MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Jak w ciekawy sposób wytłumaczyć młodzieży zagadnienia z matematyki i fizyki? Jest to możliwe przy użyciu nowych technologii. O różnych metodach wykorzystania nowoczesnego oprogramowania w nauczaniu przekonają się uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji GeoGebry. Sesje wykładowe i pokazy dla nauczycieli z całej Polski odbędą się w dniach 21-22 września 2013 r. w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Konferencja jest skierowana przede wszystkim do nauczycieli matematyki i fizyki, dyrektorów szkół oraz osób prowadzących własne badania naukowe. – W edukacji coraz częściej wykorzystywane są nowe technologie. To wręcz konieczność w czasach, gdy z Internetu, komputerów i rozmaitych urządzeń mobilnych korzysta niemal każdy, niezależnie od wieku – podkreśla dr Katarzyna Winkowska-Nowak, organizator konferencji, wykładowca SWPS i prezes Warszawskiego Centrum GeoGebry.

Program konferencji obejmuje między innymi wykłady z wykorzystania oprogramowania GeoGebra. To narzędzie informatyczne łączące geometrię, algebrę i analizę matematyczną. Program jest przystosowany do użytkowania na wielu platformach: Windows, Linux, Unix, Mac OS X. Posiada prosty i intuicyjny w obsłudze interfejs, który pozwala wykorzystywać go na wszystkich etapach nauczania. – Dzięki temu narzędziu lekcje matematyki i fizyki są ciekawsze, urozmaicone i bardziej przystępne dla uczniów – zauważa dr Winkowska-Nowak.

Ponadto uczestnicy wydarzenia wezmą udział w pokazach z zakresu fizyki przygotowane przez Glenna Govertsena – fizyka z USA, a także wezmą udział w warsztatach i zgłębią zagadnienia dotyczące tworzenia modeli abstrakcyjnych. Będzie można się także zapoznać z najnowszą publikacją „GeoGebra. Innowacja edukacyjna – kontynuacja” autorstwa dr Katarzyny Winkowskiej-Nowak, Edyty Pobiegi i Roberta Skiby.

Integralnym elementem konferencji, podobnie jak w poprzednich edycjach, jest konkurs na konstrukcję wykonaną przy pomocy GeoGebry. Chętni mogą przygotować wizualizację, animację, ilustrację graficzną, a nawet spróbować stworzyć dzieło sztuki. Prace można zgłaszać do 28 sierpnia 2013 r.

Ogólnopolskie konferencje GeoGebry odbywają się od 2010 r. Łączą teorię z praktyką w ramach wykładów i warsztatów poświęconych nauczaniu nauk ścisłych na różnych poziomach. W każdej edycji tego wydarzenia bierze udział ok. 250 nauczycieli z całej Polski. Organizatorzy dbają o wysoki poziom merytoryczny konferencji, dlatego też wykłady i warsztaty prowadzą wybitni specjaliści – także z zagranicy. Każde spotkanie ma na celu integrację społeczności użytkowników GeoGebry w Polsce oraz wymianę doświadczeń.

Szczegółowe informacje o konkursie, konferencji i zapisy na stronie SWPS.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt