MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Jeszcze do 31 lipca maturzyści i absolwenci studiów licencjackich, którzy poszukują uczelni cenionej przez pracodawców, mogą składać podania do WSIiZ w Rzeszowie. To ostatni dzień rekrutacji na studia I i II stopnia i szansa na stypendium od 1. semestru.

Wszyscy kandydaci, którzy złożą podanie na studia do 31 lipca mogą starać się o „stypendium od początku studiów”. W tym roku uczelnia przyzna ich nawet 1000! Aby zdobyć stypendium, kandydaci na studia I stopnia muszą 5 sierpnia napisać test z wiedzy ogólnej. W przypadku kandydatów na studia II stopnia decyduje wysokość średniej z toku studiów.

W tym roku podobnie, jak w ubiegłych, powodzeniem cieszy się informatyka, która na studiach I stopnia jest kierunkiem zamawianym, czyli kluczowym dla gospodarki, po którym łatwo znaleźć dobrą pracę. Studentom przysługuje stypendium ministra pokrywające 100% czesnego.

Pracodawcy poszukują wykwalifikowanych informatyków. Na jednego absolwenta tego kierunku w Biurze Karier WSIiZ przypadają ponad 4 oferty zatrudnienia – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Oblegane są licencjackie studia anglojęzyczne Aviation Management (zarządzanie lotnictwem), które WSIiZ prowadzi jako jedyna uczelnia w Polsce. Studia prowadzone pod patronatem Lufthansy przygotowują wykwalifikowane kadry sektora lotniczego. Według prognoz Urzędu Lotnictwa Cywilnego w najbliższych 15 latach  może ich brakować w Polsce nawet około 25 tys.

Dużym zainteresowaniem cieszy się nowość: filologia angielska ze specjalnością tłumaczeniową z językiem chińskim. Studia zapewnią biegłą znajomość języków: chińskiego i angielskiego, cenną m.in. w międzynarodowym biznesie. Studenci otrzymają szansę wyjazdu na semestr lub rok do chińskiej uczelni na bezpłatny, intensywny kurs języka chińskiego.

Kandydaci wybierają też chętnie licencjackie studia finanse i rachunkowość prowadzone w języku polskim lub angielskim. W profesjonalnym laboratorium finansowym studenci odbywają zajęcia praktyczne, m.in. przeprowadzają symulacyjne operacje finansowe.  Anglojęzyczne studia wykształcą specjalistów z sektora transportu i logistyki, kluczowego dla strategii Europa 2020. WSIiZ wygrała grant na prowadzenie tych studiów, który umożliwi studentom udział w gratisowych szkoleniach i warsztatach i darmowe podręczniki – podkreśla rzecznik WSIiZ.

W najnowszym raporcie opublikowanym przez magazyn edukacyjny „Perspektywy”, WSIiZ utrzymuje pozycję lidera w Polsce pod względem międzynarodowości! Jest uczelnią najchętniej wybieraną na Podkarpaciu i znajduje się w krajowej czołówce  najczęściej wybieranych szkół wyższych. Z kolei w rankingu WPROST dotyczącym preferencji pracodawców uczelnia zajęła wysokie 5. miejsce w Polsce.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt