MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Już w piątek 17 lipca o godz. 11:00 odbędzie się uroczyste podsumowanie 21. Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020. Wydarzenie odbędzie się w formule tradycyjnej – w nowoczesnym i przestronnym Centrum Olimpijskim w Warszawie, przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. Obecni będą rektorzy najlepszych uczeni i wydziałów w Polsce oraz kierownictwo MNiSW z ministrem Wojciechem Murdzkiem na czele. Gala finałowa rankingu będzie też transmitowana w internecie.

Ogłoszone zostaną tradycyjnie trzy rankingi główne: Ranking Uczelni Akademickich (obejmujący 100 uczelni), Ranking Uczelni Niepublicznych (obejmujący 50 uczelni) i Ranking Publicznych Szkół Zawodowych (34 uczelnie) oraz szereg podrankingów w poszczególnych kryteriach i grupach uczelni.

Opublikowany zostanie też Ranking Kierunków Studiów – w nowej formule metodologicznej – obejmujący 70 najpopularniejszych kierunków (lub grup kierunków) studiów. Dodatkowymi kierunkami włączonymi do rankingu, w porównaniu z poprzednim rokiem, są „Filologia angielska” oraz „Lotnictwo i kosmonautyka”.

Ogłoszenie wyników rankingu odbywa się w tym roku później niż zazwyczaj, z racji przesuniętego o kilka miesięcy przez MNiSW z powodu pandemii terminu przesyłania przez uczelnie danych do POL-on, będącego podstawowym źródłem wykorzystywanym w rankingu. Zarazem jednak Kapituła Rankingu, analitycy „Perspektyw”, pracownicy OPI i UPRP  dołożyli wysiłków, aby wyniki rankingu – adresowanego do kandydatów na studia – dotarły do osób zainteresowanych w okresie pomiędzy zakończeniem pisemnych egzaminów maturalnych, a wydaniem świadectw dojrzałości (zaplanowanym na 11 sierpnia). Ułatwi to abiturientom dokonanie opartego na rzetelnych informacjach wyboru studiów.

Uwaga: Pełne wyniki rankingu opublikowane zostaną w miesięczniku edukacyjnym „Perspektywy”, a także pojawią się - tradycyjnie – już o północy z 16 na 17 lipca na platformie: www.ranking.perspektywy.pl

Bezpośrednia transmisja internetowa z uroczystej Gali Rankingu prowadzona będzie na stronie: www.perspektywy.pl – 17 lipca, początek o godz. 11:00.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt