będzie należeć m.in. integracja działań proekologicznych prowadzonych na uczelni.

Pakiet wolności akademickiej został pozytywnie zaopiniowany przez Komitet Stały Rady Ministrów – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Prof. dr hab. inż. Jacek Błażewicz z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PP z prestiżowym wyróżnieniem Chińskiej Akademii Nauk (Distinguished Scientist).

Gdański Uniwersytet Medyczny jest jednym z sygnatariuszy Polskiej Sieci Badań Klinicznych (PSBK). Porozumienie w sprawie uruchomienia Sieci podpisał 11 marca br. prezes Agencji Badań Medycznych dr Radosław Sierpiński. Podczas spotkania uczelnię reprezentowali: rektor prof. Marcin Gruchała, prorektor ds. klinicznych prof. Edyta Szurowska i dr Magdalena Leszczyńska-Wiloch, pełnomocnik rektora ds. badań klinicznych.

Politechnika Łódzka po raz kolejny przygotowała dla maturzystów arkusze matury próbnej z przedmiotów ścisłych. Wypełniając je online, uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę z matematyki, fizyki i chemii. Dostępny jest także sprawdzian z języka angielskiego, co jest nowością tegorocznej oferty.

Marcowe weekendy edukacyjne z Perspektywami są już na półmetku. Przed nami ostatni ich akord zaplanowany z myślą o maturzystach. Przed nami, 20 marca, sobota zaplanowana z myślą o maturzystach. Ostatni weekend miesiąca, 26-28 marca (piątek, sobota i niedziela), oddajemy kandydatom do szkół ponadpodstawowych i ich rodzicom

Studenckie Targi Pracy, odbywające się 16-18 marca 2021, to największe i najbardziej oficjalne wydarzenie tego typu na Uczelni, organizowane przez Samorząd Studentów SGH.

Sztuką nie jest dopasować się do systemu – sztuką jest zauważyć jego błędy i ograniczenia, a następnie je naprawić. Z takiego właśnie założenia wyszli polscy studenci, twórcy MedBiz Innovations. Łączą studentów z różnych kierunków – technologicznych, medycznych, biznesowych i im pokrewnych, aby wprowadzić na polskim rynku prawdziwą interdyscyplinarność. Są pierwszym w Polsce studenckim hubem innowacji, wychodzącym już teraz poza granice kraju oraz akademią, dzięki której studenci mogą nabyć umiejętności miękkie oraz zagłębić się w docelowy rynek.  

Wojskowa Akademia Techniczna znalazła się w czołówce publicznych uczelni technicznych pod względem wysokości wynagrodzenia absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia.

W tym roku akademickim po raz 12 przedstawiciele Niezależnego Zrzeszenia Studentów zachęcają rówieśników do podzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i społecznymi!

Maturzyści poświęcili część swojej soboty na spotkania na wirtualnym Salonie Szkół Wyższych Perspektyw! W ostatnią sobotę, 13 marca,  mieliśmy okazję poznania doświadczeń ponad 40 studentów z różnych kierunków technicznych, ścisłych i rolniczych z uczelni w całej Polsce. Te niesamowite motywacje i opowieści o studiach są inspiracją do dokonywania właściwych wyborów przez tegorocznych absolwentów.

Trzy lata temu, podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2018” na Politechnice Śląskiej, plan ściągnięcia do naszego kraju 100 tysięcy zagranicznych studentów wydawał się całkiem realny. Dziś już wiemy, że to się nie uda… Nie możemy w tym roku polecieć do Armenii, Gruzji, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Uzbekistanu, Indii, na Ukrainę i Białoruś, ale możemy – a nawet musimy! – spotykać się z przyszłymi studentami z tych krajów. Dlatego - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - startujemy z serią wirtualnych targów edukacyjnych „Study in Poland”, które odbędą się w krajach, z których co roku przyjeżdża do nas prawie 70 procent studentów zagranicznych w Polsce. Trzeba obecnie zrobić wszystko, co możliwe, aby jesienią nie nastąpiło drastyczne tąpnięcie w rekrutacji obcokrajowców.

Studenci zagraniczni wciąż przyjeżdżają do Szwajcarii pomimo pandemii koronawirusa. Wcześniejsze obawy uczelni, że jesienią zapisze się ich na studia mniej, nie spełniły się. Istotne jest to, że mogą oni nadal wjeżdżać do tego kraju.

Wydział Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku został przyjęty do prestiżowego grona członków PRME (Principles for Responsible Management Education) – inicjatywy ONZ na rzecz odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju.

Studenci z Indii są bardzo zainteresowani studiami za granicą. Na przeszkodzie stoją restrykcje związane z COVID-19. Mimo to zamierzają aplikować na uczelnie.

Dr hab. Krzysztof Filipow, prof. Uniwersytetu w Białymstoku z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych, otrzymał tytuł Profesora Honorowego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Hryhoryja Skoworody w Perejasławiu Chmielnickim na Ukrainie.

Prof. Piotr Hofmański, polski sędzia, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, został wybrany na prezesa Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt