MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Spośród ok. 300 tysięcy uczniów, którzy rozpoczęli właśnie naukę w klasach maturalnych liceów i techników, znakomita większość przystąpi w maju do egzaminu maturalnego, a potem pójdzie na studia. Aby ułatwić im wybór uczelni i dodatkowych przedmiotów na maturze, we wrześniu br. odbędzie się kampania informacyjna Salon Maturzystów 2013. Jej organizatorem jest Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, działająca wspólnie z regionalnymi konferencjami rektorów i okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi.

Prezentacje ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych na temat matury, stoiska uczelni z całego kraju, warsztaty z certyfikowanym trenerem kariery, konsultacje psychologów i doradców zawodowych – to najważniejsze elementy tegorocznego Salonu, który przeprowadzony zostanie, już po raz siódmy, w 16 ośrodkach akademickich. Organizatorzy oczekują około 200 tysięcy odwiedzających: uczniów klas maturalnych i klas młodszych, nauczycieli, doradców zawodowych, rodziców.

 Formuła wrześniowego Salonu Maturzystów, podczas którego matura „spotyka się” ze studiami, doskonale się sprawdza od siedmiu lat – podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca Salonu. – Wielka w tym zasługa ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych, którzy przygotowują dla młodzieży prezentacje poświęcone egzaminowi maturalnemu.

Coraz częściej formuła Salonu jest poszerzana o część związaną z budowaniem kariery, świadomym wyborem ścieżki edukacji. Rosnące bezrobocie wśród absolwentów i stałe narzekania na poziom kształcenia sprawiają, że kolejne roczniki maturzystów coraz uważniej przyglądają się rynkowi pracy. Szukają rozwiązań pozwalających im pogodzić zainteresowania z realiami rynku pracy. Stąd kolejki do punktów konsultacyjnych poradni psychologiczno-pedagogicznych i oblężenie doradców urzędów pracy. Podstawą sukcesu jest właściwe rozpoznanie predyspozycji i świadomy wybór kierunku studiów na dobrej uczelni.

Nie musisz wyjeżdżać z kraju, żeby studiować po angielsku – to jedna z propozycji Perspektyw dla gości tegorocznego Salonu Maturzystów. Uczestnicy będą mogli poznać ofertę studiów po angielsku na polskich uczelniach. A liczba tych programów stale rośnie: jest ich już ponad 400.

Od czterech lat Perspektywy tworzą „Portret Maturzysty” – zbiorczą fotografię kolejnych roczników młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie. Portret powstaje po opracowaniu wyników blisko 40 tysięcy ankiet wypełnianych przez maturzystów i premiowanych kuponem uprawniającym do odbioru na Salonie bezpłatnego „Informatora dla Maturzystów”.

Salonowi Maturzystów 2013 patronują ministrowie Barbara Kudrycka i Krystyna Szumilas oraz szefowie konferencji rektorów, profesorowie Wiesław Banyś i Waldemar Tłokiński.

Więcej informacji: www.salonmaturzystow.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt