MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Druga edycja Programu Stypendialnego Pasjopolisdwa miasta: Toruń i Poznań, 141 pasjonatów, z jeszcze większą ilością pasji. Przez kolejne 10 miesięcy fundacja Platon i Apator S.A., dzięki stypendium Pasjopolis, będzie wspierać rozwój ich szczególnych pasji.

W tegorocznej edycji stypendia zostały przyznawane w dwóch głównych kategoriach: naukach ścisłych (NŚ) i humanistycznych (NH), w tym muzyce i sztuce. Wystarczyło złożyć wniosek o stypendium, w którym uczeń szkoły średniej opisał swoją pasję oraz przekonał komisję konkursową, że pasja jest istotnym elementem jego życia. Po burzliwych naradach przyznalino 13 stypendiów – 7 w Toruniu oraz 6 w Poznaniu.

Wybór stypendystów nie należał do zadań łatwych, rada stypendialna, składająca się z przedstawicieli spółki Apator, fundacji Platon oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, oceniała zarówno zaangażowanie w rozwój pasji, plany rozwoju zainteresowań, jak i dokładnie analizowalizowała potrzeby przyszłych stypendystów. Każdy wniosek dowodził, że osoby starające się o stypendium są wyjątkowymi pasjonatami, którzy mimo młodego wieku, wykazują się ogromną konsekwencją w realizowaniu swoich pasji.

Kinga Płachecińska, jedna z laureatek, w swoim wniosku pisała: Jestem młoda, ale już wiem, że życie, aby miało sens musi być twórcze. Nie chcę pracować w zawodzie, który mnie nie interesuje, chcę być przykładem na to, że z pasją i z pasji można również żyć. Dlatego chcę kierować tak moim młodym jeszcze życiem, aby będąc dorosłą osobą móc powiedzieć, że moja praca to moja pasja.

Organizatorzy programu szczerze zachęcają wszystkie osoby, które w tym roku nie skorzystają z ich wsparcia, do złożenia wniosku w przyszłorocznej edycji Pasjopolis – rok to bardzo dużo czasu na to, aby pasje mogły się rozwijać.

Idziemy z naszym programem w świat. Tym razem oprócz Torunia zahaczyliśmy o Poznań, w którym spotkaliśmy całe mnóstwo pasjonatów. Łącznie z tych dwóch miast otrzymaliśmy 141 świetnych wniosków. Tak naprawdę każda z tych wyjątkowych osób powinna otrzymać nasze wsparcie. Niestety mogliśmy przyznać tylko 13 stypendiów – mówi Przemek Wyciechowski, koordynator Pasjopolis.

Oprócz wsparcia stypendialnego organizatorzy chcą też zaangażować stypendystów w projekt realizowany z okazji Nocy Naukowców w 2013 roku, przygotowany we ścisłej współpracy pomiędzy Apator S. A. a fundacją Platon.

Listę nagrodzonych stypendystów można odnaleźć na stronie programu stypendialnego www.fundacjaplaton.org/pasjopolis.php.

Patronem medialnym drugiej edycji programu stypendialnego Pasjopolis są Perspektywy.

Rynkowy sukces Apatora, fundatora Pasjopolis, opiera się w dużej mierze na inteligentnych, utalentowanych ludziach, dlatego firma wspiera pasjonatów i docenia tych, którzy potrafią wyjść poza utarte schematy, tworzyć rzeczy niezwykłe, innowacyjne. Z tego powodu strategicznym działaniem Apatora w zakresie działań sponsorskich jest wspieranie młodych talentów. Konsekwencją przyjętej strategii jest realizacja Programu stypendialnego Pasjopolis, którego Apator stał się inicjatorem i fundatorem. Firma postawiła wesprzeć finansowo młodych pasjonatów w różnych dziedzinach nauki i sztuki, aby mogli rozwijać swoje niezwykłe zainteresowania i zdolności.

Działalność Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego skupiona jest na organizacji wydarzeń kulturalnych oraz udzielaniu pomocy stypendialnej dzieciom i młodzieży. – Wspieramy ludzi młodych, inteligentnych, pasjonatów, niepokornych indywidualistów i cichych geniuszy, którzy często nie mieszczą się w stereotypowym wyobrażeniu o "wzorowym uczniu" – mówi Jan Świerkowski, prezes fundacji Platon.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt