MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Dr hab. Piotr Buła, prof. UEK – prorektor ds. projektów i współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie otrzymał tytuł doktora honoris causa Akademii Studiów Ekonomicznych w Mołdawii.

Gaudeaumus igitur („Radujmy się więc!”) zabrzmiało dziś dla 1,2 miliona polskich studentów, jednak rozpoczęcie roku akademickiego odbywa się w momencie, gdy liczba zakażeń COVID-19 dramatycznie rośnie, stawiając pod znakiem zapytania plany powrotu do studiów stacjonarnych. Wiemy zatem, jak zaczyna się ten rok akademicki, ale jego przebieg, i to już w najbliższych tygodniach, jest wielką niewiadomą.

Do Konsorcjum Naukowego Ad Astra przystąpiło Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Akcja skierowana jest do wszystkich członków społeczności Uniwersytetu Warszawskiego. Na kampanię składa się m.in. film promocyjny zachęcający do szczepień.

Politechnika Świętokrzyska, TAURON Nowe Technologie S.A. i EkoEnergia nawiązały współpracę na rzecz promocji zielonej energii i wdrażania nowych technologii w przemyśle energetycznym.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia pracuje z regionalnymi uczelniami nad koncepcją Strefy Nauki, która dopełniłaby w regionie katowicką Strefę Kultury.

Obradująca 27 września w Warszawie na posiedzeniu sprawozdawczo-wyborczym Rada Krajowa FSNT-NOT ponownie wybrała Ewę Mańkiewicz-Cudny na funkcję prezesa Zarządu Głównego FSNT-NOT.

Instytucjonalna integralność Polskiej Akademii Nauk, zwiększenie roli instytutów, optymalizacja struktury organizacyjnej i dążenie do doskonałości naukowej - to wspólne elementy trzech koncepcji przyszłości tej instytucji. Komitet Polityki Naukowej, kierowany przez prof. Marka Pawełczyka, opierając się na dyskutowanych w PAN propozycjach, opublikował stanowisko, będące zarysem „mapy drogowej” niezbędnych zmian.

Uff!!! Salon Maturzystów 2021 dojechał dzisiaj do ostatniej stacji, którą było spotkanie z młodzieżą z Wielkopolski.  Cieszymy się, że ten czas spędziło z nami ponad 20 tysięcy uczniów, a może znacznie więcej - w wykładach na temat majowych egzaminów uczestniczyły całe klasy, wspólnie oglądające wystąpienia ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Serdecznie dziękujemy Centralnej i Okręgowym Komisjom Egzaminacyjnym za ciekawą prezentację tych ważnych treści!

- Jesteście znakomitymi ambasadorami szkolnictwa zawodowego i branżowego. Pokazujecie, że umiejętności zawodowe to nie tylko pasja, ale też rywalizacja i możliwość reprezentowania Polski na szczeblu międzynarodowym – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, gratulując polskim medalistom oraz uczestnikom EuroSkills 2021.

Rektor uczelni-gospodarza - Politechniki Wrocławskiej prof. Arkadiusz Wójs i wicekurator dolnośląski Janusz Wrzal przywitali maturzystów na Salonie Maturzystów, który odbył się 28 września. Kampania Perspektyw dobiega końca, a egzamin maturalny rozpocznie się za niewiele ponad 7 miesięcy.

Przedstawiciele rządu, liderzy biznesu, studenci i licealiści spotkali się w Pałacu Staszica na drugiej edycji Our Future Forum, po to by rozmawiać o poprawie jakości polskiego szkolnictwa, a także o walce z drenażem mózgów i nierównościami w dostępie do edukacji na najwyższym poziomie.

Aż sześć z siedmiu nagród w Konkursie Filmów Krótkometrażowych – w tym Nagroda za Najlepszy Film  – powędrowało do trzech produkcji Warszawskiej Szkoły Filmowej podczas Młodej Gali 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Rektorzy Politechniki Łódzkiej i Politechniki Świętokrzyskiej przywitali maturzystów na Salonie Maturzystów, który odbył się 27 września. Do końca kampanii pozostały jeszcze dwa Salony, do egzaminu maturalnego - niewiele ponad 7 miesięcy.

Dr Karolina Pierzynowska z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego została laureatką prestiżowej międzynarodowej nagrody Future Science Future Star Award, która po raz pierwszy trafi do polskiej naukowczyni. Gratulujemy!

Konferencje naukowe zawsze były nieodłączną częścią życia akademickiego, krajowego, ale też, w coraz większym stopniu, międzynarodowego. Niejednokrotnie od merytorycznych sesji ważniejsze były przysłowiowe „coffee breaks”, podczas których spotykało się kolegów znanych tylko z publikacji, nawiązywało kontakty, szukało partnerów do grantów, inicjowało umowy o współpracy. W czasie pandemii konferencje, które mimo wszystko się odbyły, przybrały formę on-line.

Zapraszamy, w ramach programu IT FOR SHE, na  trzecie i ostatnie webinarium z cyklu “Akademia Edukatorów” - pod tytułem „Dziewczynki w technologiach & nauka dzieci”, które odbędzie się 21 października br. Podczas spotkania online dowiemy się m.in. jak wykorzystać potencjał kobiet pracujących w firmach technologicznych; jak wzbudzać aktywność na zajęciach online i z jakich narzędzi korzystać, aby zajęcia były interaktywne.

16 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej. Z tej okazji - w ramach programu Empowering Women in Agrifood (EWA) - przygotowaliśmy wyjątkowy Masterclass poświęcony zwiększaniu świadomości ekologicznej, budowaniu zrównoważonych firm oraz wzajemnej wymianie doświadczeń. 

W ramach programu wolontariackiego “IT for SHE Kids” tylko od lipca 2021 zrealizowaliśmy aż 35 projektów edukacyjnych w szkołach podstawowych z małych miejscowości i wsi. Do końca października 2021 do udziału w programie zgłoszonych jest jeszcze 27 projektów z całej Polski.

Prof. Janusz Kotowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym na Politechnice Śląskiej został przewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Sieci Łukasiewicz

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt