MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

artykuł sponsorowany

Tworzenie wzorów jest jak urodzenie dziecka – twierdzi Znany projektant Chad McMillan. Prośba o stworzenie projektu ponownie po tym, kiedy designer stworzył coś niesamowitego jest jak prośba do matki, żeby to samo dziecko urodziła jeszcze raz. To nie może się udać!

Jeszcze do 16 września Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach prowadzi internetową rejestrację na studia stacjonarne i niestacjonarne, również w Instytucie Sztuk Pięknych. To tutaj na kierunku Wzornictwo będziecie mieli możliwość połączenia swojej pasji ze zdobyciem wiedzy i praktycznych umiejętności w dwóch specjalizacjach: projektowanie produktu oraz komunikacja wizualna.

Głównym celem kształcenia na UJK jest przyczynienie się do odkrycia w sobie nieznanych jeszcze potencjałów twórczych, a tym samym profesjonalnego wejścia w świat edukacji kulturalnej i zawodowej kreatywnych projektantów, gotowych do samodzielnej pracy zawodowej.

Zajęcia artystyczne prowadzone są przez pedagogów, a jednocześnie aktywnych twórców, w oparciu o ich autorskie programy. System kształcenia przygotowany jest także w ramach konsultacji z miejskimi instytucjami rozwoju przedsiębiorczości (Targi Kielce, Design Centrum Kielce, Kielecki Park Technologiczny, prywatne firmy projektowe) oraz z wybranymi instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi (Muzeum Narodowe w Kielcach, Liceum Plastyczne w Kielcach).

Wzornictwo w Instytucie Sztuk Pięknych UJK posiada znakomitą infrastrukturę dydaktyczną. Znajduje się w nim 8 pracowni artystycznych (modelowania, prototypów, grafiki warsztatowej i struktur wizualnych), 5 pracowni komputerowych (w tym 3 oparte na komputerach Mac najnowszej generacji), pracownia multimedialna i profesjonalne studio fotograficzne wraz z ciemnią. Na kierunku Wzornictwo do dyspozycji studentów oddane są pracownie projektowe i warsztatowe, z nowoczesnym sprzętem krawieckim i modelarskim (z drukarką 3D włącznie). Instytut posiada także drukarkę wielkoformatową i ploter tnący.

Wyposażenie techniczne i oprogramowanie stawia Instytut w rzędzie najnowocześniejszych jednostek uczelnianych w Polsce. Przestronna aula, 2 sale wykładowe (jedna o funkcji sali kinowej) i sala do nauki języków obcych dają duży komfort uczestniczenia w zajęciach teoretycznych.

W budynku Instytutu znajdują się również dwie galerie sztuki prezentujące dzieła artystów z całego świata, a dodatkowa przestrzeń wystawiennicza na korytarzach umożliwia studentom szeroką prezentację swoich dokonań.

Odwiedź stronę Instytutu.


Katarzyna Drozdowska, studentka III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej UJK, uczestniczka projektu „Progres – Program Rozwoju: Gospodarka – Edukacja – Sukces”. Publikacja artykułu współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt