REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Dawniej o kosmicznych podróżach i spotkaniu innych istot rozumnych marzyli tylko fantaści. Dziś obserwujemy dalekie planety, wysyłamy ku nim kosmiczne pocztówki i nasłuchujemy sygnałów wysłanych przez reprezentantów pozaziemskiego życia. A ta podróż – jak każda inna – rozpoczęła się od małego kroku: spojrzenia w niebo. Podnosząc oczy w ciągu dnia oglądamy życie codzienne: chmury, ptaki i Słońce. Nocą spoglądamy na daleki świat. Niebo jest piękne i spokojne, ale też tajemnicze i odrobinę niebezpieczne. Czy za chwilę wybuchnie daleka supernowa? Pojawi się olśniewająca kometa? Błyśnie spadająca gwiazda? Spoglądamy, dołączając do miliardów ludzi sprzed wieków i dziś, którzy również zechcieli podnieść głowę ku gwiazdom. Wizyta w planetarium zachęca do spojrzenia w niebo. Do własnych odkryć i zachwytu nad Kosmosem.

Do zobaczenia w Niebie Kopernika.

Zobacz „Na szydłach marzeń”, film  opowiadający o historii lotnictwa  http://www.kopernik.org.pl/planetarium/na-skrzydlach-marzen/

Przeczytaj też  ciekawe wywiady z naukowcami, z którymi można spotkać się w planetarium Niebo Kopernika:

http://www.kopernik.org.pl/planetarium/prosto-z-nieba/