Uczniowie klas trzecich będą drugim rocznikiem piszącym egzamin gimnazjalny w nowej formie. Oprócz struktury poszczególnych części egzaminu najważniejszą zmianą jest wprowadzenie podziału części z języka obcego na poziom podstawowy i rozszerzony. Pierwszy poziom dedykowany jest uczniom, którzy naukę języka rozpoczęli dopiero w I klasie gimnazjum, natomiast rozszerzenie przewidziano dla uczniów, którzy w gimnazjum kontynuowali naukę rozpoczętą w szkole podstawowej.
Harmonogram części egzaminu:
13 listopada (wtorek) – historia i wos oraz język polski
14 listopada (środa) – przedmioty przyrodnicze oraz matematyka
15 listopada (czwartek) – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym i rozszerzonym
Wszystkim gimnazjalistom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki. To świetna okazja by zorientować się w swoich umiejętnościach.
Do nauki można wykorzystać:
Przygotowane przez CKE próbne arkusze egzaminacyjne
Arkusze z zeszłorocznego egzaminu
Arkusze z zeszłorocznego próbnego egzaminu
Dodatkowe materiały przygotowane przez Instytut Badań Edukacyjnych


