MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

artykuł sponsorowany

We współczesnym świecie umiejętność posługiwania się językiem angielskim to podstawa. Studia magisterskie w nowo otwartym multimedialnym Centrum Języków Obcych na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach dają możliwość opanowania języka angielskiego na najwyższym poziomie oraz zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności w specjalizacji translatorskiej oraz nauczycielskiej.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego dostosowuje kształcenie do wymagań i potrzeb obecnego rynku pracy. Filologia angielska stacjonarna i niestacjonarna drugiego stopnia ukierunkowana jest pomimo wszystko na sektor biznesowy, koncentrując się na jego międzynarodowym charakterze oraz wynikającym z tego zapotrzebowaniu na umiejętności językowe – zarówno w zakresie bezpośrednich kontaktów biznesowych, jak i wykonywania wielu tłumaczeń. Stąd propozycja specjalności Filologia angielska z translatoryką oraz Filologia angielska o specjalności nauczycielskiej. Zdobyta wiedza i umiejętności umożliwiają absolwentowi studiów drugiego stopnia podjęcie pracy zawodowej w biurach tłumaczeń, wydawnictwach, turystyce, w redakcjach czasopism oraz w sektorach biznesu i usług wymagających doskonałej znajomości języka angielskiego.

Jak podkreśla Dyrektor Instytutu Filologii Obcych dr hab., prof. UJK Kazimierz Luciński podczas czterosemestralnego kształcenia w Centrum Języków Obcych przy ul. Świętokrzyskiej dzięki najnowocześniejszej bazie dydaktycznej będzie można skorzystać z interaktywnych metod nauczania. – Naszym studentom proponujemy m. in. multimedialne przedstawianie zagadnień problemowych, Game Play, Role Play oraz konwersacje z zapraszanymi gośćmi z zagranicy. Przedmioty realizują doświadczeni nauczyciele akademiccy z wieloletnią praktyką, w tym m.in. tłumaczeniach zarówno przysięgłych, literackich, czy też symultanicznych, konsekutywnych i specjalistycznych – tłumaczy prof. Luciński. Zajęcia na studiach niestacjonarnych będą odbywały się trzy razy w miesiącu: w soboty i w niedziele.


Katarzyna Drozdowska studentka III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej UJK, uczestniczka projektu „Progres – Program Rozwoju: Gospodarka-Edukacja-Sukces”. Publikacja artykułu współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt