REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


W imieniu Komitetu Sterującego mam przyjemność zaprosić Państwa na IV Środkowoeuropejskie Forum Technologicznego CETEF’24, które odbędzie się w dniach 18 i 19 listopada 2024 roku w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Główną ścieżką tematyczną  tegorocznego CETEF będą  problemy  międzynarodowej współpracy naukowej i przemysłowej we wschodzących  i przełomowych technologiach.

Prof. Jerzy Buzek, Przewodniczący Komitetu Sterującego CETEF`24

Europa wniosła szczególny wkład do rozwoju nauki i technologii. To w tej części świata odbywały się pierwsze rewolucje przemysłowe, to w Europie rodziły się rewolucyjne teorie będące fundamentem współczesnej nauki. W ostatnich dziesięcioleciach obserwujemy jednak przesuwanie się frontu badań technologicznych do innych części świata.   Dalszy rozwój zaawansowanych technologii i  przemysłu wysokiej techniki wymaga ogromnej koncentracji kapitału intelektualnego, materialnego i finansowego, przekraczającej możliwości wielu małych, a nawet średnich europejskich gospodarek narodowych. Nieodzownym warunkiem utrzymania przez Europę czołowego miejsca, w szczególności w naukach technicznych, jest  rozwój współpracy  naukowej i technologicznej oraz finansowej krajów Unii, tworzenie międzynarodowych zespołów badawczych, w szczególności w technologiach warunkujących osiągnięcie celów transformacji cyfrowej i energetycznej.

Nad tym jak umocnić i uczynić bardziej efektywną  europejską współpracę naukowo-techniczną, jak zwiększyć w niej udział krajów Europy środkowo-wschodniej, dyskutować będą w trakcie dwudniowych obrad CETEF’24 politycy, menedżerowie, naukowcy i technolodzy reprezentujący te kraje.  Jestem głęboko przekonany, że obrady CETEF’24 wniosą cenny wkład do doskonalenia instrumentów europejskich programów rozwoju innowacji i badań oraz przyczynią się do  rozszerzenia  międzynarodowej współpracy i nawiązania wielu osobistych kontaktów.

Wszystkim uczestnikom CETEF’24 życzę owocnego spotkania.

To dla nas wielki zaszczyt zaprosić Państwa na IV Środkowoeuropejskie Forum Technologiczne – CETEF’24, które odbędzie się w Krakowie w dniach 18–19 listopada 2024 r., w przeddzień Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Dwudniowy program Forum został w tym roku wzbogacony o wizyty studyjne do czołowych krakowskich centrów badawczych oraz międzynarodowe spotkanie networkingowe Horizon Europe Matchmaking Event. W tegorocznej edycji zapraszamy na siedem technologicznych konferencji dziedzinowych, których tematyka obejmuje zakres od innowacyjnych technologii transformacji energetycznej, przez innowacje w automatyce, robotyce i sztucznej inteligencji, technologie kosmiczne i satelitarne, innowacje w biotechnologiach, aż po inżynierię materiałową, technologie rolno-spożywcze oraz innowacje społeczne w technologiach.

Tegoroczna edycja Forum, cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem środowiska wysokich technologii, o czym świadczy rekordowa liczba Partnerów tego wydarzenia. Miło nam, że do współpracy przystąpiły zarówno firmy high-tech, jak i czołowe uczelnie i instytuty badawcze, a także organizacje reprezentujące doświadczone grono inżynierów, doktorantów oraz młodych naukowców, zarówno z Europy, jak i spoza niej. W szczególności cenimy sobie bezpośrednie zaangażowanie w przygotowanie Forum Prezydenta Miasta Krakowa, które stawia na start-upy i rozwój technologiczny. Po raz pierwszy w historii, Partnerem Medialnym Forum jest wpływowa sieć Science|Business zajmująca się tematyką polityki badawczo-innowacyjnej i Programami Ramowymi Unii Europejskiej.

To co wyróżnia Środkowoeuropejskie Forum Technologiczne – CETEF’24 spośród innych międzynarodowych konferencji to skupienie się na technologiach przemysłowych, otwartość na świat, włączenie środowiska młodych innowatorów, debata na ukształtowaniem kolejnego 10. Programu Ramowego UE i budowanie osobistych kontaktów między partnerami do podejmowania wspólnych projektów europejskich. Wyrażamy nadzieję, że wysokiej klasy specjaliści skupieni wokół CETEF’24 wskażą drogę i przygotują scenariusz działania dla rozwoju technologicznego Europy.

Za Państwa sprawą w listopadzie 2024 r. Kraków stanie się europejską stolicą zaawansowanych technologii i przemysłu jutra. Mamy nadzieję, że wymiana pomysłów i doświadczeń będzie owocna.

Do zobaczenia!

Dr inż. Zygmunt Krasiński

Prezes
Polskiej Izby Gospodarczej
Zaawansowanych Technologii

Ewa Mańkiewicz-Cudny

Prezes Zarządu
Federacji Stowarzyszeń
Naukowo-Technicznych
Naczelna Organizacja
Techniczna

Prof. Piotr Jedynak

Rektor
Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prof. dr hab. inż. Jerzy Lis

Rektor
Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica
w Krakowie

OKRĄGŁY STÓŁ TRANSFORMACJI ENERGETYCZNEJ i DWA DNI INTERAKTYWNEJ WYMIANY DOŚWIADCZEŃ

Celem Forum jest stworzenie międzynarodowej platformy do dyskusji nad polityką europejską w zakresie rozwoju dziedzin techniki mających decydujące znaczenie dla sukcesu transformacji cyfrowej i energetycznej, a także inspirowanie sieci partnerskich do realizacji dużych projektów europejskich w zakresie wysokich technologii oraz zaprezentowanie potencjału technologicznego i badawczego Polski i regionu w zakresie realizacji  projektów rozwojowych Unii Europejskiej.

Przewidujemy udział ponad 1000 wybitnych przedstawicieli nauki i przemysłu przedstawicieli dostawców i użytkowników końcowych technologii, organizacji naukowych, stowarzyszeń inżynierskich, instytucji rządowych i finansowych z 16 krajów Europy Środkowej, w tym osobisty udział Komisarza UE ds. Innowacji i Badań Naukowych oraz Przewodniczącego Komitetu Przemysłu, Badań i Energii Parlamentu Europejskiego.

 

 

 

 

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!