Do rywalizacji w 43 edycji Olimpiady przystąpiło ponad 8 tys. zawodników z ponad 400 szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów w całym kraju. Po dwustopniowych eliminacjach, najlepsi zakwalifikowali się do zawodów we Wrocławiu.
Zawody finałowe były dwudniowe. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu zadań a także problemu technicznego w grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej.
Zwycięzców poznamy w maju po sprawdzeniu prac. Podsumowanie i zakończenie 43 edycji OWT odbędzie się 27 maja w Warszawskim Domu Technika. Najlepszy z laureatów otrzyma dyplom z numerem 845. Tylu bowiem laureatów wyróżniono w tej Olimpiadzie od jej powołania w 1973 roku.


