MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W toruńskich i poznańskich szkołach średnich wystartowała trzecia edycja Programu Stypendialnego Pasjopolis. Podobnie jak w zeszłym roku licealistów wesprze Fundacja Platon im. Kuby Rumińskiego i firma Apator SA Wnioski o stypendia można składać do 30 września tego roku. Wyniki naboru poznamy 7 października.

Program Stypendialny Pasjopolis skierowany jest do licealistów, którzy przede wszystkim chcą rozwijać swoją pasję. Wspieramy ludzi młodych, inteligentnych, pasjonatów, niepokornych indywidualistów i cichych geniuszy, którzy często nie mieszczą się w stereotypowym wyobrażeniu o wzorowym uczniu. Szukamy osób, którzy potrafią zarazić nas swoją pasją i przez kolejny rok chcą tę pasję rozwijać – wyjaśnia Janek Świerkowski, koordynator Programu.

Głównym kryterium przy ubieganiu się o roczne stypendium nie są szkolne oceny, a indywidualne pasje uczniów, które nie zawsze wpisują się w licealny program nauczania. Pasji nie da się ocenić w szkolnej, pięciostopniowej skali. Bo przecież można być „nogą” z języka polskiego, ale jednocześnie brać udział w olimpiadach z chemii albo być mistrzem gitary lub młodym geniuszem, który konstruuje roboty. Organizatorzy chcą pomóc marzeniom, które często nie mieszczą się w szkolnych statystykach.

Potencjał, jaki drzemie w tak młodych ludziach okazuje się niewyobrażalny i nie skrępowany żadnymi granicami, a jednocześnie ograniczany wieloma trudnościami życia codziennego. Wspieramy młodzież w rozwoju ich talentów, ponieważ tak rozumiemy odpowiedzialny biznes – mówi Przemysław Skoczylas, Kierownik Biura Marketingu Apator SA, fundatora programu stypendialnego Pasjopolis.

Podczas pierwszej edycji Fundacji Platon udało się dofinansować 7 pasjonatów z toruńskich liceów, w ramach drugiego naboru wsparto rozwój 13 osób z Torunia oraz Poznania. W tym roku stypendium otrzyma 20 osób, 10 w wysokości 300 zł. miesięcznie i 10 w wysokości 200 zł. miesięcznie. Pasjopolis to nie tylko finansowe wsparcie rozwoju pasji, to również realizacja wspólnych projektów w ramach działania fundacji Platon. W maju odbyła się gra miejska Pasjonauci, podczas której stypendyści II edycji przygotowywali punkty z zadaniami dla uczestników.

Dodatkowo fundacja Platon wraz z firmą Apator SA organizuje Warsztaty Pasjopolis, które odbędą się w Poznaniu i Toruniu. Podczas warsztatów towarzyszących trzeciej edycji Programu Stypendialnego Pasjopolis młodzi licealiści będą mieli okazję przyjrzeć się wybranym zagadnieniom i ciekawostkom w ramach trzech dziedzin: nauk ścisłych, nauk humanistycznych i sztuki. Spotkania poprowadzą astronomowie Maciej Cegłowski i Maciej Mikołajewski, artysta Tomasz Cebo oraz aktorzy Łukasz Ignasiński i Mateusz Kaczmarek. Specjalne warsztaty lifestylowe poprowadzi Małgorzata Piernik. Udział w zajęciach jest bezpłatny, lecz liczba uczestników jest ograniczona, dlatego obowiązywać będą zapisy.

Nowością tegorocznej edycji jest również wprowadzenie karty stypendysty, która będzie uprawniać Pasjopoliczan do korzystania z różnego rodzaju usług kulturalnych, sportowych oraz edukacyjnych na preferencyjnych warunkach.

W tegorocznej edycji stypendia będą przyznawane w dwóch głównych kategoriach: naukach ścisłych i humanistycznych, w tym muzyce i sztuce. Jak otrzymać stypendium? Wystarczy wypełnić wniosek, w którym uczeń szkoły średniej opisze się swoją pasję, bez konieczności dołączania rekomendacji szkoły. Lista laureatów, którzy otrzymają roczne stypendia zostanie ogłoszona w październiku. Szczegóły na www.pasjopolis.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.