MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ruszyły zapisy do 9. edycji Olimpiady Przedsiębiorczości! W zawodach wygrać można indeksy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Do udziału zaproszeni są wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Hasło przewodnie tegorocznych rozgrywek to „Własna firma”. Zapisy potrwają od 1 do 31 października br.

Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski, trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Celem Olimpiady jest promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Do poprzedniej edycji zgłosiło się ponad 20 tys. uczniów z przeszło 1100 szkół z całej Polski. Eliminacje szkolne odbędą się już w grudniu 2013 r., okręgowe w marcu, a finał w kwietniu 2014 r.

Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, przewidziały znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów. Najlepsi zawodnicy otrzymają ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe i stypendia naukowe w wysokości 5000 złotych od Banku BGŻ. Wszyscy zakwalifikowani do etapu okręgowego będą uprawnieni do udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz otrzymają publikacje od Wydawnictwa Difin.

Uhonorowani zostaną także nauczyciele i szkoły. Opiekunom laureatów przypadną równie cenne nagrody rzeczowe, jak ich podopiecznym. Szkoły zwycięzców zostaną wyróżnione zestawami publikacji przygotowujących do kolejnej edycji zawodów. Nagroda specjalna Olimpiady – wysokiej klasy tablica interaktywna do prowadzenia zajęć multimedialnych, ufundowana przez firmę Plagiat.pl − zostanie rozlosowana wśród szkół zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych, a wszystkie te szkoły otrzymają od Plagiat.pl kupon rabatowy uprawniający do 50% zniżki na roczną licencję systemu antyplagiatowego „Antyściąga” i wdrożenie systemu. Ponadto już na samym początku zawodów 25 szkołom, które zgłoszą największą liczbę zawodników zostanie przekazana książka dotyczącą hasła przewodniego 9. edycji.

Wyniki Olimpiady już czwarty rok uwzględniane są w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanym wspólnie przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”.

Program Olimpiady, regulamin i formularz rejestracyjny dostępne na stronie: www.olimpiada.edu.pl.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!