Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce i biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji. Projekt realizowany jest przy wsparciu ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Konkurs składa się z trzech etapów, z czego dwa pierwsze etapy realizowane są za pośrednictwem platformy internetowej. Ostatni etap ma wymiar praktyczny i polega na rozwiązaniu case’ów biznesowych w zespołach.
I etap – szkolny: 1 marca – 3 marca 2017
II etap – okręgowy (wojewódzki): 14 marca 2017
III etap – finał (ogólnopolski) marzec/kwiecień 2017
W trakcie Finałowej Gali Ogólnopolskiej w Łodzi w kwietniu 2017 r. trzy zwycięskie zespoły otrzymają nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy.
Strona internetowa projektu: www.olimpiada.org.pl


