MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Szkoła Biznesu – program MBA Politechniki Warszawskiej – zajęła 20. miejsce w rankingu TOP MBA 2013, najlepszych szkół biznesu w Europie. Pierwsze miejsce zajęła francuska szkoła INSEAD.

Ranking powstaje na podstawie ocen wystawianych przez specjalistów z firm o zasięgu globalnym. Już po raz kolejny szkoła została sklasyfikowana w rankingu jako jedyna z Polski. W zestawieniu z 2012 roku zajmowała 15. pozycję.

Pierwsze miejsce wśród 65 uwzględnionych w rankingu europejskich szkół zajęła francuska – INSEAD. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowały się: London Business School i IMD Business School ze Szwajcarii.

W rankingach udostępnionych na stronie TOP MBA oprócz zestawienia europejskich szkół biznesu można zobaczyć również klasyfikację: 10 placówek z krajów Ameryki Łacińskiej, 48 szkół z Azji, 5 z Afryki i krajów Środkowego Wschodu oraz 83 ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Według rankingu Perspektyw Najlepszych Programów MBA w Polsce 2013, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zajmuje 4. miejsce.

Studia MBA, czyli Magisterskie Studia Menedżerskie (Master of Business Administration) to stopień akademicki przyznawany po ukończeniu dwuletnich studiów podyplomowych. Pierwsze studia tego typu pojawiły się w USA na początku lat pięćdziesiątych XX wieku, a w Polsce na początku lat 90.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt