MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


„Uwolnij podręcznik” – pod takim hasłem 8 września odbędzie się całodzienny piknik rodzinny z udziałem Rafała Królikowskiego. Zabawa odbędzie się w ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Centrum Cyfrowe Projekt Polska – organizator imprezy – zaprasza rodziców i opiekunów z dziećmi, nauczycieli oraz wszystkich, którzy są zainteresowani tematem poprawy polskiego systemu edukacji.

Piknik będzie wspaniałą okazją do odprężenia się po pierwszym tygodniu nauki, który dla wielu uczniów jest trudnym okresem. O tym, że nauka wcale nie musi być nudna i stresująca, a może przynosić dużo radości i satysfakcji, organizatorzy postarają się przekonać poprzez gry i zabawy.

Uczestnicy pikniku będą mieli również okazję porozmawiać z Rafałem Królikowskim na temat cyfrowych podręczników. Aktor podziela z organizatorami ideę wolnego, otwartego i darmowego dostępu do zasobów edukacyjnych.

Chciałbym, żeby moi synowie wykorzystywali do nauki możliwości, jakie dają nowe technologie – mówi aktor. – Podręczniki cyfrowe mogą być – w przeciwieństwie do podręczników tradycyjnych – na bieżąco aktualizowane, poprawiane, komentowane przez użytkowników. Poza tym, są w nich odnośniki, linki do innych źródeł informacji w Internecie. Dziecko, które czyta podręcznik na komputerze podłączonym do Internetu może na bieżąco sprawdzać informacje, które je zainteresuje, poszerzać swoją wiedzę.

Gry i zabawy przeprowadzone podczas pikniku mają przybliżyć zalety korzystania z podręczników cyfrowych na tzw. otwartych licencjach. Szerokie zastosowanie cyfrowych podręczników w edukacji sprzyjałoby także rozwojowi cyfrowych kompetencji u uczniów, tak niezbędnych w dzisiejszym świecie.

Piknik “Uwolnij podręcznik”

Ogród Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

08.09.2013r. (niedziela), godz.11-16

Organizator: Centrum Cyfrowe Projekt: Polska

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!