MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

QL Niezależny Festiwal Filmowy to nowa inicjatywa filmowa w regionie zainaugurowana przez Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.  Po raz pierwszy tego typu impreza dedykowana jest szczególnie młodym, utalentowanym, niezależnym twórcom i amatorom.

Zabrzański Festiwal Filmowy QL będzie nowatorskim wydarzeniem społecznym i kulturalnym organizowanym tej jesieni na Śląsku. Nowoczesna koncepcja zapewni wydarzeniu wyjątkowy charakter, a także szeroką widownię. Imprezy towarzyszące odbywać się będą w trzech miastach regionu Śląskiego: Katowicach, Sosnowcu oraz Zabrzu.

Inicjatywa promować będzie kulturę, sztukę filmową i kinematografię wśród społeczeństwa regionu, popularyzować amatorską i niezależną od komercyjnych instytucji twórczość filmową oraz promować Górny Śląsk jako region, w którym zawsze istniała kultura wysokiej jakości.

O Festiwalu

QL Niezależny Festiwal Filmowy organizowany jest po raz pierwszy.Pomysł powstał podczas tworzenia nowego wydziału w Zabrzu: Mediów, Aktorstwa i Reżyserii oraz kierunków studiów: Reżyseria oraz Realizacja Obrazu Filmowego Telewizyjnego i Fotografia.

Festiwal składać się będzie z 4 głównych kategorii filmowych z jednoczesnym podziałem każdej kategorii na: Film Polski i Film Zabrzański. W trakcie festiwalu odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących, które stanowią okazję do spotkań ze światowej klasy artystami z dziedziny filmu, wymiany poglądów, prezentując ten ważny i wartościowy obszar kultury.

Cele Festiwalu

Celem nadrzędnym Festiwalu Filmowego QL jest promocja kultury i sztuki na Górnym Śląsku i Zagłębiu wyrażonej poprzez kinematografię, a w szczególności wśród mieszkańców Zabrza.

Impreza w swoim założeniu ma także promować utalentowanych i niezależnych młodych twórców filmowych, poruszać aktualne problemy nurtujące społeczeństwo, popularyzować Górny Śląsk w Polsce, jako region, nowoczesny, wysoko rozwinięty kulturowo z dużym potencjałem rozwoju, prowokować do wymiany poglądów i dyskusji w środowiskach filmowych oraz promować sztukę filmową i multimedia, jako nośnik wartościowych treści i ważnego narzędzia edukacyjnego.

Więcej informacji na www.qlfestival.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt