Większość holenderskich uniwersytetów przestała aktywnie rekrutować zagranicznych studentów. Zamiast tego uczelnie koncentrują się na dostarczaniu informacji potencjalnym studentom, którzy się do nich zwracają. Powodem są m.in. przepracowane kadry, brak mieszkań studenckich i zbyt duże grupy studentów na zajęciach.
Warunkiem koniecznym (ale niewystarczającym) do podjęcia studiów jest posiadanie świadectwa dojrzałości. Na wielu uczelniach to jednak nie wystarczy – przyjmują tych, którzy uzyskali odpowiednią liczbę punktów ze wskazanych przedmiotów. Olimpijczycy (finaliści i laureaci olimpiad zwalniających z egzaminu maturalnego wskazanych przez uczelnię) przyjmowani są w pierwszej kolejności. Niektóre uczelnie organizują też własne konkursy, w których nagrodą jest indeks.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności