MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


uw t

Uniwersytet Warszawski już wkrótce rozpocznie przygotowania do obchodów jubileuszu 200-lecia uczelni. Na razie warszawiacy mogą korzystać z atrakcji towarzyszących 197. rocznicy powstania Uniwersytetu.

Zimą na Uniwersytecie Warszawskim pojawi się licznik, który będzie odmierzał czas do głównych obchodów 200-lecia. W dzień swoich „urodzin”, czyli 19 listopada uczelnia ogłosi też szczegóły konkursu na logo i hasło jubileuszu.

Jesienią UW kończy 197 lat, dlatego do końca listopada będzie można posłuchać wykładów i koncertów muzyki poważnej, wziąć udział w seminariach i konferencjach naukowych albo targach pracy i praktyk.

20-lecie Ośrodka Badań nad Migracjami jest okazją do dyskusji na temat społeczności imigranckich w metropolii warszawskiej. Seminarium zaplanowano 18 listopada. Elementem jubileuszu będzie też spotkanie z cyklu „Wykłady na nowe tysiąclecie”. Prelekcję dotyczącą klonowania człowieka 19 listopada wygłosi genetyk prof. Piotr Stępień.

Dla osób poszukujących pracy lub praktyk przygotowano „Uniwersyteckie spotkania z rynkiem pracy”, na których swoją ofertę zaprezentują przedstawiciele firm i instytucji.  Najlepiej przyjść ze swoim CV, bo może nadarzy się okazja, by zostawić je pracodawcom. Targi rozpoczną się 19 listopada i potrwają trzy dni – informuje rzecznik UW Anna Korzekwa.

Odbywającemu się Warszawie szczytowi klimatycznemu COP19, towarzyszyło będzie seminarium „Be the Movement” na temat zmian klimatu. Spotkanie zaplanowano 20 listopada.

Podczas urodzinowego koncertu „Tango 100 lat” będzie można posłuchać argentyńskiej muzyki w wykonaniu: Tangata Quintet, The New Art Ensemble, Anny Iberszer i Piotra Woźniaka, którzy wystąpią 22 listopada.

Kolejne z wydarzeń będzie poświęcone postrzeganiu ciała w kulturze muzułmańskiej. Konferencja naukowa przewidziana jest na dwa dni: 25 i 26 listopada.

W ramach święta UW Adam Daniel Rotfeld wygłosi prelekcję „Europa: wspólne wartości a pamięć historyczna”. Spotkanie z cyklu wykładów im. prof. Bronisława Geremka odbędzie się 25 listopada.

Byli rektorzy UW prof. Henryk Samsonowicz i prof. Włodzimierz Siwiński będą mówili o przeszłości, ale i przyszłości uczelni 28 listopada.

Zobacz harmonogram wydarzeń.

Królewski Uniwersytet Warszawski powstał w 1816 r. 800 studentów uczyło się wówczas na pięciu wydziałach: Prawa i Administracji, Lekarskim, Filozoficznym, Teologicznym oraz Nauk i Sztuk Pięknych. Przez prawie 200 lat Uniwersytet kilka razy zmienił liczbę wydziałów i nazwę.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt