
Zakończyły się czterodniowe zmagania uczniów w ramach XIX Zimowych Igrzysk Szkół Niepublicznych. Zawody zostały rozegrane w dniach 4-7 marca. Na stokach, trasach biegowych i torach łyżwiarskich rywalizowało prawie 800 uczniów, a dopingowało ich drugie tyle nauczycieli i rodziców. Zwycięzcy otrzymali medale i statuetki zaprojektowane przez znaną zakopiańską artystkę, Lidię Rosińską-Podleśny. Organizatorem Igrzysk, było Samodzielne Koło Terenowe nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

W sobotę w PKiN pojawiły się zarówno grupy młodych ludzi, jak i całe rodziny, poszukujące szkół, kursów i studiów. Duże zainteresowanie wzbudził warsztat „Usamodzielnij się!”, podczas którego maturzyści mogli się dowiedzieć, jak zdobyć pieniądze na studia i utrzymanie. Grażyna Raszkowska prowadząca to spotkanie jeszcze długo po jego zakończeniu odpowiadała na pytania uczestników.
© 2026 Perspektywy.pl O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki | Ustawienia prywatności