Pierwszy scenariusz zakładał 30-minutowy dyżur w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, podczas którego zespół musiał udzielić pomocy pacjentowi po urazie głowy będącemu pod wypływam alkoholu, kobiecie z bólem brzucha, u której w trakcie podawania leku rozwija się reakcja alergiczna, pacjentowi z bólem w klatce piersiowej i dusznością oraz czwartemu, z obrzękiem płuc. W kolejnym zadaniu studenci musieli wykazać się nie tylko wiedzą medyczną, ale także empatią i umiejętnością komunikowania trudnych wiadomości. Zadaniem zespołu była bowiem opieka nad pacjentem po ciężkim wypadku oraz przekazanie rodzinie informacji o złych rokowaniach i poruszenie tematu oddania narządów pacjenta do przeszczepu. W trzecim zadaniu zespół był wezwany do 6-letniego dziecka po wypadku na rowerze. Zadaniem zespołu było prawidłowe zbadanie pacjenta, rozpoznanie obrażeń głowy i nasilających się zaburzeń świadomości oraz opieka nad pacjentem i obecną na miejscu zdarzenia matką.
Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Śląski Uniwersytet Medyczny podczas ogólnopolskich zawodów w Gdańsku.


