Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie postanowiła wykorzystać tę informację i wyszła z inicjatywą akcji #BądźjakNewton. Zadanie polega na tym, by podzielić się osiągnięciami naukowymi, do jakich doszło w czasie przymusowej kwarantanny. W akcji nie liczy się skala (może to być zarówno skonstruowanie fenomenalnego pojazdu przeszłości, jak i przeczytanie – w końcu! – zaległych notatek z wykładów), to ma być osiągnięcie, z którego jego autor jest dumni. Co trzeba zrobić? Wystarczy na Instagramie zamieścić zdjęcia z hasztagiem #BądźjakNewton.
Akcja jest otwarta dla wszystkich uczelni w Polsce.


