Sześć łódzkich uczelni publicznych zrzeszonych w Łódzkim Partnerstwie Akademickim po raz pierwszy w historii wspólnie zainaugurowało nowy rok akademicki. Uroczystość z udziałem władz Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, a także naukowców, doktorantów, studentów i zaproszonych gości odbyła się w sali Filharmonii Łódzkiej.
Dla ponad miliona dwustu tysięcy studentów polskich uczelni pierwszy tydzień października to czas powrotu na uczelnie. Wspólnoty akademickie witają na uroczystych inauguracjach nowo przyjętych studentów. Jest uroczyście i podniośle, a wykłady inauguracyjne wygłaszają wybitni naukowcy, często z zagranicy.
Rok kolejny, ale dla nas nowy i nieprzewidywalny, choć wszyscy mamy nadzieję, że będzie udany, bezpieczny i zdrowy. I gdy dziś otwiera przed nami szeroko drzwi, zapraszając do podjęcia nowych wyzwań, wierzymy, że już niebawem wystartują innowacyjne projekty i interdyscyplinarne badania, a młodzież, pod czujnym okiem swych nauczycieli, rozpocznie podróż w fascynujący świat nauki. Ten zapał i towarzyszące nam dziś pełne ufności oczekiwanie na to, co nadchodzi, to emocje, napędzające do aktywnego działania. Chciałoby się zatem zakrzyknąć: chwilo trwaj! aby ten entuzjazm i optymizm pozostał w nas jak najdłużej – powiedział Rektor SGGW, prof. dr hab. Michał Zasada podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego, która odbyła się 29 września 2023 r. w Auli Kryształowej.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności