
We Wrocławiu rozpoczęło się Biennale Młodej Sztuki Europejskiej (Jeune Création Européenne), wystawa promująca aktualne trendy w młodej sztuce. Polscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć prace 56 artystów z Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Francji, Polski, Łotwy i Danii. Dla zwiedzających wystawa będzie dostępna do 31 lipca. W Polsce organizatorem wydarzenia jest wrocławska Galeria Miejska.

To tu odwiedzisz dalekie planety pozasłoneczne, podczas prowadzonego na żywo pokazu 3D poszukasz różnych przejawów życia w kosmosie. Może chcesz posłuchać koncertu pod gwiazdami lub pod gołym niebem, przez prawdziwy teleskop zobaczyć deszcz perseidów? W planetarium codziennie znajdziesz wiele różnych pokazów: dla oczekujących przygody, nieziemskiego przeżycia, ale też chwili idealnie spokojnego podziwiania świata.

Politechnika Łódzka, Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta raz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają na międzynarodową konferencję Rola kobiet w nauce - tradycja Marii Skłodowskiej-Curie, która odbędzie się w dniach 29-30 września w Łodzi. Spotkanie będzie poświęcone dyskusji na temat obecności i sukcesów kobiet w różnych dziedzinach nauki. Dane statystyczne pokazują, że chociaż połowa osób otrzymujących stopień doktora w dziedzinach nauki i technologii to kobiety, to reprezentują one jedynie jedną piątą wszystkich profesorów.

Z dniem 27 czerwca 2016 roku Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska, mocą decyzji wydanej przez Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów, po zasięgnięciu opinii Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Tym samym uczelnia uzyskała status uczelni akademickiej.

27 czerwca br. minister edukacji Anna Zalewska wyjawiła założenia reformy edukacji, w tym najważniejszej tego dnia decyzji o nowej strukturze szkolnictwa, która ma ruszyć od września 2017 roku, a w pełni będzie funkcjonować od roku szkolnego 2022/2023. Prezentacja "Uczeń. Rodzic. Nauczyciel - dobra zmiana", podsumowująca półroczną debatę o najistotniejszych problemach polskiej edukacji odbyła się w Toruniu. Szefowa MEN wybrała to miasto, bo jak wyjaśniała, to tam rozpoczął się ruch w obronie gimnazjów. I inicjatorzy tego ruch pierwsi dowiedzieli się, że jednak gimnazjów nie obronili. Od 2017 roku ma być tak:
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności