Udało się! W pandemicznej rzeczywistości, w dystansie społecznym, a jednak razem, w ogromnym tłumie uczestników z całego świata dzięki technologii przeprowadziliśmy z sukcesem największą w Europie konferencję dla kobiet w technologiach. Panie i Panowie, Perspektywy Women in Tech Summit 2020 dobiegł końca, ale zostaje z nami nadzieja, wiedza i inspiracja, które dzięki temu wydarzeniu wszyscy zyskaliśmy.
Pełen emocji – taki był wieczór 8 grudnia w czasie Perspektywy Women in Tech Summit 2020, największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach. Byliśmy razem, choć wirtualnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Społeczna izolacja wymuszona przez pandemię nie okazała się przeszkodą, by wspólnie inspirować się, cieszyć, a nawet… tańczyć w czasie połączenia na Zoomie ze studiem w warszawskim Digital Knowledge Village, w którym rej wodziła gorąca Dunia Pacheco.
W Warszawie ogłoszone zostały wyniki Europejskiego Rankingu Studiów Inżynierskich (European Ranking of Engineering Programs), w skrócie EngiRank. Jest to pilotażowa wersja rankingu, który jako pierwszy w tym obszarze nie jest "wyciągiem" z ogólnego rankingu szkół wyższych, lecz opiera się na wskaźnikach ważnych dla edukacji inżynierskiej, mającej na celu kształcenie kompetentnych i kreatywnych inżynierów świadomych skutków społecznych swoich działań. Ranking obejmuje uczelnie i programy inżynierskie w uczelniach 13 krajów tzw. Nowej Europy, czyli tych, które przystąpiły do Unii Europejskiej w roku 2004 i później.
8 grudnia o 9.00 rozpoczęła się największa w tej części Europy konferencja dla kobiet w technologiach Perspektywy Women in Tech Summit 2020. Jej trzecia edycja odbywa się, z konieczności, online, co jednak pozwala dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców na całym świecie. - Rok 2020 jest dziwny i bardzo trudny. Dlatego tym bardziej potrzebujemy nadziei, inspiracji i technologii – powiedziała w czasie uroczystości otwarcia dr Bianka Siwińska, pomysłodawczyni Summitu
Profesor Bartosz Karaszewski, kierownik Katedry Neurologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ordynator Kliniki Neurologii Dorosłych z Centrum Udarowym Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku zwyciężył w 12. edycji konkursu Złoty Skalpel, organizowanego przez redakcję Pulsu Medycyny. Kapituła, w skład której weszli wybitni przedstawiciele z różnych dziedzin medycyny, najwyżej oceniła projekt dotyczący opracowania i wdrażania nowych systemowych rozwiązań terapeutycznych w ostrych udarach mózgu w Polsce oraz nowatorskiej metody leczenia udaru niedokrwiennego.
Jak zachęcać młodych ludzi do kariery w świecie nauki? Jak pokazuje ostatnia edycja raportu 3M „State of Science Index”, aż trzy czwarte Polaków oczekuje od państwa lepszego dostępu dla kobiet do kształcenia w zakresie nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki. Jednocześnie, choć nasza wiara w osiągnięcia naukowe systematycznie rośnie, to nawet co piąta osoba deklaruje, że już na etapie szkoły podstawowej została skutecznie zniechęcona do dalszego rozwoju w zakresie nauk ścisłych. Jak zatem skutecznie wspierać rozwój młodych w obszarze STEM? Te i inne zagadnienia pogłębią eksperci i ekspertki m.in. z 3M w trakcie najbliższej edycji wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit w dniach 8-9 grudnia 2020.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności